Skocz do zawartości

Pomoc w doborze amplitunera


kg9

Recommended Posts

Dzień dobry,

2. Ok 6000 zł

3. Nowy

4. Na tę chwilę mam 5.1 z Jamo S608 i jeszcze HK AVR265 którego chce wymienić bo go Atmos przerasta. Obraz rzuca projektor Benq W1080ST+

5. Pokój 6x4 podzielony na pół. Na RTV jest 3x4 z czego ekran zajmuje prawie całe te 3m. Druga połowa to stół komoda i wejście. Jedna część od drugiej nie jest oddzielona. Przednie kolumny podłogowe po bokach ekranu. Centralny pod ekranem. Efektowe kilka cm za plecami zaraz za narożnikiem.

6. W tym roku nowy amplituner i głośniki sufitowe aby zrobić 5.1.4 w przyszłym wymiana zestawu Jamo. Sprzęt pobędzie ze mną kilka ładnych lat.

7. Filmy z komputera i do tego xbox one s i ps4. Flaci trzymam na NASie także jakby był jakiś łatwy dostęp do puszczania tego bez włączania kompa byłoby super. Na tę chwilę tylko 1080p ale w przypadku spadku cen projektorów 4K HDR to też kiedyś wjedzie na salony. BT to chyba teraz już każdy ma. Kompatybilność z applem i apple music mile widziana. Ostatnio odkrywam też Alexę od Amazona i miło się z nią gada.

8. Warszawa

I teraz sedno chodził za mną Denon AVR-X4500 ale ostatnio na hiszpańskim Amazonie zobaczyłem promocję na Onkyo TX-RZ3100 i jest tylko jakiś 1000 droższy jak Denon i zaczął mnie kusić. Onkyo to teoretycznie flagowiec z 2016 i na codzień w PL wychodzi drożej także nie brałem go pod uwagę nawet. Denon nówka sztuka wsparcie w aktualizacjach pewnie będzie miał dłużej. Amplituner zostanie pewnie ze mną jak i poprzedni na jakieś 8 lat albo i dłużej także sam nie wiem. Chyba że macie jakieś inne propozycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno amplituner Onkyo TX-RZ3100 jest obiektywnie lepszy od Denon AVR-X4500H, natomiast jest to urządzenie starsze, gdzie jeśli planujesz trzymać sprzęt przez najbliższe kilka lat, na pewno aktualizacje w przypadku Denon będą dostępne dłużej. Zresztą aktualnie w Polsce ceny na „3100” także są atrakcyjne, zapraszam w tym temacie do kontaktu.

Z mojej strony natomiast proponowałbym wspomniany Denon, ewentualnie jako alternatywy Pioneer SC-LX801 lub Marantz SR6013. Pioneer najlepiej poczuje się w kinie domowym, to silny, szybki, dokładny, analityczny amplituner. Marantz natomiast to bardziej spójne, pełne i plastyczne granie, wyróżni się przy odsłuchach stereo. 

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Obecnie absolutnie nie wykorzystasz potencjału amplitunara. Te jamo sa po prostu za słabe.

Jeśli szybko wymienisz fronty to Denon x4500, Marantz SR6013 lub Yamaha 1080. Jeśli nie, to poczekaj bo będą nowe modele a te stanieją.

 

Piotr

Dzięki za odpowiedź. W tym roku planowałem tylko amplituner i 4x sufitowe a w przyszłym reszta głośników. Jakbym się decydował pod tego Denona to jaki zestaw kolumn dobrać? Najlepiej aby te nowe 5.1 bylo w podobnej cenie do amplitunera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kg9 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Poczytam o tych dwóch propozycjach amplitunerów. Zakupu będę dokonywał dopiero w lutym także jest taka możliwość że podjadę na odsłuch. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania. Przy wyborze amplitunera warto posłuchać także kolumn i mieć już plan na systematyczny upgrade zestawy. Co do klasycznych kolumn to w naszym salonie mamy ogromny wybór, na pewno warto posłuchać Polk Audio serię Singature E lub RTi, bardziej plastycznie i ciepło a przy tym wyjątkowo rozsądnie sprawdzi się Heco Aurora, może Monitor Audio Bronze lub Silver, polskie konstrukcje Pylon Audio. Możliwości jest mnóstwo.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...