Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do salonu - co kupić i czy warto?


sthEn

Recommended Posts

Dzień dobry,

planuję w najbliższym czasie kupić stary zestaw Technicsa do salonu (wzmaczniacz + tuner + ewentualnie korektor). 

Przyznam, że w dużej części chodzi o kwestie wizualne, ponieważ kocham ten styl.

 

Przykłady:

Technics SU-7100 + ST-7300

Technics SU-8022 + SH-8010 + ST-8011

Technics SU-Z2 + ST-Z1L 

itp. itd.

 

Całość w salonie ~20m2, telewizor podwieszony, kolumny na szafce RTV, raczej przy ścianie.

Chciałbym to wszystko mieć podłączone zarówno do TV, jak i do komputera, który będzie na stałe albo w szafce RTV albo obok niej.

 

Jakie kolumny dokupić do takiego zestawu, żeby miało to ręce i nogi, i jednocześnie nie kosztowało fortuny?

Nie jestem audiofilem, planuję na kolumny przeznaczyć do 1000zł.

Na dzień dzisiejszy od dawna korzystam z padła komputerowego 2.1 Logitech Z3 (kiedyś myślałem, że to gra dobrze, no cóż...).

Głównie filmy z komputera + netflix, telewizja raczej mnie nie interesuje. Sporadycznie gry i muzyka (raczej elektroniczna, dnb / dubstep). 

Lubię basy (nie dudniące, ale jak w Szeregowcu Ryanie są wybuchy, to chciałbym je również poczuć).

 

Układ salonu w dużym uproszczeniu w załączniku. Czerwone to oczywiście planowane miejsce postawienia kolumien. Po prawej znajduje się okno/balkon.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Daniel

 

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jednak zmiana planów.

Po długich i ciężkich negocjacjach z przełożoną (z żoną w sensie), udało się ustalić co następuje:

1. Po poczytaniu na temat wzmacniaczy chyba jednak uderzę w kierunku Harman Kardon HK980 zamiast starych Technicsów.

2. Kolumny jednak podłogowe, więc coś w tylu Roth Oli 30?

 

EDIT.

HK3770 bez gwarancji (biorę na klatę ryzyko) za ~1100zł to dobra opcja? :)

 

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sthEn

Kolego! Odsłuchy, odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy! Nie kupuj nic na "pałę". 

Masz możliwość posłuchać różnych modeli wzmacniaczy i kolumn kontaktując się z naszym kolegą forumowym @Pumpurek. Prowadzi komis używanego audio. Dostaniesz gwarancję, sprzęt sprawdzony, trochę drożej ale.. Masz możliwość późniejszej wymiany, zamiany na inny jak po odsłuchach domowych jak nie będziesz zadowolony z dźwięku. Jedyne co pokrywasz to koszt wysyłki. Ewentualnie dopłata różnicy jakbyś chciał coś lepiej grającego. 

Adres na stronę allegro.pl 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_DSA_Elektronika_RTV_AGD&ev_adgr=11 - Sprzęt audio dla domu&gclid=Cj0KCQiAj4biBRC-ARIsAA4WaFjJd_Jh8PxK0c4rsTFfVUnlZsfZEVKjGA8Uluaec-CRgGdDv5e8bQMaAurQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&order=dd&bmatch=baseline-n-ele-1-5-1130

Klikając na "o sprzedającym" w dowolnej aukcji, poniżej masz dane kontaktowe. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem właśnie.

Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie. Bez odsłuchu się nie da. Zwłaszcza, że planowany budżet już wzrósł z 1000-1500 na <4000.

Jednak umiem z żoną negocjować.

Na ten moment chyba temat do zamknięcia, bo aktualny cel mocno się rozjechał z pytaniem z początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem mam jednak taki, że dostałem pozwolenie na jeden (i tylko jeden) konkretny model kolumn.

WHARFEDALE DIAMOND 230/240 WHITE

https://allegro.pl/oferta/wharfedale-diamond-230-kable-gratis-raty-0-7169421629

https://allegro.pl/oferta/kolumny-wharfedale-diamond-240-white-raty-20x0-7090833230

 

Inne nie wchodzą w grę, tylko te jej się podobają i pasują do mebli, i albo te albo żadne.

Nie powiem, wizualnie również się w nich zakochałem, jednak z przetestowaniem w Trójmieście będę miał problem. Ewentualne odsyłanie takich gabarytów średnio mi się uśmiecha.
 

Planowałem odsłuchać poniższe, jednak bez kolumn to i tak pupa :)

YAMAHA R-N602

ONKYO TX-8250

HARMAN/KARDON HK 3770

 

:/

 

 

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Kocham swoją żonę,za zrozumienie(i nie tylko),jak to Ona twierdzi,jeżeli to Ci się podoba i sprawia mi radość to nie robi problemów,podwarunkiem że nas na to stać.

Moja rada zanim wywalicie w ciemno 4000,wybierzcie się na odsłuch, weźcie ulubione kawałki i sprawdź czy słyszycie różnice w danym sprzęcie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te komentarze rozumieć jako:

 

1. Nie kupuj ich, to gówna

2. Nie kupuj ich w ciemno, aczkolwiek mogą być dobre

 

? smile.png

 

Jeżeli 2, to mogę zamówić, przetestować w Trójmieście z danym wzmacniaczem i najwyżej oddać. Jeżeli 1 to zrozumiem i przemówię jej do rozsądku i namówić na Aurory 700 czy coś tej klasy (tu pewnie łatwiej będzie je gdzieś w Trójmieście przetestować) smile.png

 

Nie będę odsłuchiwał też w nieskończoność, muszę sprawdzić coś wcześniej wybranego i w konkretnym budżecie. Chce na razie wiedzieć czy te Diamondy 240 już od razu wykreślić, czy dopisać do listy potencjalnych kandydatów.

 

 

P.S. Tu nie chodzi tylko o kolor, a o całokształt. Nawet wymiar, maskownice i podstawka "idealne" smile.png

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 17:32, sthEn napisał:

 

1.Nie, nie nazwał bym tych kolumn gównem.

2.Tak, nie kupuj w ciemno, jeżeli Ci się podobają to zamów i posłuchaj.

Nikt Ci niekarze odsłuchiwać w nieskończoność,ale warto jeżeli masz w pobliżu jakiś sklep audio wybrać się i poświęcić jeden dzień na odsłuch,sprawdzić kilka zestawów i wtedy

opcja druga,moim zdaniem najlepsza, wypożyczenie sprzętu do domu i sprawdzenie na miejscu,bo z akustyką też różnie bywa.

Od siebie w podobnym budżecie polecę jeszcze:

Magnat Shadow 207

Polk Audio s50/s55

Melodika BL40 MK3 

Monitor Audio Monitor 300

Heco Aurora 700

Sklepów w Trójmieście trochę jest,ja tu nie widzę problemów z odsłuchem:

Gdynia:Kezard,Albatros

Sopot: Premium Sound,Top Hi Fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym odsłuchu.

 

Amplituner: Onkyo TX-8270 (nie mieli niestety od reki Yamahy R-N602 do porównania).

 

Zestawy:

Dali Spektor 6

Kef Q550

Pylon Opal 23

Polk Audio S55

 

Zdecydowane tak:

Pylon i Dali

 

Zdecydowane nie:

Kef i Polk

 

Jednogłośnie chyba z żoną stwierdziliśmy, że Opale 23 to jest mniej wiecej to, czego szukamy. Dali również ładne, jednak wydawały mi się aż zbyt szczegółowe na górze i brakowało im trochę niskich w porównaniu do Pylonów. Kef i Polk zdecydowane nie, za nisko grają.

 

Jestem w szoku, że najtańsze wygrały.

Jeszcze jutro jadę odsłuchać te System Audio Saxo 50, ale niestety nie będę miał tego Onkyo do porównania, wiec wrażenia mogą być całkiem z tyłka.

 

Potwierdzam - bez odsłuchu ani rusz. Wizualnie Kef Q550 bralbym w ciemno, odrzuciłem je po 15 sekundach od włączenia.

 

W przypadku Opali doplata 800zl za biały kolor mnie jednak zniechęca chyba.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie już:

 

System Audio Saxo 50

Onkyo TX-8250

QED Silver Anniversary XT

 

Jest dobrze, od rana testuje wszystkie flaki, tajdale, spotifaje i powoli przyzwyczajamy się do nowego dźwięku smile.png

 

Jeszcze mimo wszystko spróbuję wypożyczyć Yamahę R-N602, ale raczej wymiana nie będzie potrzebna smile.png

 

Słuchając jazzu przypominają się koncerty, na które chodziłem jeszcze 10 lat temu. A ten Michael Jackson z flaców...

 

Pierwszy film dopiero w piątek niestety, dziecko trzeba oddać do dziadków na noc, żeby w pełni skorzystać z nowego sprzętu :)

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...