Skocz do zawartości

NAD C315BEE + Monitor Audio BR2 + (Arcam irDAC-II) - dokupic DAC'a czy wymienic zestaw?


fragu

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się czy warto rozbudowywać istniejący zestaw, czy lepiej zacząć od nowa.

Posiadam: NAD C315 BEE, oraz Monitor Audio Bronze BR2. Źródłem dźwięku do niedawna był komputer z kartą Prodigy HD2, ale wyzionęła ducha. Przejściowo ciągnę na zintegrowanej i bardzo mnie to boli. W międzyczasie pojawił się też telewizor z wyjściem cyfrowym.

Chcę podłączyć komputer i telewizor do wzmacniacza. Rozważam zakup Arcam irDAC-II, ale nie wiem czy nie jest to przesadą. Czy nie lepiej poszukać wzmacniacza z wbudowanym DAC i podmienić mojego NADa? Na przyklad na Cambridge Audio CX80? Przeglądając oferty sklepów odnoszę wrażenie, że gdy w pewnym momencie mój NAD umrze, to wówczas DAC stanie się niepotrzebny, bo każdy nowy wzmacniacz stereo będzie miał wbudowanego DACa.

Alternatywą byłyby tańsze DAC, takie jak DACMagic i MF V90, ale nie mają one pilota. Dodatkowo zachęcają mnie recenzje Arcam'a według których mój zestaw powinien zacząć grać niżej - co jest  bardzo porządane. Z tego powodu zawężam wybór do: Arcam irDAC-II albo nowy wzmacniacz z DAC.

Co robić? Jak żyć? :)

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

Tomek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

zastosowanie dobrego przetwornika jest rozwiązaniem, ale musisz liczyć się nadal z pewnym ograniczeniem klasy dzwięku ze względu na wzmacniacz. Zresztą jeśli w przyszłości zmienisz wzmacniacz, prawdopodobnie niwy nabytek będzie miał wbudowany przetwornik. Tak więc na pewno jeśli tylk budżet pozwoli, warto zastanowić się nad nowym wzmacniaczem. A jaki konkretnie model, to zależy od i idywidualnych preferencji. Cambridge Audio CXA80 to mocny i dobry klasowo wzmacniacz, na pewno w przyszłości przy zmianie kolumn daje także duże możliwości jakościowe. Natomast jest także wiele innych, równie ciekawych urządzeń. W podobnym budźcie bardzo ciekawy Audiolab 6000A, Advance Acoustic X-i105 może Cyrus One HD.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ty nam powiedz. Czy jesteś zadowolony z obecnego sprzetu? Czy gra on dla Ciebie dobrze? Nie wystarczająco tylko dobrze?

Trzeba mieć też świadomość że w żadnym wzmacniaczu nie jest wbudowany DAC pokorju Arcama irDAC II. też dlatego DACi nadal żyją. Przewaznie we wzmacniaczach zamontowany jest prosty DAC z prostymi elementami towarzyszącymi. Takie esktra dodatek. Więc ten DAC zawsze bedzie na plus.

Ale jeśli chciałbyś nieco zmienić dzwięk to może jest sens wymienić wzmacniacz. Ale moim zdaniem nie na CXA80. Bronze to jasne granie, nie można go spotęgować jasnym wzmakiem. Tutaj zdecydowanie Magnat MR780.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dziękuję za dwie szybkie odpowiedzi. W międzyczasie zdecydowałem się na kupno irDAC II. O to właśnie chodziło!

Jakość dźwięku zdecydowanie się poprawiła - cały zestaw gra niżej, gwizdki mnie już nie drażnią, wszystko nadal ma właściwą dynamikę (np. Queen - Tie Your Mother Down wreszcie da się słuchać głośno)! Wymiana głośników na większe byłaby błędem.

Genialną rzeczą w pilocie do irDAC II jest to, że przy podłączeniu przez USB można sterować dowolnym odtwarzaczem na komputerze: play/pause. next/previous track. Nie trzeba do tego żadnych sterowników ani dodatkowych aplikacji. Bardzo przydatna rzecz, gdy ktoś streamuje muzykę z komputera, lub ogląda filmy!

Jedyna rzecz której nie wziąłem pod uwagę to zasięg kabla USB - 7,5m. Mam właśnie tyle - na styk. Nie chciałem kupować dodatkowych wzmacniaczy, żeby go wydłużyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...