Skocz do zawartości
krzy2iek

Kolumny na taras

Recommended Posts

Kurcze są tu dwie strefy main zone i zon2. Głośniki grają tylko w strefie zone 2. Jak wyłącze zon2 to jest cisza (chyba jest dobrze) 

Czytałem że trzeba ustawić omy jakie mają głośniki ale studiuje tą instrukcję już 3 dni i nie mogę nic znaleść

Dodam jeszcze że jestem całkowitym laikiem w tej kwestii i pierwszy raz ustawiam kino domowe

Edytować jakość w dźwięku dla Zone 2 możesz tylko w Yamahach. Onkyo i Denon nie daje takich możliwości. Wszelkie ustawienia działają tylko dla zone 1.

Może te Tagi tak grają? Podłączałeś je na próbę zamiast frontów?

Piotr

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Ampli gra w trybie kina czy w stereo? 

w stereo

Wszystko gra dość dobrze tylko chciałem trochę podbić bass, ale jak widzę to nie da rady tego zrobić w zne2. 

Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Wygląda na to, że ten amplituner tak gra. 

Mógłbyś skontaktować się z kolegą @Pumpurek i wypożyczyć na odsłuch wzmacniacz stereo z możliwością oddania. Wtedy będziesz miał porównanie. A jak się spodoba to może zostawisz? ?

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender

@S4Home

Piotr łatwiej sprawdzić wzmacniacz i taniej.

A po drugie uważasz, że to kino co ma kolega jest takie wybitne?? Uważasz też że wymiana kolumn więcej wniesie niż wymiana ampli na wzmacniacz? Mam na myśli te konkretne kino, które ma kolega. 

Pozdrawiam 

Ale wiecie ze rozmawiacie o sprzęcie na otwartym tarasie? W sensie warunki atmosferyczne jak wilgoć czy zmienna temperatura a do tego atrakcje jak biegające dzieci czy kosiarka sąsiada. I akustyka...hmmm
...dyskusyjna?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie. 

Przecież gadamy o kolumnach na taras. Jakoś u mnie potrafią zagrać basowo, mocno i dokładnie. A podłączone do zwykłego amplitunera na druga strefę. Nie róbmy jezzu gdzie go nie ma. 

Kolumny za słabe dlatego tak grają.

Piotr

trafiają się utwory w których jest dobrze, ale w większości jak dla mnie jest mało. Przy większej głośności mam wrażenie że bas jest trochę mocniejszy, 

wzmacniacz nie wchodzi w grę.

Nie podłączaj go. To sub pasywny dedykowany do plastikowych systemów audio.

Ty musisz mieć suba aktywnego z wejściami wysokopoziomowymi. Taki do stereo ok. 500 zł używany.

Piotr