Skocz do zawartości

Kolumny do ARCAM AVR 380


JANUSZ003

Recommended Posts

Cześć

 Proszę o pomoc w wyborze głośników i kabli do Amplitunera ARCAM AVR 380 . Pokój ma powierzchnię około 20 m2 . Kwota jaką mam do wydania na początek to koło 3000zł . Ogólnie jestem poczatkującym pasjonatem szeroko pojętego hifi . Moja koncepcja jest taka że chciałbym kupić na początek kolumny podłogowe które zagrają przyzwoicie stereo a do tego ewentualnie dalej dokupić kolejne głośniki , lub też od razu kupć całość kolumn np używanych . Z tego co wyczytałem z Arcamem ponoć dobrze zagają Dali Zensor 7 . Proszę o ewentualne sugestie . Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Edytowano przez JANUSZ003
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dali Zensor 7 to dobra opcja do Arcam, w założonym budżecie z upustem forumowym niewiele będzie brakowało do zakupu fabrycznie nowych kolumn. Takie połączenie zapewni Ci spójny, plastyczny, szybki i dynamiczny dźwięk. Jako alternatywa spójrz proszę na Heco Aurora 700. Ciekawą opcją jest także polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. To bardziej otwarte, szczegółowe, analityczne i swobodne granie. Także podobny charakter, tylko bardziej twarde i konkretne granie uzyskasz z Polk Audio Signature S55E. Na koniec propozycja z naszej oferty zimowej wyprzedaży - System Audio Saxo 40. W tym przypadku jednak czas jest ograniczony, tylko dwa komplety w takiej cenie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2019 o 22:26, JANUSZ003 napisał:

Dzięki za pomoc i sugestie.

 

Poczytałem trochę o Heco Aurora 700 i jak to w życiu bywa opinie są dość skrajne opinie .  Ja głównie słucham rocka trochę popu i lubię bas . Jak w Twojej , Waszej opinii mają się Dali Zensor 7 do  Heco Aurora 700 ?

Zazwyczaj o kolumnach są opinie skrajne, nie ma jednej, najlepszej dla wszystkich kolumny, po prostu nie da się takiej stworzyć. Heco Aurora 700 ma dosyć dużo basu, tak więc tego nie powinno Ci zabraknąć. W stosunku do Dali jest to konstrukcja o trochę szybszy, żywym charakterze. Bas jest na pewno wyraźniej zaznaczony w Heco. Ale na pewno nie możemy obiektywnie ocenić, że Heco jest lepsze od Dali, to zależy od indywidualnych preferencji. 

Mamy oczywiście obydwa modele kolumn, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...