Skocz do zawartości

EQ Yamaha


spinacz66

Recommended Posts

Mialem podobny dylemat. Ogolnie to odsluch i ustawiasz wedle swojego gustu. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Czy ty na prawdę o wszystko musisz pytać na forum :):)

S4home nie badz nie mily. Ostatnio cos taki jestes. Kiedys czytalem twoje wypowiedzi byles bardziej zaangażowany i zrobiles na mnie na tyle wrazenie, ze zamowilem u ciebie amplituner. A ostatnio cos sie psuje i nic nie wychodzi. I nawet na priva nie odpisales ale mniejsza o to. To przeciez ty masz najwiecej do stracenia, a nie ja. To mala uwaga ode mnie. Nie pouczam. Ale przemysl. Pisze w zgodzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega jakiego używa i wyczuwa różnice między nimi we filmach?

Ja chyba zostane przy Flat bo też uzywam tego w korektorze EQ na PC w Kartach Creativa SBX Pro Studio w sterach i tam nie ma podbicia w żadnym zakresie wszystkie na 0db suwaki do półowy

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spinacz66 napisał:

A kolega jakiego używa i wyczuwa różnice między nimi we filmach?

Ja slysze roznice. Najlepsze moim zdaniem to neutral.. Wszedlem w niego i 80% parametrow skopiowalem (zapisujac na kartce kazdy parametr) i przenioslem te parametry do ustawien recznych (manual) reszte 20% poprawilem wg. Siebie podczas testu szum. Glosniki sufitowe w 80% poprawic musialem i jest teraz lepiej. I np. Kolumna prawa grala inaczej od lewej, a zmienilem tak kolumny, ze oba maja takie same parametry. Nie wiem czy to dobrze ale chyba mi to odpowiada. Teraz podczas ogladania filmow jak przelaczam z manual na natural to roznic jest minimalna. To ciezki temat z ustawieniami bo w sieci malo o tym informacji. Mozna poszperac. Ja juz nie wglebialem sie za bardzo poniewaz odpowiada mi jak jest obecnie

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, modelarz01 napisał:

Najlepsze moim zdaniem to neutral.

Nie wiem czy najlepsze, ale też mam ustawione na NEUTRAL , mimo, że tyły mam od innego producenta niż fronty i centralny. Kiedyś korzystałem z ustawienia Flat ale było jakoś dziwnie sztucznie.  Również przenoszę / mam możliwość automatycznego kopiowania z Flat , Neutral, Front, do Manual / Yamaha RX-A3030/, z Neutral do Manual i ustawiam na ucho. Dźwięk mam ustawiony na " straight" , jak sygnał , choćby z dekodera TV , jest PCM dwukanałowy, to nie rozbijam go sztucznie na Pro Logic czy Neo słucham tak jak w oryginale czyli stereo . Polecam spróbować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, ale preferowany jest tryb Neutral. Z tym że wydaje mi się że sam byś na niego przeszedł po odsłuchu.

Front gra też dość dobrze, ale dopasowuje resztę do frontów. Musiał byś je mieć wyjątkowo dobre,

17 godzin temu, modelarz01 napisał:

S4home nie badz nie mily. Ostatnio cos taki jestes. Kiedys czytalem twoje wypowiedzi byles bardziej zaangażowany i zrobiles na mnie na tyle wrazenie, ze zamowilem u ciebie amplituner. A ostatnio cos sie psuje i nic nie wychodzi. I nawet na priva nie odpisales ale mniejsza o to. To przeciez ty masz najwiecej do stracenia, a nie ja. To mala uwaga ode mnie. Nie pouczam. Ale przemysl. Pisze w zgodzie :)

Przeglądałem i nie mam Twoje PW. Tak się dzieje kiedy mam skrzynkę pełną a to się zdarza. Co jak co ale na PW to odpisuje ZAWSZE!

A druga sprawa to tak zmieniłem nieco ton swoich wypowiedzi. Jest twardszy :) jak dzwiek. Czemu? Zwróć uwagę że jako jedyna branża na forum odpisuje w przypadku konfiguracji, ustawień doboru sprzetu używanego i widzę, że jednak do wielu osób przemawia taki sposób lepiej niż łagodność.

Łagodność jest wszędzie. Ja za swoje odpowiedzi biorę imienne odpowiedzialności nie jak forumowicze anonimowe. Co z odpowiedzi dla nowatora kiedy dostaje epopeje w której jest 5 modeli kolumn i 4 amplitunery. To samo uzyska w byle sklepie internetowym filtrując po cenie :)

Jeśli masz do mnie jakieś zarzuty to jakie? Ja chętnie się dostosuje i poprawię :)

Tak samo piszę w zgodzie.

 

Piotr

 

PS.

Spinacz jeśli faktycznie poczułeś się urażony to przepraszam, moja wypowiedź zachęcała bardziej do własnych doświadczeń. Tyle że w sposób stanowczy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home i wyjasnilo sie. Jeszcze jest sprawa ale to na priva nie chce ci psuc opinii. Nie zasluzyles. Szanuje, ze odpisujesz prawie 95% wszystkim. Osobiscie wolalem poprzedni lagodny ton. To, ze odpisujesz i polecasz innym rowniez uzywane czy w innych sprawach sie udzielasz to rodzaj reklamy. Inni to czytaja i cie chwala z kazdej strony. Mi to tez sie podoba. Poswiecasz swoj czas na forum w imieniu firmy? Czy z przyjemnosci? Mi sie wydaje, ze pol na pol i tak trzymac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spinacz66 napisał:

dziś się wieczorem po bawie trybami puszcze te same sceny na jednym filmie we flat i natural

Wybór pewnych ustawień przychodzi z czasem i .....wiekiem. Po zakupie amp. KD przeskakiwałem między trybami DSP , warunkując ustawienia w zależności czy to film muzyczny , SF, przygodowy czy też wojenny :) Obecnie jadę wszystko jak leci na " stadard" , lub Direct :) , to samo dotyczy koncertów , dopasowanie trybu dźwięku do pomieszczenia , rodzaju sali koncertowej , gatunku muzyki jest właściwie niemożliwe, lub prawie niemożliwe / bo może się zdarzyć , że mamy akurat koncert z kościoła we Freiburgu, Royaumont czy sali koncertowej w Monachium :) /, inaczej włączając te tryby po prostu zniekształcamy przekaz i się oszukujemy.

3 godziny temu, modelarz01 napisał:

To, ze odpisujesz i polecasz innym rowniez uzywane czy w innych sprawach sie udzielasz to rodzaj reklamy.

Tak się składa , że jak już komuś polecam zasięgniecie opinii u drugiej osoby to lubię coś o niej wiedzieć ,bo odpowiedzialność po części spada na mnie. Udałem się więc z Łodzi do Oświęcimia by zobaczyć jak wygląda salon S4Home, a przede wszystkim jakie jest podejście do klienta ,nie z poziomu klawiatury kompa. tylko " face to face". Piotra nie spotkałem, ale pogadałem sobie z Panem który w salonie pracuje. Naprawdę jak dla mnie wszystko , a więc kompetencje , poziom, salon jak najbardziej na plus. Rzadko się zdarza , móc pogadać tak szczerze z osobą sprzedającą nowe klocki o sprzęcie vintage , jego wadach i zaletach w porównaniu z tym co stoi na półkach. Obejrzeć zdjęcia z realizacji , gdzie 20 letni sprzęt koegzystuje ze współczesnym , no ogólnie, by komuś chciało się pogadać z gościem, który włazi i od progu mówi , że nic nie kupi :) A , że są wpadki ? Tam , gdzie pracują ludzie zawsze będą , mogą być obsuwy z terminami , coś zachwalanego na drugi dzień może przestać działać , to się po prostu dzieje , niezależnie od branży i towaru.

     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę tymi trybami na filmach i teście szumu i faktycznie ten natural brzmi żywiej z werwą naturalniej  flat jak by był płaski przy nim

Ja nie używam trybów DSP jadne na Straight oryginalne ścieżki jakie są na krążkach BR

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spinacz66 napisał:

Pobawiłem się trochę tymi trybami na filmach i teście szumu i faktycznie ten natural brzmi żywiej z werwą naturalniej  flat jak by był płaski przy nim

Ja nie używam trybów DSP jadne na Straight oryginalne ścieżki jakie są na krążkach BR

Dokladnie mam tak samo :)

W ustawieniach manualnych to wspomoglem sie jak mialem glosnik centralny z innej parafi oraz glosniki sufitowe. Jak ktos ma pelny zestaw 5.1 z tej samej serii to mysle, ze nie ma az takiej potrzeby zmiany recznej. Wystarczy mikrofon i heja.. 

Dobrze uslyszec wasze opinie. Wyglada na to, ze mamy podobne wrazenia odsluchowe z yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 07:52, spinacz66 napisał:

Nie luz Piotr dziś się wieczorem po bawie trybami puszcze te same sceny na jednym filmie we flat i natural

No i jak?

Dnia 18.01.2019 o 13:49, spinacz66 napisał:

Pobawiłem się trochę tymi trybami na filmach i teście szumu i faktycznie ten natural brzmi żywiej z werwą naturalniej  flat jak by był płaski przy nim

Ja nie używam trybów DSP jadne na Straight oryginalne ścieżki jakie są na krążkach BR

Dokładnie. Z kolei Front będzie bardziej basowy. Ale moim zdaniem tracą na tym tyły oraz centralny.

Dnia 18.01.2019 o 10:03, modelarz01 napisał:

Poswiecasz swoj czas na forum w imieniu firmy? Czy z przyjemnosci? Mi sie wydaje, ze pol na pol i tak trzymac :)

Niestety prywatnie. Stanowisko firmy jest w tej kwestii jasne. Podobnie zresztą jak u innych kolegów z branży. Nie muszę chyba mówić jakie?

Dnia 18.01.2019 o 13:47, tomek4446 napisał:

Piotra nie spotkałem, ale pogadałem sobie z Panem który w salonie pracuje. Naprawdę jak dla mnie wszystko , a więc kompetencje , poziom, salon jak najbardziej na plus. Rzadko się zdarza , móc pogadać tak szczerze z osobą sprzedającą nowe klocki o sprzęcie vintage , jego wadach i zaletach w porównaniu z tym co stoi na półkach. Obejrzeć zdjęcia z realizacji , gdzie 20 letni sprzęt koegzystuje ze współczesnym , no ogólnie, by komuś chciało się pogadać z gościem, który włazi i od progu mówi , że nic nie kupi :) A , że są wpadki ? Tam , gdzie pracują ludzie zawsze będą , mogą być obsuwy z terminami , coś zachwalanego na drugi dzień może przestać działać , to się po prostu dzieje , niezależnie od branży i towaru.

I taki był początkowy zamysł firmy kiedy z kolegą ją zakładałem. Każdy może do nas wpaść, pogadać, nie koniecznie o wyborze nowego sprzętu. Jeśli jest czas, zapraszamy na testy, kawę czy pogaduchy o różnej muzyce.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

I taki był początkowy zamysł firmy kiedy z kolegą ją zakładałem.

Nie będę Cię tu za bardzo chwalił , ale mogę powtórzyć to co powiedziałem podczas wizyty w salonie S4Home , gdyby nie Twoja działalność na forum, to w życiu bym nie wiedział , że taka / S4home/ firma w ogóle istnieje, nie wspominając o jakichkolwiek w niej zakupach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.

A co do reklamy to rozmijam się tu z kolegą z firmy. Ja jestem za szerszą ekspansją. Tu wzorem są koledzy z Q21. U nas jest słabo. Ale mam związane ręcę.

Dlatego

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie będę Cię tu za bardzo chwalił , ale mogę powtórzyć to co powiedziałem podczas wizyty w salonie S4Home , gdyby nie Twoja działalność na forum, to w życiu bym nie wiedział , że taka / S4home/ firma w ogóle istnieje, nie wspominając o jakichkolwiek w niej zakupach. 

 

 

PS. Dziękuję Wam za dobre słowa. To na prawdę motywuje mnie do dalszej pracy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Dziękuję Wam za dobre słowa. To na prawdę motywuje mnie do dalszej pracy.

To bylo szczere. Ja tez szczeze zycze jak najlepiej dlatego czasami mala uwaga ode mnie, a to nie znaczy, ze cie nie lubie czy cos podobnego. Bez ciebie te forum nie bylo by takie same. Pamietaj bede cie nadal pilnowal zebys pokazal sie z jak najlepszej strony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...