Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy do 1500zł


Recommended Posts

Nie wszędzie muszą być użyte wzmacniacze operacyjne jako układy scalone. To co oferuje Burson to często co  co da się umieścić w miejscu takiego scalaka i jest oparte o elementy dyskretne. 
burson_ssv5_sep.jpg&key=8141499c6da2158b1aa6c36edc2b241f3d1ce2766397a197671a4faf47ae2f97


No to u mnie na PCB pewnie tak zrealizowali, jednym słowem zamknięta konstrukcja.

A Burson fajne ma podejscie, bo można bez trudu modyfikować conieco trochę jak wymiana lamp bo każdego z nas kusi żeby coś "pod siebie", a to kabelkami a to ustawieniem paczek. Jak kasę będę miał to się chyba zdecyduje. Najwyżej Wzmak MF pójdzie do ludzi.
Dzięki za fachową pomoc

Jeśli ktoś z Wrocławia i ma Bursona to dajcie znać.
M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie orietujecie się jakie grozi mi cło w przypadku zakupu Bursona na eBay w Kanadzie ? => Import do PL ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was słyszał już tego nowego Bursona Playmate ? bo zastanawiam się nad jego zakupem a z racji tego, że to nowość to ciężko o niego. alternatywnie rozważam Burson Conductor V2 (bez plusa) używany. cena będzie wyższa ale na eBay w US można znaleźć tylko obawiam się cła no i czy warto ? wiem to niby inna liga ale inna starsza a Playmate nowsza konstrukcja i np. kosc w DAC jest o klasę lepsza ale to dla mnie nie jest jedyna wykładnia stad szukam bez plusa. słuchaliście / macie Conductor'a ? i tam chyba nie można wymieniać OpAmp'ow :(

co radzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Używany V2 - 3300 zł u nas.

Janusz nie ukrywam że tym bursonem to tyś mnie za.... i czytam i czytam 

uważasz że warto w niego iść bo jak napisałem w nim chyba nie da rady wymieniać OpAmp 

zapytam nieskromnie a gdzie taką używkę widziałeś ? i się już boje odp bo jak czarny to mój typ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Bez logowania jest tu też, ten sam.

https://www.facebook.com/marketplace/item/173181786897323/

Nie chcesz wcześniej wypożyczyć i posłuchać z Audeos, nie powinno być z tym problemu.

na pewno tak zrobię bo w ciemno taką kasę wydać to strach tzn ze mi nie podejdzie bo ze to dobry sprzęt to nie mam wątpliwości.

znalazłem taki test:

http://hd-opinie.pl/11940,aktualnosci,prawdziwy-diament-burson-conductor-v-2.html

gdzie testujący ma ten wzmak co ja MF, i go bardzo chwali bardzo, ale z bólem serca uznał wyższość :) no ale różnica w cenie jest i to znaczna. Nie ukrywam, że budowa wewnętrzna Conductora V2 strasznie do mnie przemawia . mega solidna, normalnie jakby dual mono we wzmacniaczu słuchawkowym grającym w klasie A, a w domu wieczorową porą ni jak tylko słuchawki. pewnie wiesz o czym mowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pisz do Audeos, z Miłoszem można się spokojnie dogadać w sprawie wypożyczenia.


Ok. Sprawdzałem na ich stronie i niestety mają zaznaczone że BCv2 nie mają na stanie
Ale odezwę się do nich.

Moje Grado PS500 mają 32 ohm'y więc co do wysterowania nie będzie żadnego problemu, chodzi o barwę, głębia scenę bas ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz miałem raportować postępy a więc :
Burson Conductor V.2 w drodze do mnie.
Od czytania o nim głową mi pęka ale nie znalazłem takich co krytycznie się o nim wypowiadali no i plus twoje polecenie !!! :)

Zaryzykowałem bo nie znalazłem do odsłuchu ale cena była ok więc jak się nie spasuje ze słuchawkami i/lub środkami to będzie na sprzedaż.
Ciekaw jestem porównania z moim MF

No i przepraszam autora wątku bo miało być do 1500 zł a Bursona za tyle nie było :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2019 o 09:10, Janusz Duryn napisał:

Gratuluję zakupu. I super, teraz już tylko słuchaj, porównuj i melduj o spostrzeżeniach na bieżąco. 

To jest ta sztuka z MP3?

Masz test Burson Playmate

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/burson-playmate-everest-i-noir-recenzja/?fbclid=IwAR3Qn3fYO2-nQ_st0-cEjF0MW_Iz2bCfTlISLWug-7VDuSUK7jRwTgmwrtw

tak to jest ten link co podesłałeś, ale Fejsie (na MP3 chyba konto trzeba założyć żeby je zobaczyć - jak sądzę) też sprzedający wystawił. podpasował mi bo szukałem czarnego i bez DAC czyli V2 a nie V2+.

DACów u mnie dość bo mam w Cocktail Audio - Sabre 9018K2M reference i w Musical Fidelity M6CD - tam Burr Brown DSD1792 (24 bity/192 kHz) choć szczerze ciężko mi uchwycić różnicę na moim sprzęcie "na ucho"

dzięki za link, ale klamka zapadła i wierzę, że Conductor V.2 to wyższa półka i to nie tylko cenowa :) choć spodziewam się, że Playmate to bardzo dobry sprzęt w tej cenie.

 

Edytowano przez MarcinBest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastał mnie weekend majowy a BC V2 przyszedł przed samym wyjazdem. Nie mogłem odmówić sobie podłączenia na szybko i ... Była poprawa ale spodziewalem się wiekszej, później zmieniłem podłączenie czyli wszystkie źródła wprost do BC z pominięciem wzmaka stereo po drodze i wówczas zrobiło się cieplo, kolorowo i bas jakby się kleił do uszu. BC jest już po wygrzaniu - ponad 100 godzin. Kolejne wrażenia po powrocie z weekendu. Wygląda jak milion USD i ten wyświetlacz wow super. Budowa wewnętrzna mocarna i bezkompromisowa, widać że księgowym kazali się odczepic no ale rzutuje to na cenę. Cdn nastąpi

Jeśli ktoś z Wroclawia z innymi słuchawkami niż Grado to zapraszam na posłuchanie. Fajnie będzie pogadac i zobaczyć jak BC działa z innymi nausznikami.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38a163e714ecb4068e2de4fd7314bd74.jpg

Czas na słuchanie nadszedł.
Męczę oba klocki i Burson powoli mnie zniewala. Moje Grado dostały drugie życie. Wczoraj słuchałem porównujac nie tylko do MF ale do stacjonarny kolumn o takich
2c67fcccea0215a41665aa24e604e8eb.jpg

I różnica naprawdę nie była wielka tzn wiadomo że bas nie taki jak z kolumn BR, ale szukałem dobrego sprzętu na uszy bo jak rodzina goni to nie chciało mi się słuchać w nausznikach czasami a teraz to bez żalu będę mógł.
Piękną sceną grają i bas jest naprawdę imponujący. Jest wszystko co można chcieć. Ciekawe jak z innymi słuchawkami by było ale Grado cieszą jak nigdy.

Jedynie kurcze mogli na tym pięknym pilocie dać możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia a nie gmeranie z tyłu obudowy! Co za pomysł ??

Janusz wielkie dzięki za rady. O kasie już zapomniałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dam radę z tym włącznikiem :) oby tylko takie problemy w życiu były.

myślę, że ten Burson to będzie docelowo na długo, albo End of the Game. teraz kusi, żeby innych słuchawek posłuchać. na starym wzmaku słuchałem Audeze i to nie było to - ciemno, daleka scena,  ale świat nie na Grado i Audeze się kończy. słyszałeś kiedyś HiFiMan HE-560? 

Edytowano przez MarcinBest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i detale ale ten pilot od Bursona to aż miło się w ręce trzyma . Jakość HQ. No I ten wyświetlacz - super jest . Nic nie ma na panelu frontowym a tu cyk i swieci.
Wiem że wyglądu się nie słucha ale cieszy przynaniej mnie cieszy i w połączeniu z jakością dźwięku raduje.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...