Skocz do zawartości

Dali Zensor 3 czy Opticon 1?


Derek

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Szukam kolumn do pokoju o wielkości 13 m2. Zdecydowałem się na Zensor 3 ale w cenie tych nowych można dostać używane Opticon. Te drugie są mniejsze gabarytowo co dla mnie byłoby na plus. Pytanie, czy zagrają równie dobrze, lepiej czy gorzej. Wzmacniacz pomijam, na razie skupiam się na kolumnach. Chwilowo będą grały pod amplitunerem Yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obiektywnie Dali Opticon do wyższa seria, kolumny oferują wyższą jakość dźwięku. Jednak model Opticon 1 to mała kolumna, która jest zestrojona przede wszystkim jako głośnik efektowny do systemów wielokanałowych. Znacznie lepszą opcją do wykorzystania jako kolumny przednie jest model Opticon 2. Druga sprawa to charakter brzmienia - seria Opticon, także model 1, charakteryzuje się dźwiękiem stosunkowo jasnym, górne rejestry są wyraźniej wyeksponowane. W połączeniu z amplitunerem Yamaha może okazać się zbyt jasno, męcząco. Seria Zensor natomiast jest bardziej równa, dociążona, plastyczna. To kolumny, które często łączy się z elektroniką Yamaha.

Reasumując, moim zdaniem Opticon 1 nie jest najlepszą opcją jako kolumny główne, natomiast jeśli nie Zensor 3, to jest wiele innych, równie ciekawych konstrukcji. Napisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim maksymalnie budżecie możemy poruszać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticon 2 jest za drogi dla mnie. Myślałem o "jedynce" bo jest po prostu zgrabniejszy. O ile budżetu nie zamykam o tyle nie lubię przepłacać za coś co nie niesie efektu. Myślę, że 1000 - 2000 zł za parę mogę poświęcić.

Pokój jest mały i ma charakter domowo-biurowy, gdzie spędzam nieporównywalnie więcej czasu niż w salonie głównym. Pokój też nie jest specjalnie ustawny, kolumny mogą stać ok 30 cm od tylnej ściany. Muzyki słucham różnej (rock , hip hop, stacji FM). Dźwięk preferuję naturalny, czysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może to być 2000 zł. z drobniutkim kawałkiem, proszę koniecznie spojrzeć na Kef Q350. To kolumny z głośnikiem współosiowym, gwarantujące punktowe źródło dźwięku. W takim pomieszczeniu sprawdzą się idealnie. Dobrą opcją może być także Q Acoustics QA 3020i. To bardzo plastycznie grające kolumny z dużą swobodą, czystością dźwięku. Natomiast jeśli szukamy bardziej twardego, szczegółowego grania, proszę spojrzeć na Polk Audio Signature S20E.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...