Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do kolumn DIY Tonsil


Dawid Nowak

Recommended Posts

Witam mam dylemat do rozwiązania . Mam kolumny samorobki na tonsilu i szukam dobrego wzmaka. Mialem Denona DRA-325R i gral fajnie ale brakowalo mu mocy ,wiec kupilem kennwoda KR-V7080 i tutaj byl wyraźny wokal ale basu nie było czuć. Wiec ostatni moj zakup pionner A-676 który ma moc gra bardzo głośno i czysto lecz bez basu jak kenwood.  I juz sam nwm co robic,czy kupic mocniejszego denona lub innego ? Słucham ogólnie muzyki pop.Pozdrawiam

20190120_171306.jpg

20190120_163914.jpg

20190120_171107.jpg

20190120_171114.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Piotr, jestem zdania, że może kolega powinien wziąć inne kolumny pod tego Pioneera co ma, by sprawdzić czy to wina kolumn czy wzmacniacza. Wydaje mi się że nie ma co brnąć dalej w kupowanie kolejnych wzmacniaczy. Proponuję kontakt z kolegą @Pumpurek i dobranie odpowiednich kolumn do wzmacniacza Pioneer, bo to dobry wzmacniacz. Zawsze można zwrócić lub wymienić na coś lepiej grającego. A nawet sprzedać to czego się nie używa. Poza tym gwarancja i sprzęt sprawdzony. Problemem też może być akustyka. Są pokoje, gdzie niskie tony są wygaszane.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi panowie lecz ten denon taki ładny basik daje az milo lecz jak sie podglosi to juz nie wyrabia . Tez sie dziwnie czm ten pionner dolu nie ma a gra bardzo glosno i wyraźnie, mocy ma wystarczajaco . Kolumny kiedys dostalem a że pracuje na stolarni to zrobiłem paczki od nowa i srednio mi je sprzedawać,fronty polysk kosztowna zabawa :D i pasuja mi do meblościanki :D W tym tygodniu chce sie wybrac do sklepu aby odsluchac kolumny sredniej klasy i porównać czy te moje to szajs. Dla mnie ladnie graja tylko troszke tego basu chcialbym odczuc bo jednak slucham muzyki pop ale mysle ze mam gumowe ucho albo brak porównania. Narazie spróbuje dobrze skonfigurowac to co mam , może tu błąd leży. Pozdrawiam 

Edytowano przez Dawid Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na prawdę dobrą opcję Ci dałem. Pogadaj z @Pumpurek. Jak nie chcesz kolumn to może wzmacniacz. Ma bardzo duży wybór wszelkiego audio. Może Coś dopasujecie wspólnie? W rozmowie podaj wielkość pokoju, jakiej muzyki słuchasz, co masz ze sprzętu i jakiego dźwięku oczekujesz. Po co gdybać.

Co do kolumn musiałbyś wiedzieć jaka impedancja przynajmniej. Bo źle dobrana może skutkować uszkodzeniem kolumn lub wzmacniacza. 

Kolumny są warte ile ktoś za nie zapłaci. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 1Ender napisał:

Ja na prawdę dobrą opcję Ci dałem. Pogadaj z @Pumpurek. Jak nie chcesz kolumn to może wzmacniacz. Ma bardzo duży wybór wszelkiego audio. Może Coś dopasujecie wspólnie? W rozmowie podaj wielkość pokoju, jakiej muzyki słuchasz, co masz ze sprzętu i jakiego dźwięku oczekujesz. Po co gdybać.

Co do kolumn musiałbyś wiedzieć jaka impedancja przynajmniej. Bo źle dobrana może skutkować uszkodzeniem kolumn lub wzmacniacza. 

Kolumny są warte ile ktoś za nie zapłaci. 

Pozdrawiam 

 

Dzięki za pomoc :) Myśle że coś wymyśle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...