Skocz do zawartości

Kolumna centralna - pomoc w wyborze


Dorjazz

Recommended Posts

Witajcie,

niedawno zakupiłem Yamahę RX-V485 i powoli buduję zestaw kina. Mam dwa podstawkowe (że względu na wielkość salonu -15m2, podłogowe kolumny nie wchodzą w grę) Dali Spektor 2 + sub Yamaha YST-fsw050. Gra to znakomicie w mojej przestrzeni. Zamierzam kupić kolumnę centralną i zastanawiam się nad wyborem. Za te same złotówki mogę mieć Spektora Vokal lub Zensora Vokal. 

Co lepiej jest wybrać? Sensor ma otwór basowy z przodu, co może mieć znaczenie, gdyż kolumna umieszczona będzie na półce w regale pod TV. 

Zastanawiam się czy iść w "komplet Spektora" czy mieszać. Czy to będzie miało wpływ na brzmienie Waszym zdaniem?

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dorjazz napisał:

Zastanawiam się czy iść w "komplet Spektora" czy mieszać. Czy to będzie miało wpływ na brzmienie Waszym zdaniem?

najlepiej jeśli komplet byłby ten sam 5.0 / 3.0. Jeśli centralny nie może być z tej samej serii to możesz mieć problemy jak ja miałem i musiałem ręcznie ustawiać w equalizer parametry w Yamaha 683. Nie wiem czy to samo masz w 485. Może być tak ,że nie poczujesz różnicy w brzmieniu i też będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...