Skocz do zawartości

Używane kino domowe do 1600zł!????


Piotr11_25

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy i kompletnie nie wiem co mam zrobić, a mianowicie jaki kupić amplituner i jakie dobrać to niego głośniki. Mój budżet  jest dość ograniczony z powodu kredytu na moje "M.." dlatego też zdecydowałem się na sprzęt używany ale dobry, nie wiem czy akurat to idzie w parze ale mam takie założenie;D. Przeczytałem już setki tematów od kolumn tak zwanych marketowych MAudio, Quadral itp.  aż po Tannoy i Canton i dalej nic nie wiem. Czy jest możliwość jakaś konkretna pomoc od was w kwestii doboru i zamieszczeniu się w tym przedziale cenowym.  Parametry pomieszczenia to 25m (kwadrat) z malutkim aneksem kuchenym po jednej ze stron. Do czego miały by służyć taki sprzęt na pewno do słuchania muzyki house rock A i nawet muzyka klasyczna znajdzie swoje miejsce, oczywiście filmy też wchodzą w grę. Myślę nad kinem bo kiedyś dawno miałem zestaw 5.1 Creative i to fajnie grało  i przestrzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1600zl to nie poszalejesz. Moze jakies kody 5.0/5.1. Kiedys mialem kody f51 na tamte czasy to byl dobry sprzet. Na pewno lepsze od glosniczkow komputerowych.  Jak mozesz dozbierac to dobre kolumny misssion m34i widzialem niedawno na allegro za 2000-2500zl. I amplituner onkyo seria 6 lub poszalejesz seria 8 lub 9. Polecam dozbierac i bedziesz zadowolony na dlugo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, modelarz01 napisał:

Za 1600zl to nie poszalejesz. Moze jakies kody 5.0/5.1. Kiedys mialem kody f51 na tamte czasy to byl dobry sprzet. Na pewno lepsze od glosniczkow komputerowych.  Jak mozesz dozbierac to dobre kolumny misssion m34i widzialem niedawno na allegro za 2000-2500zl. I amplituner onkyo seria 6 lub poszalejesz seria 8 lub 9. Polecam dozbierac i bedziesz zadowolony na dlugo. 

A np. Amplituner Onkyo tx-sr 705 lub 706 też dały by rade? Jeśli chodzi o mission m34i to tylko dwie kolumny podłogowe wystarczą czy uzupełniać zestaw subwooferem i satelitami? Ciężko zaleź akurat ten model głośników przeważnie są MISSION 753 m773 mM73 lub M74

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo seria 7 podobno brzmieniowo to samo co seria 6 ,a różni się bajerami jakie nie ma seria 6.  Dlatego nie pisałem modelu 7xx

m34 musiały się sprzedać. Były dwie aukcje. A chcesz stereo czy kino?

Jeśli chodzi o mission 7xx to nie wypowiadam się bo ich nie mam. Na olx widziałem jeszcze seria "mission mv" mam kolumnę centralną MVC muszę ją sprzedać - nie jest z zestawu. Ale do MV to raczej amplituner Denon ponieważ troszę gra ostro i denon powinien złagodzić ich ostry dźwięk. Ale nie chcę naprowadzić źle dlatego trzymam się tego co napisałem w 1 wypowiedzi.  Szukaj głównie w twojej okolicy i odsłuch przede wszystkim. A czy chcesz stereo czy kino to już sam sobie zadaj to pytanie.

ps. https://www.olx.pl/oferta/zestaw-5-0-mission-mv6-mv2-mvc-CID99-IDy3nMI.html#3b9c8ec61c

W tej cenie myślę ,że warto kupić. Zwłaszcza ,że sam centralny często jest na  allegro za 200-300zł

Jaki amplituner do niego to może zapytaj s4home to jest spec od używanych. Zapytaj czy Denon będzie okej? :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...