Skocz do zawartości

Ładowarki do głośników bezprzewodowych


Recommended Posts

Nie znalazłam takiego tematu, ani satysfakcjonującej odpowiedzi w google więc zakładam nowy. Chodzi mi o to, że planuję kupić dla starszej osoby, która korzysta z tabletu głośnik - DENON Envaya Pocket DSB-50BT lub Sony XB21 i teraz moje pytanie jest następujące. Ponieważ jak zauważyłam w zestawach dodawane są jedynie kable usb, jaka jest możliwość ładowania tych głośników poza komputerem? Czy jeżeli użyje ładowarki od Samsunga (niestety nie pamiętam dokładnie modelu, ale jakiś Tab z 2017/16 roku) to czy ewentualne różnice napięć szybko je załatwią? Czy lepiej użyć jakiejś ładowarki w tym stylu - https://www.laptopshop.pl/product-pol-1385-Ladowarka-USB-12W-5V-2-4A-Quick-Charge-3-0.html ? Czy jednak lepiej, żeby była to listwa z wyjściami USB? Tego typu sprzęt będzie idealnym prezentem, ale muszę od razu rozwiązać problem ładowania, bo inaczej nici. Przy okazji może ktoś miał do czynienia z tymi głośnikami i może coś o nich powiedzieć.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi konkretnymi głośnikami nie miałem do czynienia. Jednak brak zasilacza w zestawie z reguły oznacza ze można głośnik ładować z dowolnego portu USB. Standardowo napięcie portu USB to 5 V i z zasady takie napięcie jest potrzebne. W przypadku telefonów zawsze 5 V jest napięciem wystarczającym do naładowania. Napięcia wyższe służą do szybszego naładowania. Wolniejsze ładowanie zawsze jest lepsze dla akumulatora. Dlatego praktycznie każda ładowarka będzie tu dobra.

Moim zdaniem taka ładowarka będzie bardzo dobra.

20180716152742_62695.jpg

Ładowarki Quick Charge 3.0 to takie które używają wyższych napięć ( 9V lub 12V ) do szybszego łądowania smartphonów wyposażonych w tą technologię. Nie zaleca się ich do urządzeń przewidzianych do zasilania napięciem 5V, lecz przy ich podłączeniu powinny dawać 5V i wtedy nie będzie żadnych problemów. Gorzej jeśli coś spowoduje że napięcie będzie zbyt wysokie, może to doprowadzić do uszkodzenia głośnika. Ta 3-portowa Gocomma znamionowo jest w stanie dawać do 3A i napięcie 5V z lekką progresją, przy większym prądzie ładowania napięcie jest wyższe, rzędu kilku dziesiątych V redukując spadek napięcia na przewodzie i obniża się wraz z obniżaniem się prądu ładowania do znamionowych 5V. Na początku ładowania pokazywane jest napięcie ładowania z dokładnością do 0,01V na przemian z prądem ładowania który jest pokazywany do momentu aż spadnie do poziomu rzędu 0,1 A co zwykle oznacza że urządzenie zostało naładowane. Wtedy wyświetlacz się wyłącza lecz zasilacz działa nadal.  

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...