Skocz do zawartości

Equalizer APO – programowy equalizer działający na sterowniki DAC


Fortepiano

Recommended Posts

  • 1 year later...
Dnia 21.01.2019 o 14:20, MariuszZ napisał:

Używam ale tylko z Tidalem i tylko dlatego, ze mój wzmak nie ma regulacji barwy. Lepszy EQ jest chyba już w Jriver Media, włącznie z parametrycznym EQ jak chcesz się bawić osobno dla każdego kanału itd. Szkoda tylko, że w Tidal`u żeby użyć APO trzeba w opcjach włączyć wyjście audio na systemowe, co u mnie blokuje MQA, a przynajmniej nie wyświetla DAC wyższego próbkowania dźwięku. Jak włączę w Tidalu wyjście audio na DACowskie to jest MQA ale APO nie działa. Pozdrawiam.

Cześć Mariusz, widzę że podobne metody obraliśmy 😉 napisze w tym starym wątku. Udało Ci się już ogarnąć kwestie najlepszego zgrania Tidal z Apo? U mnie aktualnie ustawione w sterowniku Windows 24/96. Jeżeli w Tidalu przy wyborze Daca ustawie Exclusive, Tidal sam zmieni głębie i częstotliwość na prawidłowe, ale oczywiście ominie Apo. Próbowałem 16/44,1 i Tidal Hifi zamiast Master, wtedy mamy "prawie natywne" ale tracimy zalety gęstych plików, a korekcja przy niższej głębi. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Udało Ci się już ogarnąć kwestie najlepszego zgrania Tidal z Apo

Niestety odszedłem od tego rozwiązania bo nie używam peceta na windzie jako streamera. Poszedłem w Allo Sparky i volumio. Jest opcja poprzez brut fira EQ implementować ale nie działa to tak jak APO EQ.

Planuję sprzętowo to rozwiązać. Będzie stream na Allo Sparky z nakładką USBridge, dalej Topping D10 jako konwerter USB/spdif, po optyku do Behringera DEQ2496, gdzie w domenie cyfrowej zaistnieje EQ, dalej po optyku do Sabaja D5 i wyjście po analogu do wzmaka. Behringer załatwi mi korekcję pomieszczenia i EQ pod upodobania. Jest tam opcja automatycznego  pomiaru pomieszczenia mikrofonem i działa całkiem dobrze. Oczywiście wszystko działa w czasie rzeczywistym, a opcji ustawień jest bez liku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MariuszZ napisał:

po optyku do Behringera DEQ2496, gdzie w domenie cyfrowej zaistnieje EQ

To samo miałem w planach, tylko że do Chromecast Audio. Na razie chce kupić Ecm8000 plus pewnie Umc22 od Behringera żeby porządnie to pomierzyc. W razie czego wykorzysta się Ecm do Deq. Zastanawiam się tylko na ile faktycznie będzie utraty jakości po optyku. Póki co Apo daje świetne rezultaty, pomimo że pomiar komórka to bardziej zabawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.12.2020 o 20:56, MariuszZ napisał:

Planuję sprzętowo to rozwiązać. Będzie stream na Allo Sparky z nakładką USBridge, dalej Topping D10 jako konwerter USB/spdif, po optyku do Behringera DEQ2496, gdzie w domenie cyfrowej zaistnieje EQ,

Zrobiłeś już coś z tym? Ja zmieniłem koncepcję. Deq2496 to jednak bardzo stary klamot. Zamiast Ecm8000 kupiłem na razie Umik-1. To otwiera drogę w stronę miniDsp, jednak to dużo nowsza i wspierana platforma. Dodatkowo masz możliwość pójścia w Dirac Live w przyszłości. Na razie porobiłem filtry w Rew na bazie pomiarów, karta dźwiękowa (dac) na 32/96 na sztywno, Apo Equalizer i jest bardzo dobrze. 

Do maliny może warto pomyśleć nad brutefir? W sensie wgrania filtrów z rew plus rephase, zadzialac powinno tak samo jak Apo

Ja z kolei chce trochę doczytać właśnie o rephase. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Kolega @tomek4446 pożyczył mi na testy DDRC z licencją DL i całym osprzętem z Umikiem włącznie. Będzie się działo zatem i jak coś ogarnę temat to na pewno wspomnę 😉

Super 👍 czekam w takim razie na Twoje wnioski, szczególnie na porównanie Apo+Rew vs Dirac 😉. Ja już przynajmniej opracowałem house curve, która mi odpowiada. Dół z Harmana, a wysokie tylko minimalnie przycięte do 2dB. Płaska charakterystyka jest u mnie trochę jazgotliwa, Harman z kolei tnie wysokie o 6dB i dla mnie osobiście trochę przytłumiony. Ps, szkoda że tak daleko... 🤭

Tu fajny filmik z którego wziąłem ustawienia Rew do Umik1. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ zanim dojdziesz do własnych krzywych domowych możesz przetestować te stworzone przez fachowców. Choć przyznam , że liczę na Ciebie , iż opracujesz własną. Pamiętam jak byłem u Ciebie jaka była akustyka salonu , rozmawialiśmy , że bas dudni i cóś z tym trzeba poczynić. DL to z pewnością ogarnie. Natomiast w Twoim pokoju muzycznym było dobrze jeszcze przed gąbkami na ścianie , tutaj też jestem ciekaw czy coś wskóra.

Krzywe do rozpatrzenia , aplikujesz bezpośrednio do DDRC.

i kilka linków

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/harman-target-curve-calculator.9618/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/what-is-your-favorite-house-curve.2382/page-2

 

Harman-4dB.targetcurve Harman-6dB.targetcurve Harman-8dB.targetcurve Harman-10dB.targetcurve olive tool.targetcurve DiracLiveFull_NADTargetCurve.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się na niewielkiej korekcji rezonansow 50,80 i 140Hz.cala reszta pasma nieruszona. W sterowniku Windows 32/96. Przy zerowej korekcji nie słyszę nawet najmniejsze różnicy na Tidalu między trybem direct a trybem z włączonym Apo, czyli nie ma jakiejś większej degradacji dźwięku. Z kolei po włączeniu korekcji zrobionej w Rew dźwięk jest doskonały i to przy korekcie wyłącznie w zakresie 20-200Hz

Bez korekcji nie chce mi się już słuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ech, bo już mnie nerwy biorą.

Czy (a jeżeli tak, to jak) jest możliwe, żeby Tidal współgrał z EQ APO ?

Próbowałem już z każdej strony i nic z tego.

 

Nie słucham plików zapisanych na dysku.

Jedyne na czym mi zależy, to żeby podczas odtwarzania muzyki z desktopowej aplikacja Tidali była możliwość korekcji EQ.

 

Aktualnie w trybie "exclusive" mogę sobie kręcić EQ APO i nie ma to żadnego wpływu na parametry dźwięku.

Jeżeli próbuję wybrać wyjście audio jako "system controlled" to nie mam w ogóle możliwości odtwarzania muzyki z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wuja napisał:

Tu też jest problem. Bo gdy zostawię Zen Daca na wyjściu audio i wyłączę tryb exclusive, to w Tidalu pojawia się "nieznany błąd w trakcie wybierania urządzenia".

Spróbuj przestawić na 24bit 44,1kHz w sterownikach Windows, Apo będzie chciał restartu - i zrób to. Możesz jeszcze w Apo włączyć tryby safe mode chyba się to nazywało, nie mam jak sprawdzić teraz

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Myślę, że na 99% to sterowniki.

👌 też tak myślę,

@Wuja Możesz jeszcze z Deezer spróbować, u mnie dużo lepsza jakość dźwięku

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...