Skocz do zawartości

Jakie wybrać kolumny pod amplituner???


walery

Recommended Posts

Witam Serdecznie...

Mam dwa pytanie do drogich forumowiczów.  Otóż nie dawno pozyskałem amplituner Technicsa SA-AX6  i teraz mam dylemat czy warto w ogóle kupować do niego kolumny a jeśli tak to jakie bo firm jest mnóstwo a jestem zielony w temacie kolumn (mieszkanie mam małe jest ok. 38 m2  z czego salon  gdzie chce dać głośniki ma ok. 16 m2 myślałem o jakiś głośnikach podłogowych mój budżet na kolumny to max. 1200-1300zł ). A drugie pytanie  mam w miarę nowy telewizor Panasonica(bodajże z 2017) który ma same wejścia HDMI wiem że amplituner SA AX6 ma już swoje lata świetności dawno za sobą i nie posiada chyba żadnych nowych wejść ale czy istnieje możliwość podłączenia tego amplitunera z moim telewizorem(przejściówki czy kable) żeby można jakiś film czy muzyki posłuchać z telewizora przez ten amplituner czy lepiej dać se spokój i go sprzedać(trochę szkoda mi się go pozbywać bo działa)?

Dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie wszystkich na forum.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A TV nie ma także optyka? Sprawdź dobrze.

Co do kolumn to Klipsch F2, Mission M35i, Dali 450, Tannoy M4

Proszę bardzo :)

Piotr

Witam po dokładniejszym sprawdzeniu widzę że są jakieś wejścia w tele. poza HDMI. Ale wysyłam zdjęcie czy aby to będzie działać(ewentualnie jaki kabel muszę zakupić)? Co do kolumn wszystkie wyglądają fajnie więc będę się zastanawiał między trzema pierwszym propozycjami.  I właśnie jak pisał kolega czy nie trzeba tego DAC i ewentualne jakie są tego koszta bo ampli moze niie miec takiego wejscia. Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam:)

tel1.jpg

Edytowano przez walery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, chwila... RCA w TV (widoczne na zdjęciu) to są WEJŚCIA, a nie WYJŚCIA, więc rozwiązanie podane przez kolegę wodzu99 nie zadziała. 

Więc przydałby się jednak DAC. Może uda się upolować DAC'a z optyka, na wielokanałowy analog. Nie wiem, czy ktoś takie ustrojstwo produkuje. Z HDMI na analog wielokanałowy widziałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem już Klipsch r 51m grają fajnie tylko koleś mówił że koniecznie musi być do nich subwoofer na który póki co mnie nie stać ale na pewno kupie więc możesz mi coś polecić.? Chciabym tej samej firmy jakby dalo rady Wahałem się za JBL i Jamo były w podobnej cenie.

Edytowano przez walery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...