Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 + wzmacniacz?


micbiels

Recommended Posts

Dzień dobry

Jakiś czas temu zakupiłem kolumny Heco Aurora 700. W sklepie podczas odsłuchu podłączone były pod amplituner Onkyo TX-8270. W domu podłączyłem je pod amplituner kina domowego 5.1 Sony STR-DG520. Różnica w odbiorze muzyki jest wg mnie bardzo duża, dodatkowo podczas pracy przy wysokim poziomie głośności (muzykę uwielbiam słuchać głośno, nawet baaardzo głośno) amplituner robi się bardzo gorący. Docelowo, w przeciągu dwóch tygodni  chce zakupić wzmacniacz/amplituner stereo. W z związku z czym mam kilka pytań.

 

Muzyka, którą słucham to:

- 70% hip-hop

- 10% rock/ pop

- 10% muzyka elektroniczna

- 10% pozostałe

 

1. Amplituner Sony STR-DG520 (dane poniżej)

- 8 OHMS 1KHZ 100 W + 100 W

- 8 OHMS 20-20KHZ 85 W + 85 W

-  4 OHM / 8 OHM SWITCHING NO (8 Ohm only)

 

Czy takie parametry jakoś źle mogą wpływać na pracę kolumn lub czy kolumny mogą zniszczyć amplituner?

Heco maja impedancję 4 -8 Ohm - czyli ten amplituner się do nich nie nadaje? 8 ohm only czyli o co chodzi? :)

Czy jakość dźwięku po podłączeniu np. Onkyo TX-8270 diametralnie się zmieni? Będzie to odczuwalne dla zwykłego słuchacz muzyki, który dopiero rozpoczyna tą całą "zabawę"?

 

2. Amplituner Stereo czy wzmacniacz stereo?

Dzisiaj wypożyczam ze sklepu Onkyo TX-8270. Chce go wypróbować przez weekend. Głównie skłaniam się ku niemu ze względu na jego moc 120W przy 8Ohm i 210W przy 4Ohm - pytanie tylko czy moje myślenie na temat Watów, Ohmów, mocy jest poprawna - poprawcie mnie. Dodatkowo chce przetestować jego funkcje sieciowe, z którymi jak dotąd nie miałem styczności. No i na końcu, co najważniejsze brzmienie? Będzie to dobrze grać z Heco Aurora 700, głośno, bez zadyszki, dźwięk wypełni mi salon o wielkości ok. 22m2 (4x5,5m)?

Dodatkowo chce, aby pod wzmacniacz/amplituner podpięty był również gramofon, TV, odtwarzacz CD. Więc Onkyo chyba jak najbardziej tu pasuje?

 

3. Yamaha A-S501 czy Onkyo TX-8270

Założenia te same tj. podpięcie TV, gramofon, CD. Co będzie lepiej grało? Pytanie wręcz głupie i naiwne, ale na dzień dzisiejszy nie słuchałem Yamahy, może w przyszłym tygodniu ją wezmę.

 

4. Onkyo TX-8270 czy Onkyo TX-8250?

Z tego co wyczytałem na forach oraz na podstawie tego co podaje producent różnice dotyczą głównie mocy oraz wejść HDMI? W co lepiej pójść? Co lepiej zagra? Do tego pory nie używałem HDMI przy moim amplitunerze KD więc może nie ma co się w to pchać? 500 zł różnicy, może jakieś lepsze kable chyba, że faktycznie jakość dźwięku będzie diametralnie inna i lepsza na rzez  8270 to oczywiście idę w tą stronę.

 

Co robić? Pomożecie? :)

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowano przez micbiels
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że chcesz tylko nowy. Dużo na tym tracisz. Ale nie będę Cię namawiał na sprzęt używany. Strata przy odsprzedaży tego typu ampli to około 1500-2000 zł. To tylko jeden z aspektów. Inny to walory brzmieniowe. 

Ale to Twoje pieniądze i nie będę Cię nawracać. Ty musisz być zadowolony, bo to Ty będziesz słuchał. 

Ja bym wybrał używany wzmacniacz i do tego nowy Chromecast 3 lub ultra. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Wasze podejście, no ale niestety musi być nowy.

To co z tym Onkyo TX-8270? Posłucham na tym muzyki w miarę w dobrym brzmieniu, głośności, jakości (zaznaczam, że nie jestem audiofilem)? Zagra mi  to w salonie 22m2?

Prosiłbym jeszcze o odpowiedź względem amlitunera 5.1 Sony STR-GD520. Będzie lepiej z Onkyo niż dotychczas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, słuchać będę od dzisiaj przez cały weekend. 

Dopytam jeszcze o kwestię czy przy takich odsłuchach gdy poszukujemy konkretnego wzmacniacza powinniśmy np. zaopatrzyć się w dwa lub trzy różne wzmacniacze i słuchać ich w tym samym czasie jeden po drugim czy mogę w jeden weekend wypożyczyć onkyo a w następny yamahe? Rozróżnię co mi się bardziej podoba po takim czasie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, tak naprawdę wchodzą w rachubę cztery amplitunery - Onkyo TX-8250, TX-8270, Yamaha R-N602 i R-N803D. W przypadku Onkyo model TX-8270 ogólnie różni się przede wszystkim gniazdami HDMI, które w dużym stopniu ułatwiają podłączenie poszczególnych urządzeń audio-video. W przypadku Yamaha model R-N602 jest konkurencyjny do TX-8250, jedynie dźwiękowo oferuje bardziej efektowne granie z wyraźniej eksponowanymi skrajami pasma. Natomiast model R-N803D to urządzenie lepsze dźwiękowo, zbudowane na bazie wzmacniacza A-S701, dodatkowo wyposażone w system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia. Każdy z powyższych amplitunerów będzie dobrze współpracował z Twoimi kolumnami.

Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci klasyczny wzmacniacz z zewnętrznym odtwarzaczem. Spójrz proszę na NAD C356 BEE, Pioneer A-40AE czy troszeczkę droższy, ale na pewno lepszy i świetnie współpracujący z kolumnami Heco Audiolab 6000A. Do powyższych wzmacniaczy podłączymy Yamaha WXAD-10 i mamy kompletny system z funkcjonalnością sieciową.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za tak szybką pomoc. Wszelkie sugestie wezmę pod uwagę.

Tak jak pisałem wcześniej dzisiaj ląduje u mnie Onkyo, posłucham i odezwę się na forum. Spróbuje opisać moje uwagi i spostrzeżenia i na pewno dopytać o kwestie, które pojawią się w międzyczasie. 

Po weekendzie zaopatrzę się w Yamahę R-N602 (803 - trochę poza budżetem), chyba że Onkyo mnie oczaruje i od razu go kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że dzwięk onkyo i yamaha różni się. Przy pierwszym odsłuchu porównawczym powinieneś to wychwycić i stwierdzić, który jest Tobie bliższy.

Czy do pomieszczenia 22 m2 onkyo z tymi aurorami będzie odpowiednie, a może może być zbyt mocne, jeśli chodzi o bas tego nie wiemy, nie znając choćby akustyki Twojego pomieszczenia. Jeśli bas okaże się jednak w porządku (nie bedzie Ci dudnić, przytłaczać) to nie przekreślaj onkyo (lepszym wyborem powinien być model 8270) na rzecz yamahy.

Po prostu warto to porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

jeśli zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, tak naprawdę wchodzą w rachubę cztery amplitunery - Onkyo TX-8250, TX-8270, Yamaha R-N602 i R-N803D. W przypadku Onkyo model TX-8270 ogólnie różni się przede wszystkim gniazdami HDMI, które w dużym stopniu ułatwiają podłączenie poszczególnych urządzeń audio-video. W przypadku Yamaha model R-N602 jest konkurencyjny do TX-8250, jedynie dźwiękowo oferuje bardziej efektowne granie z wyraźniej eksponowanymi skrajami pasma. Natomiast model R-N803D to urządzenie lepsze dźwiękowo, zbudowane na bazie wzmacniacza A-S701, dodatkowo wyposażone w system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia. Każdy z powyższych amplitunerów będzie dobrze współpracował z Twoimi kolumnami.

Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci klasyczny wzmacniacz z zewnętrznym odtwarzaczem. Spójrz proszę na NAD C356 BEE, Pioneer A-40AE czy troszeczkę droższy, ale na pewno lepszy i świetnie współpracujący z kolumnami Heco Audiolab 6000A. Do powyższych wzmacniaczy podłączymy Yamaha WXAD-10 i mamy kompletny system z funkcjonalnością sieciową.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

To ja mam w takim razie pytanie związane z alternatywnym wyborem czyli amplituner (1) versus wzmacniacz ze streemerem (2). Chodzi o porównanie funkcjonalne obu ponizszych rozwiązań (pomijam kwestie jakości dźwięku)

(1) Onkyo TX-8250

(2) Wzmacniacz  NAD C356  + chromecast

Zakładam że interesują mnie nastepujące źródła dźwięku i funkcjonalności

- spotify lub podobny

- radio ...z tego co widzę to tunein załatwia wszystkie główne polskie radia (i o ile dobrze widzę jest to bezpłatna opcja)

- TV z Netflixem i tunerem satelitarnym

- gramofon

i dodatkowo chciałbym aby dźwięk mógłby być grupowany na zewnętrznych głośnikach wykorzystujących chromecast

Pierwsza rzecz która rzuca mi sie w oczy to chyba lepsze połączenie TV z Onkyo w stosunku do NAD . Coś jeszcze ? Może sposób sterowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw z onkyo 8270 ustawiłem blokade na 85 mocy bo przy 100 boje sie o głośniki chyba ze kupisz aurora 1000 wiec o moc nie ma co sie martwic. 

Opisywałem w innym wątku że Yamaha mnie rozczarowała mocno 803d dlatego wybrałem onkyo. To zupełnie inne dźwiękowo amplitunery i to od razu słychać więc nie kupuj nic w ciemno.

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Dryl napisał:

To ja mam w takim razie pytanie związane z alternatywnym wyborem czyli amplituner (1) versus wzmacniacz ze streemerem (2). Chodzi o porównanie funkcjonalne obu ponizszych rozwiązań (pomijam kwestie jakości dźwięku)

(1) Onkyo TX-8250

(2) Wzmacniacz  NAD C356  + chromecast

Zakładam że interesują mnie nastepujące źródła dźwięku i funkcjonalności

- spotify lub podobny

- radio ...z tego co widzę to tunein załatwia wszystkie główne polskie radia (i o ile dobrze widzę jest to bezpłatna opcja)

- TV z Netflixem i tunerem satelitarnym

- gramofon

i dodatkowo chciałbym aby dźwięk mógłby być grupowany na zewnętrznych głośnikach wykorzystujących chromecast

Pierwsza rzecz która rzuca mi sie w oczy to chyba lepsze połączenie TV z Onkyo w stosunku do NAD . Coś jeszcze ? Może sposób sterowania ?

Wszystkie elementy funkcjonalności będziesz miał w zestawie NAD z chromecast. Jedynie zdajesz się wyłącznie na usługi Google (co moim zdaniem akurat nie jest złe), natomiast dźwiękowo moim zdaniem to znacznie lepsza opcja.

Zresztą serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Jest także możliwość wypożyczenia urządzeń do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ten NAD nie ma BT . Szkoda , świetne rozwiązanie podczas imprez gdy goście mogą bez problemu streemować ze swoich smartfonów muzykę . Zakładam że chromecast audio będzie produkowany przez google może w innej odłsonie bo te kolejne chromecasty przecież nie dadzą się podłączyc do tego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób podłącze chromecast 2,3 do tego wzmacniacza skoro on nie ma HDM, USB itp więc tylko audio pasuje do tego wzmacniacza. BT jest potrzebny w momencie jeżeli np podczas imprezy chcesz umozliwoć gościom żeby w sposób łatwy puszczali muzyke ze swoich smartfonów np z YT.  Nie chce ich dopuszczać do chromecasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sprawnie załatwiony.

Przez weekend przetestowałem Onkyo TX-8270. Wg mojej opinii gra doskonale - nie słuchałem nic innego (i z pełną świadomością tego nie zrobie), myślę że  w tym budżecie nie zauważę różnicy w innym sprzęcie, a nie chce też testować wzmacniaczy przez rok i potem i tak nie wiedzieć co kupić. Konkretna decyzja - biorę Onkyo.

Co do samej funkcjonalności - nie korzystałem nigdy wcześniej z serwisów typu Spotify, Tidal, radio internetowe itp. - od teraz jestem fanem tego typu rozwiązań. Tidal Hifi jak i Spotify w wersji Premium w moim przekonaniu brzmią idealnie. Sterowanie wzmacniaczem za pomocą aplikacji Onkyo Controller - niesamowita sprawa. 

Co do brzmienia, jakości muzyki - w moim odczuciu nic mu nie brakuje (nie jest audiofilem), bas jest potężny (często musiałem go obniżyć), fajnie wypełnia pomieszczenie, średnie i wysokie tony również dobre - nie męczące. Zauważyłem też, że samo ustawienie kolumn w pokoju (tj. odległość od ściany, kąt ustawienia względem słuchacza itp.) dają sporo, metodą prób i błędów ustawiłem to całkiem nieźle. Głośność niesamowita. Do tej pory lubiłem słuchać muzyki głośno - teraz wiem, że nie potrzeba :) Sam sobie też odpowiedziałem na pytanie czy będzie różnica w stosunku do amplitunera 5.1 Sony STR-DG520 - jest ogromna i tego chyba właśnie oczekiwałem. Tutaj przyjemnością jest słuchanie muzyki w średniej głośności, mogę wychwycić wiele nowych dźwięków, których do  tej pory nawet nie słyszałem.

 

Podsumowując, na pewno wiem, że mogłem wybrać coś innego, coś używanego, coś innego w brzmieniu, coś tańszego, coś droższego. Postanowiłem się nie pieścić i jeśli stwierdziłem, że to co słyszałem przez weekend mi odpowiada, to to biorę i nie marudzę :) Dzisiaj sprzęt odwożę do sklepu, a na początku lutego go kupuje. 

 

PS. To co napisałem powyżej jest moją osobistą i subiektywną oceną, która na pewno obarczona jest brakiem fachowości - po prostu ocena zwykłego słuchacza muzyki.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Dryl napisał:

@micbiels co Cię skłoniło do wyboru TX-8270 zamiast TX-8250 ? Z opisu @S4Home że w zasadzie ciężko znaleźć uzasadnienie dla droższego modelu.

 

59 minut temu, S4Home napisał:

Uzasadnienie jest proste HDMI.

Dźwiękowo są mikro różnice. Na pewno nie na 700 zł różnicy.

 

Piotr

 

Zgadza się. Tylko i wyłącznie HDMI. Chyba, że większa moc wg danych producenta zadziałała w podświadomości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...