Skocz do zawartości

Wymiana Musical Fidelity M3CD na M6CD


MarcinBest

Recommended Posts

Panowie a teraz ja z dylematem. Mam MF M3CD podpaiety do MF M6i i gra, nie powiem ale myślę o wymianie CD na M6CD. Czy uważacie że ma to sens? Czy usłyszę różnice ? No w portfelu to na 100% ubędzie. Czy ktoś z was kiedykolwiek słuchał tych CD?

 

Poradzcie bo nie chcę bez sensu kasy wywalać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Oczywiście, że różnica będzie słyszalna. Trzeba przyznać, że odtwarzacz M3 jest bardzo udany w swoim budżecie ale M6 prezentuje po prostu poziom wyżej. Gra szarzej, bardziej napowietrzonym dźwiękiem. z lepszą sceną. Średnie tony są większe, góra bardziej rozbudowana ale bez popadania w ostrość. Do tego dochodzi bas bez skrępowania jeśli chodzi o rozciągnięcie. Myślę, że powinieneś być zadowolony z takiej wymiany zwłaszcza, że wzmacniacz ma potencjał. Warto rozważyć również odsłuch przed zakupem.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spóźnione podziękowania za posty powyżej.

Nie mam możliwości odsłuchu ale myślę ryzyko jest małe mając na uwadze wasze cenne opinie i fakt że dokupuje do mojego M6i do pary to co w linii 6 było produkowane tj M6CD. Na pewno się ładnie zgra.

Michał napisałeś -" grać szarzej..." Miałeś na myśli szarość ??? Czy szerzej ? A słownik zrobił ci numer :) ? Bo szarości to ja nie szukam tylko kolorytu.

P.s.
M6CD będzie u mnie za parę dni więc mój Musical Fidelity M3CD szuka nowego domu. Kolor czarny, polska dystrybucja, papiery faktura karton rękawiczki wszystko jest dla zainteresowanych. To naprawdę udany CDek jak koledzy napisali powyżej.

Pozdrawiam Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "na testy" nie było opcji, więc rozpoznaję "bojem" . W przyszłym tygodniu będzie no i chwila napięcia, choć jestem spokojny po tym co od was usłyszałem i w necie poczytałem ryzyko jest małe. Dość powszechna jest b. Pozytywna ocena tego CD i ponoć nowszy M6SCD nie wiele się różni, choć zdjęcia wnętrza pokazują zgoła inna budowę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6CD już gra i jest tak jak napisaliście Panowie powyżej - wyższy poziom grania w każdym aspekcie. Wart każdej wydanej złotówki / EUR. Dzięki za Wasze rady bo jestem spory krok dalej na ścieżce słuchania muzyki. Nadmiernie tylko że bardzo dobry DAC siedzi w środku wg mnie porównując do Coctail Audio X40.

Rodzina w komplecie tj M6i + M6CD.
Mieliście w tym swoj udział !

Pozdrawiam Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 18:47, MarcinBest napisał:

Niestety "na testy" nie było opcji, więc rozpoznaję "bojem" . W przyszłym tygodniu będzie no i chwila napięcia, choć jestem spokojny po tym co od was usłyszałem i w necie poczytałem ryzyko jest małe. Dość powszechna jest b. Pozytywna ocena tego CD i ponoć nowszy M6SCD nie wiele się różni, choć zdjęcia wnętrza pokazują zgoła inna budowę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różni się oj różni. I brzmieniowo i w tym jako go wykonano

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się i jak ktoś ma możliwość to polecam. Mega salidne wykonanie i super brzmienie.

Jeśli patrzeć na same parametry - strona MF - to w zasadzie się nie różnią - jitter, pasmo itp tak jakby miały ten sam DAC, ale jednak w brzmieniu jest, no bo co tu by nie gadać nie samym DACiekiem się gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...