Skocz do zawartości

Stereo do salonu.


Srabalabanienie

Recommended Posts

Witam wszystkich. To pierwszy mój post na tym forum. Sporo czytałem, ale temat jest tak rozbudowany, że zdecydowałem się jednak poprosić o pomoc ;) 

poszukuję nagłośnienia do salonu. Pomieszczenie ok. 25m2. Nie chcę osobnego subwoofera, dlatego szukam kolumn z dobrymi niskimi tonami. Myślałem o STX F-360n jako, że cieszą się dobrymi opiniami i w tym budżecie chyba lepszych nie dostanę. I tu pojawia się pytanie - jaki amplituner do tego? Oczywiście używka, bo chciałbym się w 1000 złotych zamknąć. Nie ograniczm się tylko do tych kolumn. Jak macie coś co kupię do 1300 złotych to również rozważę. Mogą byc używane ;)

z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdę przyzwoitego amlitunera do 1000 pln? Generalnie nie planuję kina domowego więc amplituner 5.1 czy 7.2 mi nie potrzebny. Mimo wszystko chciałbym w miarę nowy sprzęt, żebym mógł w przyszłości podłączyć odtwarzacz CD, gramofon i jakieś ewentualne dodatkowe źródła dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem:

Pierwsza uwaga - nie jestem nie wiadomo jakim melomanem. Jeszcze. Po prostu lubię słuchać muzyki z czegoś lepszego niż radio na parapecie.

1. Poszukuję póki co wzmacniacza/amplitunera do kolumn stereo (z możliwością rozwinięcia w przyszłości zestawu do kina domowego na tym samym wzmacniaczu/amplitunerze) oraz kolumn do tegoż sprzętu.

2. Kwota - 1000 pln na kolumny, 1000 na amplituner/wzmacniacz.

3. Tylko używane, bo w 1000 nic nowego nie dostanę.

4. Żadnego sprzętu, kompletuję wszystko od nowa.

5. Salon z aneksem ok. 25m2.

6. Raczej na lata.

7. Chcę go używać również do TV, także jakiś sposób połączenia z telewizorem jest konieczny. Najlepiej HDMI. Wolałbym uniknąć przetworników itp.

8. Warszawa.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużą rolę o ile nie najważniejszą odgrywa akustyka. Bez poprawnej akustyki nie jesteś w stanie stworzyć dobrze brzmiącego zestawu. Pod spodem link do tematu akustyka. Zapoznaj się. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Wracając do Twojego wymogu HDMI tu może być problem. Ja tego nie widzę. Ale być może koledzy się wypowiedzą. 

Rozbudowa stereo do kina? Po co? Zazwyczaj do kina domowego dokupuje się stereofoniczną końcówkę mocy. Można i w drugą stronę ale.. 

Ustaw sobie priorytety co ma być wiodące jakość dźwięku czy efekty dookolne. Bo to za bardzo nie idzie w parze w tym budżecie. Ma być jakoś czy jakość? 

Napisz też o preferencjach, jaki dźwięk lubisz. Opisz własnymi słowami. Oraz jakiej muzyki słuchasz. 

Zapewniam Cię że w stereo bardzo dobrze ogląda się filmy. 

Dobrze jest zrobić rysunek pokoju z dokładnymi wymiarami i zaznaczeniem wszystkich mebli oraz miejscem gdzie wg Ciebie mają stać kolumny. 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za artykuł o akustyce - na pewno się przyda. Co prawda nie mam miejsca, żeby odsunąć kolumny 60 cm od ściany, ale coś pokombinuję.

Jeśli chodzi o to HDMI to nie musi to być konieczne. Może być też złącze optyczne lub koaksjalne o ile da się przesłać dźwięk ta ścieżką. W przyszłości chciałbym też dołączyć jakiś gramofon i odtwarzacz CD.

Priorytetem jest dla mnie jednak jakość dźwięku stereo. Rozbudowa do kina domowego to kwestia typu "może kiedyś".

Co do muzyki to słucham przeróżnej. Od Zbyszka Wodeckiego, przez Franka Sinatrę, Strachy na lachy, Korn, Metallica na Slipknot kończąc - zależy od nastroju ;) nie lubię dysproporcji pomiędzy wokalem, a poszczególnymi instrumentami i basem. Fajnie jak wszystko jest zrównoważone i nic nie wychodzi przed szereg. Dudniące niskie tony też nie są dla mnie. Miękkie, delikatne, ale wyraźnie słyszalne. Nie planuje subwoofera, chciałbym, żeby kolumny to załatwiły. Narzucające się wysokie tony też nie są mile widziane.

Dołączam rzut pokoju - zrobiony na telefonie, więc cudów nie ma. Czerwone to kolumny, zielona jest kanapa.

Pozdrawiam.

Screenshot_20181030-114823_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...