Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wszystkim!

Od jakiegoś czasu siedzę sobie tutaj z Wami i czytam, później jeszcze trochę siedzę i jeszcze trochę czytam i tak to już trwa dłuższą chwilę, może nawet kilka tygodni. Dzisiaj postanowiłem wyjść z cienia ?

 

Generalnie chciałem Was prosić o pomoc tak w kwestii konsultacji doboru sprzętu, jak i miejsca, gdzie sprzęt mógłbym najpierw odsłuchać, a następnie kupić. Mieszkam w obrębie GOP’u.

Oczywiście z góry wielkie dzięki za łaskawe wyceny dla kolegów z forum ?

 

Do rzeczy:

Strefa nazwijmy ją audiowizualna to półotwarta przestrzeń o wymiarach 4x4m w której chciałbym zainstalować klasyczny zestaw 5.1 – zastosowanie 95% filmy, być może czasami muzyka.

 

image.png.b31a0b586535f6e01538f82be6614fd7.png

 

Budżet do 4k PLN

 

W kręgu zainteresowań:

Ampli

YAMAHA RX-V485 lub Denon 1500H

Głośniki

PolkT531 lub TAGA HARMONY TAV-606 V3 5.0

Sub

YAMAHA NS-SW100 lub MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 302A 

 

Co sądzicie o moich wyborach? Która konfiguracja najlepsza do filmów?

 

2 podstawowe założenia: chcę kupić wszystko na raz i nie chcę wydać więcej niż 4k, więc opcja pt. kup 5.0, poczekaj kilka miesięcy i kup dopiero sub’a nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Edytowano przez Piotr Kobylski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, moja propozycja to zestaw Yamaha RX-V485 z Polk Audio T531. To micne, szybkie, dynamiczne granie. Zestaw swietnie sprawdzi się w kinie domowym, dobrze zagra także kawałki muzyczne, szczególnie coś szybszego. Pozostaje jeszcze kwestia subwoofera - jeśli musimy się zmieścić w założonym budżecie, no może minimalnie przekroczyć, spójrz na Jamo J 10 SUB, natomiast niewiele drożej, a znacznie lepiej będzie z Klipsch R-100SW.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównana oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Yamaha 485 + Polk T531 albo Taga 606V3. Do tego sub Jamo J10, Magnat 302A

Zapraszam po lepsze ceny.

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

spójrz na Jamo J 10 SUB, natomiast niewiele drożej, a znacznie lepiej będzie z Klipsch R-100SW.

Chłopaki tak czystej ciekawości. Co jest znacznie lepiej? Ten Klipsch ,albo Jamo kto woli to kopie. Te same obudowy, wzmacniacze. Tylko inne membrany :D Wiecie o tym?

Klipsch ma włókno węglowe, już nieco przerabiane, barwione na kolor miedziany. Z kolei Jamo to polyfiber który jest barwiony na srebrno. Standardowo występuje w kolorze białym lub zielonym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Kilka pytań pomocniczych: dlaczego sub Yamahy jednogłośnie do skreślenia zdaniem obydwu z Was? Jaka jest różnica pomiędzy zestawem Polk, a Tagą? Żaden ze mnie narodowiec, ale patrząc z czysto patriotycznej perspektywy wolałbym polską produkcję :) 
Dodatkowo odnośnie sub'a Magnata - czytałem komentarze użytkowników, że niezbyt fortunnie funkcjonuje tam opcja auto włączania / wyłączania. Jak to wygląda w praktyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamah ma słabe suby. Te niższe modelowo. Są po prostu nudne, cieżkie, a nie głębokie. Wyższe modele to jednak znaczny skok jakości. Podobnie mają z kolumnami.

Polk T531 są mocniejsze, żywsze bardziej przestrzenne. Co ciekawe Taga 606 jest tańsza a nieco bardziej melodyjna. Nie prezentuje jednak takiej skali dzwięku.

Co do suba Magnata Model 302a to prawda. To jedyny ból który mozna zarzucić temu subwooferowi. Ma po prostu za szybko ustawione auto off. I jak słuchasz filmu gdzie jest mniej akcji to po wybuchu Magnat zgasi się po około 4 minutach. A to słychać bo jest takie pstryk. Później znowu się włączy i tak w kółko. Jeśli film jest pełny akcji to taki problem nie występuje.

Rozwiązaniem na to jest podczas filmu przełączanie go na tryb cały czas ON.

Niestety to jego wada. Chyba jedyna.

Bo tylko w Polsce on jest taki tani. Co należy powiedzieć to w Niemczech gdzie Klipsch jest tani to model 302A jest droższy i wyżej stawiany od Klipscha R10SW!! Tak na prawdę. U nas po prostu odkąd wszedł model 300a pare lat temu to cena 700 zł nie została przekroczona.

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/magnat-monitor-supreme-sub-302-a-subwoofer-aktiver-subwoofer-esche-schwarz-dekor-1734453.html?ga_query=magnat 302a

Niemiecki Media Markt cena 1500 zł!!!!!!!!

 

 

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...