Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Kolumny do 1500zl?


xpigix

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Drodzy forumowicze potrzebuję waszej pomocy. Kupując mieszkanie 2lata temu, odziedziczyłem po kimś stare altusy 140. Poczytałem trochę i dokupiłem do nich starą sprawdzoną yamahę a520.
Powiem szczerze, że nawet jestem zadowolony z tego zestawu (pewnie nie jestem mocno wymagający). 
Jednak przyszła pora na zmiany! Chciałbym kupić nowy wzmacniacz (i tutaj mam dwa wymagania: 1 wejście optyczne pod telewizor oraz pilot) oraz jakieś nowe kolumny.
Co do budżetu to tak jak w tytule. Jeżeli ta to duży skok jakościowy mogę budżet powiększyć do 2000zł. Sprzęt może być używany, nie mam z tym problemu :)
Słucham głownie muzyki elektronicznej oraz czasami (jak nie ma dziewczyny w domu ;)) metalu i cięższych pochodnych. Dodatkowo podłączam dekoder telewizji cyfrowej, laptopa i sam telewizor.
Cenię sobie mocny ale ciepły bas. Dudnienie i wpadanie wszystkiego w rezonans odpada ;) 

Dodaję dodatkowo poglądowo dwa zdjęcia pomieszczenia. Jest one dość spore, bo po podłodze ma nieco ponad 30m2.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

IMG_5823.JPG

IMG_5824.JPG

Edytowano przez xpigix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja bym raczej zostawił Yamahe a kupił lepsze kolumny używane. Do Yamahy dobrał kolumny o ocieplonym dźwięku. Z podlogówek do 1200-1500 zł już jest duży wybór. Do tego dac używany 500-800 zł da Ci nieporównywalnie lepszy dźwięk niż zostawienie reliktu minionej epoki ? i kupienie innego wzmacniacza. Altusy są słabe. Dużej poprawy nie będzie przy opcji, którą zakładałeś. 

PS. Wskazany mały dywan między kanapą a kolumnami. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarajmy się utrzymać 1500zł na obie rzeczy jeżeli to możliwe. Jeżeli nie zwiększamy o 500zł do 2k.
Jak możesz to zaproponuj również kolumny, jak już pisałem jestem zielony ;)

Dzięki raz jeszcze.

W sumie nie pomyślałem o tym nigdy ale mam też dwa monitory: https://rockman.com.pl/product-pol-2633-Alesis-M1-Active-520-Studyjne-monitory-aktywne-para.html


Może da rade z nich skorzystać i póki co kupić tylko DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zaproponują koledzy. 

Nostromo dac uX1 wersja Premium 320 zł 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/40-dac-nostromo-ux1-wersja-premium.html

Lub

Nostromo Hypnos, bardziej rozwojowy. Jakbyś chciał podłączyć dodatkowo komputer. Cena 520 zł. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/63-dac-hypnos.html

Najlepiej zadzwoń do producenta, wyjaśni Ci różnice. Daci możesz testować przez 13 dni, 14 dnia odsyłasz jak nie będzie Ci odpowiadać. Uważam to za świetną opcję, bo przetestujesz w warunkach domowych. A odsłuch jest konieczny by sprawdzić czy jest to odpowiedni dla nas dźwięk. To tyle z nowych. 

Możesz szukać też na rynku wtórnym, ale w tej chwili nic od Nostromo nie znalazłem w zakładanym budżecie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xpigix

Jutro dzwoń do @Pumpurek prowadzi komis audio. Możesz przebierać w audio. Jak nie będzie Ci odpowiadać dźwiękowo odsyłasz i dostajesz inne. Do tego sprzęt sprawdzony, gwarancja.

Powiedz jaki masz wzmacniacz, powierzchnia pokoju, jaka muzyka. Jestem przekonany że w budżecie do 1500 zł uda się znaleźć coś z czego będziesz zadowolony.

Duży wybór kolumn podłogowych. Link poniżej. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/stereo-kolumny-podlogowe-20072?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_DSA_Elektronika_RTV_AGD&ev_adgr=11 - Sprzęt audio dla domu&gclid=Cj0KCQiA-JXiBRCpARIsAGqF8wVfVeBL622M1K7qEewc1SB99mwh4PQYMjyNy86CnOirKEw35bh8bYMaAvToEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&price_to=1500&showLeftColumn=true&order=dd&bmatch=baseline-n-ele-1-5-1130

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Takie kształty pomieszczenia nadają mu taką a nie inna akustykę. Czy dobrą , czy złą ? O tym można się tylko samemu przekonać.

 

Dokładnie. Nie można jednoznacznie stwierdzić że to najgorsze możliwe miejsce. Czasem akustyka pomaga sprzetowi. Częściej mu przeszkadza. Bez sprawdzenia to można tylko latami czytać o teorii akustyki.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...