Skocz do zawartości

Akustyka salonu z otwartą przestrzenią na korytarz i jadalnię - prośbą o poradę.


GAntek

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Kolejny krok w audio to najtrudniejsze dostosowanie i polepszenie akustyki pokoju do odsłuchu :)

Salon 4,5 x 4,7 z otwartym przejściem do jadalni oraz na korytarz. 

Aktualnie aby uslyszeć echo/pogłos wystarczy lekko klasnać w dłonie, a więc masakra. Dodatkowo na podłodze do czasu pojawienia się stosownego dywanu mata piankowa aby dziecko nie bawiło się bezpośrednio na podłodze. 

Ściany obłożone płytą karton-gips i pomalowane farbą magnat ceramiczny który nie ułatwia a idealnie odbija wszystkie dźwięki :(

Zakładam conajmniej 2 absorbery za kolumnami, obraz/zdjęcie na płótnie nad kominkiem i jakieś mniejsze absorbery i/lub rozpraszacze po drugiej stronie kolumn za narożnikiem na ścianie. Do tego w róg za fotelem jakiś sensowny bass trap. Zastanawiam się co by można było przykleić na sufit najlepiej białego?

Czy może jakoś jeszcze inaczej to ogarnąć? Zrobiłem na szybko rysunek z wymiarami (tak, wiem, nie jestem artystą ? :) ) oraz załączam zdjęcia (wybaczcie mały bałagan ale foto robione tuż przed skończona zabawa dziecka :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie i wszelką pomoc. 

IMG_20190116_222930.jpg

IMG_20190116_215440.jpg

IMG_20190116_215742.jpg

IMG_20190116_215758.jpg

IMG_20190116_215828.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...