Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera KD Yamaha, Marantz, HK


adamch1

Recommended Posts

Witam. 
Chcę kupić amplituner KD do 3000 złotych, plus na początek dwie kolumny z subem, a za jakiś czas dokupić resztę głośników. 
Razem chciałbym się zmieścić w kwocie 5000 zł 
Pokój 4m x 4,3m wysoki na 2,7m. Zestaw bez problemu mogę rozłożyć symetrycznie z telewizorem po środku ściany
Do tej pory używałem głośników komputerowych Creative Megaworks 5.1, więc raczej wszystko co bym nie kupił to mnie powali na kolana ale mimo to chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru cena/jakość. 
Na zestawie będę oglądał filmy  , TV oraz też trochę muzyki ( w zasadzie każdego rodzaju po trochu, od filmowej po rock.  Sygnał w tej chwili z NC+ na dekoderze Vu+ Solo2 ale myśle o czymś w 4K w niedługiej przyszłości
Wiem że do muzyki polecacie zestawy stereo bo lepiej zagrają ale podejrzewam że to co zagra KD to też będę szczękę zbierał z podłogi. No chyba że się mylę i lepiej kupić dobry sprzęt stereo ( nie wiem czy jako zupełny laik w tym temacie dostrzegę różnicę w jakości dźwięku na amplitunerze stereo a KD w tym samym przedziale cenowym i czy mniejsze zło będzie słuchać muzyki na KD czy oglądać filmy w stereo)
Dlatego proszę Was o pomoc w doborze odpowiedniego amplitunera i odpowiedniej marki. 
Wstępnie znalazłem coś takiego : 
Yamaha rx-v485 za 1900 zł 
Yamaha rx-v681 za 2400 zł 
yamaha rx-v685 za 2800 zł 
Marantz sr5013 za 3300 zł 
Podobno Harman Kordon też ładnie gra ale nie wiem jaki model. 
Proszę również o dobranie odpowiednich głośników do danego amplitunera razem z subem

Ewentualnie proszę o podanie jakiegoś dobrego zestawu w stereo  ale z dobrym niskim basem żeby filmy też jakoś pooglądać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To  jeszcze jedno pytanie.

Jak się ma sprawa jakości dźwięku w przypadku amplitunerów 2.0 a 2.1 . Czy tutaj też będzie różnica na korzyść 2.0 ? Pytam bo gdybym w ten sposób mógł uzyskać maksymalnie dobry dźwięk w muzyce a do filmów wykorzystywać suba to chyba byłbym usatysfakcjonowany .

Tylko jaki amplituner byście polecili 2.1 i jakie głośniki z subem , co by zagrało lepiej od wyżej wymienionego zestawu na Marantzie. Pytam w tej chwili czysto teoretycznie bo jak na razie podoba mi się ta propozycja z Fiestami 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i doceniam Twoją pomoc. Czy jednak mógłbyś spróbować dopasować jakieś głośniki nowe do tego Marantza a żebym raczej nie przekroczył budżetu 5000 zł . Mam od jakiegoś czasu strach przed kupowaniem rzeczy używanych. No chyba że zakupie na początek same kolumny stereo a w późniejszym czasie resztę. 

Znajomy zaproponował mi taki zestaw, Yamaha RX-V685 + Polk Audio T531  i kosztuje on 4000zł bez suba , czy mógły ktoś napisać czy warto dopłacić do Marantza sr5013 , czy będzie znacząca różnica na korzyść Marantza ? Już sam nie wiem, ile ludzi tyle propozycji i każdy chwali swoje 

 

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamch1 napisał:

A czy zwykły zjadacz chleba  będzie w stanie dostrzec różnice w dźwięku  muzyki na tym  Marantzie  z Fiestami  a jakimś dobrym  zestawem stereo za powiedzmy 4000 zł ?

Mógłbym powiedzieć że zawsze odróżni , i żaden amp. KD. /a testowałem i taki mam/ nawet za 10k. ,nie zagra tak dobrze muzyki stereo jak wzmacniacz stereo za 1/3 tej sumy. Ale inaczej , szukasz jak wiele osób kompromisu między stereo a kinem w danym budżecie , więc jedyną radą jaką uczciwie można dać, to udaj się do jakiegokolwiek salonu audio , umów się na odsłuch / choćby tego Marantza/ , potem poproś o podłączenie do tych samych kolumn jakiegokolwiek wzmacniacza stereo w kwocie powiedzmy 2k. i sam się przekonaj w którym kierunku iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dobrze radzi z osluchaniem samemu choć z ta proporcją 1/3 sie nie zgodzę Kino vs stereo w tej samej cenie robi różnicę ale ampli za 6000 a wzmak za 2000 to jednak różnica.

Nie polece niczego, czego bym nie słuchał.

Kolumny z drugiej ręki jeśli nie mają uszkodzeń membran to nic im nie jest. Nie ma sie czego bać.

Do używanej elektroniki bez dobrego sprawdzenia bym nie podchodził.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. czyli jak dobrze zrozumiałem Marantz SR 5013 bedzie kompromisem z przewagą dla muzyki , a Yamaha v685 będzie kompromisem z przewagą dla KD?

Dobrze że udało się ograniczyć to do dwóch modeli, teraz faktycznie mogę podejść do sklepu z pokojem odsłuchowym i spróbować odsłuchać obydwa, jeśli będzie taka możliwość.

Z tego co wiem w jednym takim sklepie  , można skorzystać z 30 rat RRSO 0%, to by mi bardzo pomogło.

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tak możemy je tak pogrupować.

Mamy raty 30 x 0% jeśli nas odwiedzisz w salonie. Zdalnie tylko 10tki.

 

Piotr

Macie jakąś filie w Krakowie ? Bo do Oświęcimia mi nie po drodze  trochę.

No i urodziło się jeszcze jedno pytanie o porównanie. Miałem okazję dziś usłyszeć u znajomego muzykę na takim zestawie Denon X-3200W i głośniki Dali Zensor 7. Jako że jest to amplituner KD a muzyka mi się bardzo podobał na nim, to teraz moje dwa pytania. Jak sie ma ten Denon do Marantza sr5013 (lepszy gorszy dźwięk muzyki?). A drugie pytanie, czy głośniki Dali Zensor 7 dobrze zagrają z Marantzem sr5013

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 70 KM :)

Z Krakowa jest nas dwóch pracowników S4. Możemy Cie odwiedzić ze sprzętem w domu.

Jeśli X3200 + Zensor 7 Ci się podobało to zrobię ci zestaw który Cie zachwyci. Pierwsza najważniejsza sprawa. Nie łączymy Denona z linią Zensor, Oberon, Spektor od Dali. Więc MArantz wygrywa w przedbiegach.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli X3200 + Zensor 7 Ci się podobało to zrobię ci zestaw który Cie zachwyci. 

 

Piotr

Kuszące :)

Czy Zensor 7 można łączyć z Marantzem?

I rozumiem że w cenie 3300 za sam amplituner nie znajdę nic lepszego niż  Marantz sr5013 ? I dobrze bo nawet wizualnie mi się podoba :)

Tylko z dnia na dzień rośnie cena na sprzęt a zaczynałem od 4000 zł za komplet :) teraz już się koło 8000 zł zbliża , echhh  

Chyba zdecyduje się na tego Marantza ale na razie tylko z dwoma kolumnami podłogowymi bo zaczyna mnie to przerastać a później bede dokupywał suba centralny i efektowe

A więc jakie podłogówki do 2000 zł do podłączenia do Marantza?

Co do testowania sprzętu u mnie w domu to pomysł rewelacja gdyby nie to że obecnie mam nie normowany czas pracy i soboty i niedziele i tak jeszcze do co najmniej kwietnia więc chętnie ale niestety nie jestem w stanie się umówić na konkretny dzień i godzinę :(

Do tego docelowo sprzęt będzie stał w pokoju który w wolnych chwilach remontuje, więc też jeszcze zejdzie 

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 17:00, adamch1 napisał:

A czy zwykły zjadacz chleba  będzie w stanie dostrzec różnice w dźwięku  muzyki na tym  Marantzie  z Fiestami  a jakimś dobrym  zestawem stereo za powiedzmy 4000 zł ?

To zależy. Jaki masz słuch i na czym będziesz słuchał.

Poważnie, myślałem, że różnice są głównie marketingowe ... te opisy ... no jakoś trzeba uzasadnić istnienie kilku światów 1000PLN 2000PLN 5000PLN i 10000PLN. 

Jedną z najlepszych rad jakie na tym forum dostałem, to iść na odsłuch. Nie mam na to czasu, ale się zorganizowałem, jakoś wpadłem na pół godziny przed zamknięciem yamahy i już wiedziałem, ze to nie przelewki. Umówiłem się na dwugodzinny odsłuch przygotowany zestaw 4 wzmacniaczy i 3 CD ... .

Nie wiem jaki chleb jadasz, ale naprawdę słychać różnice. Bardzo. Ja po tym doświadczeniu zrezygnowałem ze strojenie motocykla w tym roku, a się ścigam więc to dla mnie duże wyrzeczenie, i z yamahy sa701 za 2200 o której myślałem, wpierdzieliłem sie od razu w sa 1100 za 6200. Warto, niestety, słychać niestety. I się zaczęło. Ale kasa to tylko kasa, trzeba sie wziąć do roboty i ją zarobić.

Na koniec dwie rady od zielonego jak Ty czyli mnie:

Jeśli nie chcesz popaść w kałabanię - nie słuchaj niczego więcej niż to na co Cię stać, a pozostaniesz szczęśliwy bo np sa 701 za 2200pln też pięknie gra, ale ...

Słuchaj tu chłopaków, bo więdzą co mówią. Szczególne podziękowania dla: S4Home i Pumpurka. No i są u nich używki. W cenie nowej rx 485 kupisz u nich rx 1010 tylko kilkuletnią. A wtedy usłyszysz różnicę choćbyś wpierdzielał tylko suchary ... ?

 

No i nie rozbrajaj mnie z tymi 70km bo ja po kolumny po pracy pojechałem z Wrocławia do Krakowa ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km to dla mnie nie problem tylko nie mam naprawdę czasu , bo to godzinka w jedną stronę godzinka w drugą a sam odsłuch też potrwa a i sklep nie jest czynny 24/h. Mam chwilowy młyn w pracy i już nawet nie wiem jaki jest dzień jakiego miesiąca :)

Ale dzięki za uświadomienie co do słyszalnych różnic w jakości dźwięku. Z dnia na dzień po czytaniu pomocnych opinii na tym forum zaczynam się zastanawiać czy nie kupić czegoś w stereo , bo jednak budżet ograniczony a na KD już się zrobiło 8k zł , bo to jednak 6 głośników musi swoje kosztować. Nie wiem, muszę się z tym jeszcze przespać, a przede wszystkim pojechać na odsłuch i zobaczyć na ile da się wycenić mój słuch :) 

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marant to bardzo dobry i trwały amplituner. Czy poznasz? Powiem tak. Jak w domu gdy posłuchasz 3 godziny Marantza i później 3 godziny wzmaka za 2k to zobaczysz że nie gra tak samo. Ale jest mnóstwo osób która nie zrobi takowego testu i powie że MArantz jest dla nich wystarczająco dobry.

Oczywiscie do salonu zapraszam, ale jak mówię wcześniej przedzwoń żebyśmy byli przygotowani.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Jestem na 99 % zdecydowany na tego Marantza ale żebym mógł później spać spokojnie to chciałbym na odsłuchu  porównać z Yamaha 685 oraz Onkyo 686

Problem na razie leży w głośnikach bo najtańsze to chyba te zaproponowane na samym początku Tonsil Fiesta , a im więcej czytam tym bardziej widzę tendencję do polecania kolumn w kwocie 4000 zł za parę.

Głośnik centralny polecany bardzo często to KLIPSCH RP-404C za 2000zł nie wiem jak się ma do niego model KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-440C za 1600zł

Subwoofer to polecany model podobno dobrze spisujący się w muzyce SB-1000 za 2500zł

No i jeszcze efektowe. To w tym momencie robi mi się za same głosniki blisko 10000 zł

Ile zatem muszę przeznaczyć na kolumny stereo żeby wykorzystać możliwości Marantza sr5013, ale żebym nie musiał sprzedawać domu :)

Jeśli mogę prosić o podanie modeli i cen . Chciałbym mieć możliwość porównania powiedzmy trzech modeli kolumn przy odsłuchu 

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy odświeżonym z wyglądu tylko.

Bierz 440C, Ten sub SB1000 pojawia się coś ostatnio często co jest? Nie jest to wcale idealny wybór. Masz Tannoya TS 2.12 bez przesady. To jest sub do muzyki!

Efektowe 240S, Albo Silver FX

Fronty do 4k? HEco 700, Magnat 725, QA 3050i, Oberon 7 ........ dużo dużo.

Zapraszam na odsłuch

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Fronty do 4k? HEco 700, Magnat 725, QA 3050i, Oberon 7 ........ dużo dużo.

Zapraszam na odsłuch

 

Piotr

Źle mnie zrozumiałeś chyba, napisałem że w większości przypadków polecane są głośniki o wartości 4000 zł za parę. Ja chciałbym kupić jak najtaniej najlepiej do kwoty 2000zł za parę , ale też żebym nie ograniczał za bardzo  możliwości Marantza sr5013 , Nie wiem czy to wykonalne?

Jeśli trzeba będzie dać 4000 zł za parę to dam ale chyba będę musiał najpierw dozbierać bo już jakiś czas temu zacząłem przekraczać mój budżet (tj. wielkość raty na jaką mogę sobie pozwolić ) a nawet jeszcze nie wiem na czym to wszystko się skończy .

Gdzieś ktoś polecał mi do Marantza zestaw głośników Monitor Audio Bronze 6, ale zestaw bez suba to 6700 zł do tego Marantz sr5013  3300zł 

Kupiłbym może najpierw same kolumny stereo ale to i tak z amplitunerem  7600zł , Jeśli to dobre głośniki i jeśli pasują do Marantza 

Dlatego chciałbym mieć możliwość odsłuchu co najmniej trzech zestawów kolumn, tylko najpierw muszę wiedzieć jaki te trzy zestawy żebym mógł się zgłosić na odsłuch 

Może przedstawię kilka modeli polecanych mi z różnych źródeł, i poproszę o dołożenie  Waszych propozycji oraz wybór trzech najlepszych waszym zdaniem zestawów.

- Monitor Audio Bronze 6 (ewentualnie model 5 bo tańszy)

- Heco Aurora 700

- STX FX 300

+ wcześniejsze propozycje od S4Home

Nie wiem czemu nie mogę edytować poprzedniego postu??

Jest jeszcze Focal Chorus 716 w takiej samej cenie jak Monitor Audio Bronze 6 , a czytałem gdzieś że Focal to już wyższa liga. Co Wy o tym sądzicie?

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Widzę że coś pytanie o kolumny chyba nie trafione, więc może inaczej zadam ostatnie pytanie.

W związku z tym że chciałbym kupić jak najtaniej ale nie kosztem jakiejś wielkiej różnicy w dźwięku, to zapytam tak. Czy będzie jakaś duża przepaść w jakości dźwięku miedzy polecanymi przez Was często Heco Aurora 700 za 3200 zł para, a też polecanymi często z niższego przedziału cenowego Polk Audio T50 za połowe tej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...