Skocz do zawartości

Wzmocnienie sygnału z wyjścia optycznego TV


totalnylaik

Recommended Posts

Witam.Tak jak w temacie chciałbym prosić o poradę dotyczącą wzmocnienia sygnału wyjścia optycznego z TV.Do telewizora mam podpięte głośniki komputerowe 2.0 Modecom Eclipse 60.Wiem że najlepiej byłoby kupić kino domowe lub dobry soundbar ale póki co nie da rady ale nie wykluczam tego:) W telewizorze z wyjść audio mam tylko cyfrowe optyczne.Kablem optycznym są podpięte głośniki.Ogólnie wszystko paca tylko dźwięk jest trochę za cichy.Chciałbym go relatywnie tanio wzmocnić.Nie zależy mi żeby polepszać barwy tylko chodzi o podbicie głośności.Pomyślałem o czymś takim konwerterze  https://audeos.pl/pl/p/FiiO-D03K-Taishan/235 a potem chce do tego konwertera podpiąć wzmacniacz słuchawkowy  https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/fiio-a1-srebrny.bhtml?gclid=CjwKCAiAsoviBRAoEiwATm8OYDcw4rqC2zQMGzBnbwgAVzpUOJAY5Of3kpwUsLPA5sIEr3isMs0fCRoC5AcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds   i potem już kablem analogowym do głośników bo takie wejście też posiadają.Dobry pomysł?? Można łączyć konwerter i wzmacniacz?? Z góry dzięki za odpowiedź jakiegoś fachowca i przepraszam że pytam o takie co dla niektórych proste rzeczy:) 

Edytowano przez totalnylaik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo w stosunku do ceny samych kolumn. Czy warto, aż tyle inwestować w akcesoria do słuchania TV? Teoretycznie jest szansa, że sam DAC by wystarczył, wszystko zależy jaki ma domyślny poziom sygnału. Jeżeli nie spieszy Ci się to zamów coś od majfrendów, np. COŚ TAKIEGO. Wyjdzie prawie 5 razy taniej, a do słuchania TV w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...