Skocz do zawartości
ald890

Wzmacniacz słuchawkowy do 1500zł

Recommended Posts

X2 nie potrzebują wzmacniacza. HD600 no to jest wyzwanie, żeby napędzić prawidłowo. Z kolei Monoprice m1060 nie słyszałem, ale 50 ohma, to nie powinno być z tym problemu. Z nowych w tej cenie masz Nuforce HA-200. Z używek warto zainteresować się Aune S7 i Burson Soloist SL MK2, ten drugi zwłaszcza pod HD600. Chyba że masz jakieś konkretne wymagania soniczne ? 

Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

X2 nie potrzebują wzmacniacza. HD600 no to jest wyzwanie, żeby napędzić prawidłowo. Z kolei Monoprice m1060 nie słyszałem, ale 50 ohma, to nie powinno być z tym problemu. Z nowych w tej cenie masz Nuforce HA-200. Z używek warto zainteresować się Aune S7 i Burson Soloist SL MK2, ten drugi zwłaszcza pod HD600. Chyba że masz jakieś konkretne wymagania soniczne ? 

Mam lampowca który ładnie sobie radzi z HD600, ale myślałem nad jakimś solid-state w innym pokoju, nie chciałbym cały czas odpinać i przenosić lampowca. Więc szukam czegoś co usprawni mi jakość mojego DACa, oczywiście, 50ohm niby nie jest wymagające, ale jednak im lepszy wzmak wym więcej dają słuchawki.

Póki co myślę nad tym co sądzisz? http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-11-32_4160.html

Edytowano przez ald890

Może być combo albo sam wzmak, gdyby to było combo mógłbym rozważyć sprzedaż Aune x1s. HD600 głównie słucham na lampie tam jest jego miejsce :D Natomiast Fidelio i Monoprice głównie przy komputerze i dopiero podłączając je do lampy czuć różnicę i chciałem właśnie dojść do podobnych efektów przy moim komputerowym stanowisku. 

5 minut temu, ald890 napisał:

Może być combo albo sam wzmak, gdyby to było combo mógłbym rozważyć sprzedaż Aune x1s. HD600 głównie słucham na lampie tam jest jego miejsce :D Natomiast Fidelio i Monoprice głównie przy komputerze i dopiero podłączając je do lampy czuć różnicę i chciałem właśnie dojść do podobnych efektów przy moim komputerowym stanowisku. 

Fidelio zagra dobrze z AGD, Monoprice potrzebowało by coś w stylu Aune S7. Będzie ciężko obsłużyć obie pary jednym sprzętem, bo różne charakterystyki grania. Monoprice pod  x1s gra pewnie za chudo?

18 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Fidelio zagra dobrze z AGD, Monoprice potrzebowało by coś w stylu Aune S7. Będzie ciężko obsłużyć obie pary jednym sprzętem, bo różne charakterystyki grania. Monoprice pod  x1s gra pewnie za chudo?

Nie wiem co to znaczy "grać chudo", ale słuchając na lampie, wiem, że stać te słuchawki na więcej, na x1s gra głównie czaem za mocno górą i brakuje takiego rozwinięcia na całej płaszczyźnie basów itd.

31 minut temu, ald890 napisał:

Nie wiem co to znaczy "grać chudo", ale słuchając na lampie, wiem, że stać te słuchawki na więcej, na x1s gra głównie czaem za mocno górą i brakuje takiego rozwinięcia na całej płaszczyźnie basów itd.

Właśnie podałeś prawidłową definicję "chudo". :D No to wszystko już wiemy, według mnie pod Monoprice potrzebujesz coś w stylu  Aune S7, ewentualnie combo grające ciepło, z dobrze dociążanym basem i złagodzoną, zaokrągloną górą.

Neutralny, ani ciepły ani zimny, sporo mocy, dobrze zbudowany, możliwość upgade w lepsze zasilanie. W pierwotnej cenie trochę niedoceniany, ale w obecnej kwocie warty sprawdzenia i posłuchania.

Neutralny, ani ciepły ani zimny, sporo mocy, dobrze zbudowany, możliwość upgade w lepsze zasilanie. W pierwotnej cenie trochę niedoceniany, ale w obecnej kwocie warty sprawdzenia i posłuchania.

Cena zachęca :) rozsadna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 minuty temu, MarcinBest napisał:

Cena zachęca :) rozsadna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego go przypomniałem, bo nagle kosztuje 50 % mniej i w tym przedziale cenowym ciężko coś wskazać z nowych sprzętów.

Janusz tak z ciekawości w necie oglądałem tego Arcama no powiem niczego sobie w środku. Mało audiofilskiego powietrza, wejście XLR Tyle że trzeba w porządny zasilacz zewnętrzny zainwestować. 

26 minut temu, MarcinBest napisał:

Janusz tak z ciekawości w necie oglądałem tego Arcama no powiem niczego sobie w środku. Mało audiofilskiego powietrza, wejście XLR Tyle że trzeba w porządny zasilacz zewnętrzny zainwestować. 

Gdyby Ci się spodobał to w przyszłości można by zapolować na lepsze, zewnętrze zasilanie pod niego. MarcinBest jakie słuchawki miały by grać pod tym wzmakiem?

Ja już jestem usprzętowiony :) mam Wzmak słuchawkowy musical Fidelity i słuchawki Grado PS500 więc jest ok. Może jak kiedyś gdzieś byłaby możliwość to bym się podpiął do innego wzmaka żeby sprawdzić jaka różnica ale jest ok

14 minut temu, MarcinBest napisał:

Ja już jestem usprzętowiony :) mam Wzmak słuchawkowy musical Fidelity i słuchawki Grado PS500 więc jest ok. Może jak kiedyś gdzieś byłaby możliwość to bym się podpiął do innego wzmaka żeby sprawdzić jaka różnica ale jest ok

Pod te słuchawki warto sprawdzić jakiś model Bursona.

Już mnie "zanęciłeś" do poszukiwań.

A zdradź czemu tak uważasz? 

Ostatnio porownywalem moje Grado z Audeze LCD-2 i zostałem przy Grado. 

Czego mogę się po Bursonie spodziewać w połączeniu z tymi Grado?

Bursony to bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe, zapewnią PS500 dobrą kontrolę całego pasma. Gwarantują dużą scenę o poprawnych proporcjach. Ogólna przejrzystość i kultura grania to też mocne strony tej firmy. Będziesz miał okazję to sprawdź koniecznie.

Tego Musicala nie znam, co gorsza nikt z mojego grona znajomych też nie miał z nim styczności. Nie mam więc żadnego odniesienia do sprzętów które znam. Niby są tam jakieś testy w sieci, ale opisy ogólnikowe, brak konkretnych porównań do innych urządzeń. Na papierze M1HPAP wygląda bardzo dobrze, tani też nie jest. Najważniejsze impedancja wyjściowa < 1 Ohm, to jest ważne, im mniej tym lepiej. Moc 1.1 W przy 32 Ohm, więc mocy mu nie brakuje i PS500 są należycie wysterowane. Nie wiem jak bardzo wyrafinowany jest tam DAC, bo to on może być jakimś ograniczeniem, ale wzmak wygląda przyzwoicie. Jeśli podoba Ci się połączenie Fidelity i Grado, to nie napinał bym się i na siłę szukał czegoś innego. Jeśli będzie okazja posłuchać innych klocków, wypożyczyć itp. oczywiście jak najbardziej. Jak mnie dopadła audionerwosa to też sprzedałem swojego Meiera (chociaż grał mi bardzo dobrze) i zrobiłem sobie kuku. Sprawdzałem wzmacniacze jeden po drugim i nie udało mi się go zastąpić. Całe szczęście, że udało mi się odkupić moją sztukę i teraz nieprędko wprowadzę jakieś zmiany.