Skocz do zawartości

harman/kardon 730 dual mono (1976) - jakie kolumny?


zircco

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn do amplitunera jak w tytule. 

Na chwilę obecną jedynym źródłem jest Technics sl-5310. W przyszłości planuję uzupełnić zestaw o odtwarzacz CD harman kardon hd990.

Dotychczas grało to wszystko z kolumnami Tannoy M1. Było ok, choć po przeprowadzce (teraz salon ma około 22 m² zamiast 12 m²) trochę jakby kolumny zgasły. Ogólnie i tak jeden z głośników się uszkodził, więc wolę kupić coś innego.

Moje typy - starsze modele:

JBL l100, JBL l110, klipsch heresy, dynaco a25, Mission 770, KLH 7, KLH 17, starsze kolumny ADS (nigdzie nie mogę ich znaleźć w PL). 

Nowsze:

Tannoy R3, Dali 450.

Budżet troszkę ograniczony (najlepiej do 1500 zł, max 2000 jeśli do jakiegoś z modeli na prawdę warto dopłacić) stąd pewnie JBL i klipsch odpada. 

Czy, któreś z wymienionych kolumn dobrze spasują się z tym amplitunerem? Ewentualnie, czy ktoś ma jeszcze coś innego do polecenia?

Edytowano przez zircco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najlepiej jakbyś zabrał wzmacniacz i odtwarzacz CD i posłuchał interesujących kolumn gdzieś w okolicy. Wtedy będziesz wiedzieć, czy taka prezentacja dźwięku będzie dla Ciebie odpowiednia. 

Z nowych w tym budżecie ciężko jest coś wybrać. Możesz zwrócić się do branży by coś wypożyczyć.

Z Katowic blisko masz do sklepu @S4Home (Oświęcim 40km) sprzęt nowy. Albo jeszcze bliżej Myślenice około 20km, komis używanego audio prowadzony przez @Pumpurek. W obu miejscach możesz zrobić odsłuchy i wybrany sprzęt najlepszy brzmieniowo dla Ciebie wypożyczyć na odsłuch do domu. Gdybyś nie mógł być osobiście by posłuchać, zawsze możesz zwrócić się z prośbą o wysłanie kurierem.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...