Skocz do zawartości

Zestawienie YAMAHA A-S701 + CD-NT670D + DALI Oberon 7


Andy05

Recommended Posts

Witam,

po stwierdzeniu, że w domu mam gorszy dźwięk niż w samochodzie :) przyszedł czas, żeby coś z tym zrobić.

Salon ok 70m2. Wysokość 2,8 m.

Nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki od jazzu, przez reagge, Queen, Deep Purple, po muzykę operową. Czyli - szeroki zakres. Nie ma to dawać czadu, ale dobrze brzmieć. Obsługa sieci nie jest priorytetem, ale "dokładką" będzie. Priorytety (mam kilkset płyt CD) - płyta CD + radio (antena wyciągnięta na dach, słucham głównie trójki). Docelowo - jeszcze gramofon - ale to temat późniejszy. Telewizor też podłączę, bo skoro jest możliwość, to czemu nie.

Temat poboczny - mam sporo starych kaset (w tym trochę oryginalnych) ale nie wiem czy będzie się dało ich jeszcze słuchać - planuję zakup jakiegoś używanego decka z dobrego źródła, za nieduże pieniądze, żeby je sprawdzić, czy dalsze słuchanie też będzie się odbywać? trudno powiedzieć - czego szukać i na co zwracać uwagę?

 

Co sądzicie o konfiguracji jak w temacie? YAMAHA A-S701 + CD-NT670D + DALI Oberon 7?

Andy05

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana.. toż to lotnisko...

Jakiś czas temu ktoś pytał o podobne "metraże"

70m2 - to ma grać "na całe" pomieszczenie czy jakiś obszar "kącik" ;) audio?

Na forum jest temat 'jak pisać" takie posty jak twój, co zamieścić (info na temat budżetu, nowy sprzęt czy używany, plan pokoju itp.)

Dlaczego tak? Bo to są podstawowe informacje.

Miejsce gdzie planujesz postawić sprzęt itd...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

Nie zakładam wypełnienia całego pokoju. Salon w domu wolnostojącym, salon przechodzi w korytarz prawą stroną, na środku kanapa "odsłuchowo-telewizyjna". Z przodu (ok 5 m) telewizor na ścianie, pod nim ma stać sprzęt. Kolumny podłogowe od frontu czyli po bokach telewizora ok. 2 -3 m w każdą stronę od "osi kanapy odsłuchowej".

Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby stały z tyłu, bo mam wyprowadzone na ścianach gniazda głośnikowe pod kino domowe (5.1) - założone kilka lat temu, kina domowego nie będzie, pomysł padł, bo i nie ma chęci/potrzeby.

Najbardziej chodzi mi o to czy połączenie cd-nt670D + AS701 to dobra droga? Jakoś nie przemawia do mnie all-in one nt803... choć może się mylę. No i odpadają wszystkie cudeńka z "kolorowym telewizorem" (wyświetlacz jak w telefonie) - bo … są brzydkie (taki mam archiwalny gust).

Acha, no budżet planowany był na 5k :) zrobiło się ze 7,5k. "Lejek jestem" to CD/TUNER + wzmacniacz nowe planuję, bo łatwo dałbym się wkręcić. Kaseciak jak pisałem - ewentualny dodatek - powiedzmy do ok. 400 zł - później. Gramofon - nowy - też temat przyszłości.

 

Edytowano przez Andy05
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z Twojegi opisu zakładam, że miejsce odsłuchowe stworzy pewnie około 25-30m2. W takim razie spokojnie możemy to nagłośnić tego typu zestawem.

Czy Yamaha to dobry zestaw - moim zdaniem do Twoich preferencji niekoniecznie. Taka konfiguracja bardziej sprawdzi się w muzyce rockowej, dynamicznej. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. zestaw Marantz PM6006 z CD6006 i ewentualnie świetnym odtwarzaczem sieciowym NA6006, to równiejsze, lepiej wypełnione, plastyczne brzmienie. Warto także spojrzeć na system Advance Acoustic np. x-i75 z X-CD5.

Dali Oberon 7 to bardzo dobra opcja, ewentualnie jako alternatywy spójrz na Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25 lub większe 31. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań ora indywidualnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Q21 napisał:

Czy Yamaha to dobry zestaw - moim zdaniem do Twoich preferencji niekoniecznie. Taka konfiguracja bardziej sprawdzi się w muzyce rockowej, dynamicznej. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. zestaw Marantz PM6006 z CD6006 i ewentualnie świetnym odtwarzaczem sieciowym NA6006, to równiejsze, lepiej wypełnione, plastyczne brzmienie (…)a system Advance Acoustic np. x-i75 z X-CD5.

Trochę rocka też będzie - dzieci pomogą :)  (też różnorodnie od ACDC przez LED ZEPPELIN, NIRVANĘ, PERFECT, BUDKA SUFLERA, no i masa innych, nowszych też nieco).

Chyba proponowany Maranz nie pozwala słuchać radia z anteny FM?

No i cena dalej idzie w górę … nie bardzo chcę dokładać,  Maranz, Adwanced Acoustic - cena :(  jeszcze wyższa.

:)(wiem, że dręczę) czy konstrukcyjnie te Yamahy dadzą spójny system czy jedno i drugie raczej do innych konfiguracji?

Oczywiście bez odsłuchu nie kupię niczego - cenna uwaga - na pewno skorzystam. Maranza też posłucham jak będzie możliwość.

Edytowano przez Andy05
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomieszczeni odsłuchowe to 30m a całość to 70m to nie ma najmniejszych szans abyś nagłośnił to Zensorem czy oberonem.

Do takiego pomieszczenia trzeba coś znacznie większego. Ikon7, Lektor 8, Klipsch F3, Klipsch RF82, 83, Heco MS 1000, Aurora 1000, Magnat 1109, Może Diva 660 od Indiana Line.

Serio.

Do tego potrzebujesz także pokaźnego zasilania.

Moim zdaniem w Twoim budżecie tylko sprzęt używany. Jeśli chcesz nowy to oczywiscie wypożycze aby sprawdzić na miejscu. Ale słabo to widze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, proszę o dość proste informacje :)  co dobrać. Zakładamy, że Oberon  7+ Yamaha A-S701 mam.

co proponujecie (jak używane to gdzie) jako CD + Tuner?

Celowo w następnej linii - bo mniej istotne - co do sieci? Nigdy nie byłem zaintersowany , ale ??? musi być obsługiwane z urządzenia nie z "komplikacji" :)  - bo co, żona, dziecko itp. ma się logować do systemu, żeby zmienić stację … i ja muszę wiedzieć, że słuchało Renaty Przemyk ?!. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którymś z tematów związanych z nagłośnieniem dużego metrażu polecałem STX Electrino 500. Z tego co wiem, po odsłuchach okazały się strzałem w dziesiątkę. Spróbuj odszukać temat.

Edycja:
to ten temat: https://forum.audio.com.pl/topic/60801-stereo-do-60m2/?do=findComment&comment=246179

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Waszym sugestiom, zaszła pewna zmiana (nie wiem czy da się zmienić tytuł posta - na - zestaw audio do pomieszczenia ok. 70 m2 - jeżeli tak, proszę admina o zmianę).

Postanowiłem największy budżet pchnąć w kolumny - tych posłucham na pewno, choć jak widzę po dyskusjach na forum - również to nie daje pewności (warunki odsłuchu w sklepie są inne, brak "wygrzania", krótkie próbki muzyki) - ale bez tego się nie obędzie - będą to z pewnością nowe, o subie też pomyślę - jak budżet pozwoli. 

Zrezygnowałem z Yamaha A-S701 (udało się odkręcić temat). Kupiłem (przed chwilą: https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-797-top-model-amplituner-stereo-pilot-7791525798?snapshot=MjAxOS0wMS0yN1QxOTowNDowMFo7YnV5ZXI7NjQ3NDE1YTczZDUwNWFmMDMxMDRiNGQ2MDVlMTJmMTZkZGNlYjZkNzgxZmEyYWY5M2QyNDA1OGRiMjRjN2RmMQ%3D%3D) i teraz czekam aż dotrze. Zatem problem tunera też się rozwiązał. 

O sieciowym urządzeniu na razie nie myślę - bo , jak pisałem wcześniej - jest to sprawa poboczna i na razie odbieram ją jako zbędną.

Konwerter do TV (DAC) kupiony https://allegro.pl/oferta/konwerter-przetwornik-dac-fiio-d03k-d3-cinch-spdif-5560492354?snapshot=MjAxOS0wMS0yN1QxOToyNDoxMC42OThaO2J1eWVyOzlhMDAyMzc0ZTNhZTA4YTg5ZTg1OTVjNmQwMzNjMjRjYjcwNjQ0MzdjODUzNjBkNGM0YTM0MGU2ZjE5MDA1ZDg%3D .

Piotr sugerował CD używany Marantz. - co polecacie:

znalazłem (współczynnik WAŻ też jest ważny i musi wyglądać):

1. MARANTZ CD6000

2. MARANTZ CD-67SE

3. MARANTZ DR700

4. INNE PROPOZYCJE :)

Co wybrać?

Znalazłem jeszcze MARANTZ CD63 - jest nieco tańszy...

 

pzdr. Andrzej

 

 

Edytowano przez Andy05
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andy05 napisał:

Postanowiłem największy budżet pchnąć w kolumny - tych posłucham na pewno, choć jak widzę po dyskusjach na forum - również to nie daje pewności (warunki odsłuchu w sklepie są inne, brak "wygrzania", krótkie próbki muzyki) - ale bez tego się nie obędzie - będą to z pewnością nowe, o subie też pomyślę - jak budżet pozwoli. 

Dokładnie tak. Dlatego ja daje możliwość wypróbowania kolumn w domu. :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...