Skocz do zawartości

Odtwarzacz multimedialny, jaki ?


Pi0ter

Recommended Posts

Witam planuję zakup odtwarzacza multimedialnego pod zestaw kina domowego.

Obecne typy : 

1. XIAOMI MI BOX S (super cena)

2. Nvidia Shielld TV

3. Xbox ONE S 

 

Wymagania: 

Zależy mi przede wszystkim na odtwarzaniu filmów z domowego serwera plików strumieniowo ( mkv, zrzuty dysków BR itp.),netflix, kodi(opcjonalnie)

oraz 

na jak najwyższej jakości AUDIO - VIDEO. Urządzenie będzie podłączone do amplitunera kina domowego kablem HDMI(Yamaha RX-V685), Również zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu ścieżki audio (dd,dts,dts:X,ATMOS itp.)

 

Panowie co polecacie  ? ?   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Shield uświadczę bezproblemowo dźwięku przestrzennego ?  ? Zależy mi na bezproblemowym urządzeniu.

 

Ferguson ATV ma super cenę jeśli spełnia moje wymagania to może pójdę w tym kierunku hmm... 

Interesuje mnie wyłącznie podłączenie po HDMI. 

Edytowano przez Pi0ter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jako odtwarzacz nie będę udawał najlepiej sprawdzi się Shield!.

i tu potwierdzam. Chcesz mieć dobrze i bezproblemowo, bierz Shield'a

Z pozostałymi, typu MiBox, Ferguson, mogą (ale też nie muszą) występować różnego rodzaju mniej, lub bardziej wkurzające problemy. I piszę to, jako użytkownik MiBoxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie jadę tez na fullHD. Ale w niedługim czasiemam nadzieje ze się to zmieni :)

 

Panowie czy problemy z mkv w 4k na Xbox-ie są potwierdzone?? Kurdę xbox jednak był moim faworytem, no i za sprawą kolegi Piotra  Ferguson ATV też namieszał mi w głowie hmm... 

Edytowano przez Pi0ter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 07:54, S4Home napisał:

Tak, odtwarzają 4K i HDR.

Klient chciał to u nas kupić a że nic o nich nie widziałem to sprawdziłem :D:P

A więc tak mam jeszcze dwa zarazem ostatnie pytania skierowane do S4Home. 

 

Co by Pan polecił lub kupił dla siebie jeśli miałby Pan wybór ferguson kontra nvidia przy czym cena też odgrywa istotną rolę, ferguson jest 3x tańszy oraz czy konfiguracja/ustawienia w Fergusonie nie są skomplikowane oraz kłopotliwe ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale w swojej cenie to dobry wybór.

to potwierdzam, tak samo jak i MiBox. Natomiast w przypadku obydwu należy mieć na uwadze, że

Dnia 18.01.2019 o 12:20, Markcox napisał:

mogą (ale też nie muszą) występować różnego rodzaju mniej, lub bardziej wkurzające problemy.

Więc swój głos oddaję również na NVidie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, w samym kodi, w ustawieniach audio, powinna być taka opcja, jak (mniej więcej) "dekodowanie dźwięku na urządzeniu zew".

Należy ją aktywować, a ampli powinien grać ścieżkę, jaka jest zapisana w filmie.

Czekamy oczywiście na kilka zdań wrażeń po obcowaniu z urządzeniem ;)

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść ( w Kodi) w Ustawienia->System, wejść na zakładkę "Dźwięk" i zaznaczyć opcję "Przekazywanie Dźwięku". Później włączyć  formaty przez obsługiwane Twój amplituner. Co ważne, ustaw tryb ustawień na zaawansowany lub ekspercki w Kodi, aby mieć możliwość wyboru formatów .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie po ponad godzinnej walce w menu Kodi udało się ustawić dźwięk przestrzenny. Dzięki Panowie.

 

Jak by ktoś miał jakieś wtyczki na telewizję internetową itp. ( rozbudowę kodi a wiem że można :)  ) proszę o info. 

 

Panowie co do samego urządzenia jestem mile zaskoczony, nie spodziewałem się że taka mała "kosteczka" potrafi tak wiele no i śmiga wszystko błyskawicznie. Jak na razie spełnia moje wszystkie oczekiwania w 100%. W głębi duszy mam nadzieję że nvidia nie zapomni o wsparciu ... Trochę PLN-ów kosztuje ale warto!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pi0ter napisał:

W głębi duszy mam nadzieję że nvidia nie zapomni o wsparciu ...

ta "kosteczka" już jest kilka lat na rynku i ze wsparciem nie ma problemu. Ale np. z takim Fergusonem osobiście mam niemiłe wspomnienia właśnie pod tym względem, stąd moje zdanie w tym temacie było takie, że warto jednak dopłacić i mieć spokój

1 godzinę temu, Pi0ter napisał:

A więc tak panowie po ponad godzinnej walce w menu Kodi udało się ustawić dźwięk przestrzenny

jakaś wskazówka dla potomnych? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...