Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera KD Yamaha, Marantz, HK


adamch1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziś w pracy znajomy który też jest na etapie kupna zestawu KD zaciekawił mnie czymś o czym do tej pory nie słyszałem a polecał mu to jakiś niby mechec od HI FI , a mowa tu  o amplitunerze Integra DRX 3.2 , mówiąc że żaden Marantz , żaden Onkyo i żadna Yamaha  tylko ta Integra. Czy coś jest na rzeczy i faktycznie to taki wybitny ten sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że Mechec :P

Haha

Integra to marka należąca do Onkyo. Korzysta z ich rozwiązań i te urządzenia są w ułamku różne. Nie dedykowane na rynek europejski. Kiedyś jako Onkyo Integra był oto oznaczenie urządzeń znacznie wyższej klasy. Teraz to jest po prostu odpowiednik. Może deczko lepsza wydajność. Chociaż wątpie

Znajdź 3 różnice.

http://www.integrahometheater.com/Products/model.php?m=DRX-3.2&class=Receiver&source=prodClass#prettyPhoto

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR686

 

wygląd nie zaliczam Ci jako 1. Bo onkyo korzystało z takiego designu też:

obraz.png.b95306c0e7bf19b93c0ce3021c8bdc87.png

 

Nie znam człowieka. Ale mechec jednak

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Qh. napisał:

Kolego ze stereo tez zaczynałem od 5k juz... potroilem tę liczbę a końca nie widac.

 

Ja tak mam z każdym zakupem, nie ważne czy to AGD czy TV czy inny sprzęt. Nie chce się władować w coś na co będę potem narzekał i tak dołożę stówkę to będzie coś lepszego ale jak dołożę dwie stówki to będzie jeszcze lepsze. A na końcu drapanie się po głowie , jak to się stało że dołożyłem 3 tysiące? :)

Na koniec mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś w dwóch słowach mógłby opisać głośniki STX Electrino 500 ? Wyglądają kosmicznie ale jak grają np: w porównaniu z chyba najczęściej polecanymi Heco Aurora 700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrino 500 już mnie nie interesują, W zasadzie to prawie jestem zdecydowany na aurora 700 oczywiście odsłuch i porównanie z innymi musi być 

Mam jednak inne pytanie , czy subwoofer z kompletu 5.1 Heco 30A to dobry (wystarczający ) sub czy lepiej kupić 5.0 i osobno inny sub ( np: tannoy TS2.12 ). Pytam bo w zestawie zawsze taniej :)

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też:

Warto zacząć od posłuchania. To nawet po kilku już się zna kierunek i łatwiej nie brnąć całkiem w krzaczory. Do posłuchania warto wziąć kilka dobrze znanych i RÓŻNYCH płyt, wybrałbym zupełnie inaczej do rocka, ale słucham różnej muzyki - więc sprzęt to też jednak kompromis.

Jak się już wie, warto szukać, kolumny trafiłem jak ślepa kura, a niestety z powodu opóźnienia związanego z pracą telefon o wzmacniacz wykonałem o godzinę za późno i yamaha 2100 za 5 tysi poszła mi koło nosa.

Nie warto słuchać jak się już coś wybierze. Po co? Żeby się męczyć, że błąd? Na mnie mój wybór zrobił wrażenie, czekam aż postawię i posłucham w domu, i będę się cieszył myślę długo (do tego co mam to przeskok jak do świata równoległego). Posłucham innych, może kiedyś, jak mi się znudzi, albo nie będę wiedział co robić z jakąś większą kupką pieniędzy (czyli pewnie na emeryturze ;-)))))))))))))) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 18:49, adamch1 napisał:

Na koniec mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś w dwóch słowach mógłby opisać głośniki STX Electrino 500 ? Wyglądają kosmicznie ale jak grają np: w porównaniu z chyba najczęściej polecanymi Heco Aurora 700

 

Dnia 2.02.2019 o 19:25, adamch1 napisał:

lektrino 500 już mnie nie interesują, W zasadzie to prawie jestem zdecydowany na aurora 700 oczywiście odsłuch i porównanie z innymi musi być 

Co się stało w tej dobie? :) HEHEHEHEHE

Zapraszam to Ci je pożyczymy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

mo to zapraszam po wypożyczenie.

Piotr

Dzięki ale już sobie dałem z nimi spokój :) Przyjadę na odsłuch ale jeszcze nie wiem kiedy 

A z innej beczki trochę i nie na temat ale... Czy ktoś może coś powiedzieć na temat sklepu KON-SUL z łodzi czy ktoś miał przyjemność bądź nieprzyjemność z tym sklepem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje Onkyo 686 +Heco Aurora 700+300+C30+30A

Niestety takiego zestawienia w tej firmie nie znalazłem ale wysłałem zapytanie o ofertę cenową i otrzymałem takową.

Na PW mogę przedstawić rozmowę mailową jeśli ma to jakieś znaczenie .

Ale znalazłem ofertę na ich stronie w komplecie z Yamaha 485 i zakładając że różnica w cenie OFICJALNEJ miedzy Yamaha 485 a Onkyo686 to jakieś 600zł to łatwo policzyć ile mogłaby wynosić cena na ich stronie w komplecie z Onkyo 

https://kon-sul.pl/kino-domowe/zestawy-kina-bez-napedu/yamaha-rx-v485-t-heco-aurora-700-51-w

Oczywiście wysyłka gratis , więc liczyłem na to że odbierając gdzieś na miejscu koło siebie mogę urwać jeszcze o koszt dostawy bo do łodzi nie pojadę 

Edytowano przez adamch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 16:41, adamch1 napisał:

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat sklepu KON-SUL z łodzi czy ktoś miał przyjemność bądź nieprzyjemność z tym sklepem 

Mieszkam w Łodzi , przejeżdżam koło tego sklepu kilka razy w tygodniu i gdyby nie Twój wpis to w życiu bym nie pomyślał , że jeszcze istnieje.To stary sklep i odkąd pamiętam / czyli jakieś 45 lat/ zawsze była tam elektronika , ale kojarzyłem go bardziej z radiami samochodowymi , CB -radio i akcesoriami audio. Albo zmienił profil , albo właściciela :) Będę w okolicy w sobotę to mogę wejść , popytać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamch1 napisał:

Będę DŹWIĘCZNY

Coś konkretnego Cię interesuje ? No dobra , podpowiem o co ja pytam w przypadku, gdy mam do czynienia z nowym sprzętem w dużo niższej cenie niż ta rynkowa. A mianowicie , czy ma gwarancję serwisową polskiego dystrybutora. Znam sklep , w którym ceny są niższe , ale elektronika jest kupowana po za granicami kraju i takiej gwarancji serwisowej już nie uświadczysz. Przed zakupem , też warto swoją drogą o coś takiego zapytać i mieć odpowiedź na piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...