Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 jakie posiada zakresy wifi?


Mariusz Sanecki

Recommended Posts

Cześć,

Próbuję znaleźć w internetach, ale bez skutku. Jakie zakresy wifi obsługuje ten amplituner? Raczej mi chodzi o to, czy obsługuje pasmo 5ghz tzn. ac. Planuję dokupić do mojego routera cisco epc3925 router z zakresem 5ghz, abym mógł po tych częstotliwościach połączyć swoją Yamahę. Nie chce ciągnąć kolejnego kabla do niej, a przy tym zakresie ac praca mogła byb być stabliniesza, bo z tego co sprawdzałem 99% wszystkich routerów w moim sąsiedztwie pracuje jako b/g/n na 2,4 ghz.

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby link nie działa, poza tym nie mam jeszcze tego ampli, bo czekam na przesyłkę ;), a na stronie yamahy nie widzę tego R-N602.

Tak, czy owak jest lipa, no to jednak lepszą opcją będzie puszczenie kabla, będę wiedział, że urządzenie będzie miało stabilny przesył danych.

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Cisco epc3925 działa tylko w zakresie 2,4 ghz (b/g/n), ale na paśmie 5ghz (ac) już nie, więc dlatego planuję kupić takie ustrojstwo tp link router archer c2 - cisco połącze kabel rj-45 z tp linkiem do portu wan i puszcze wifi 5ghz z niego, tylko czy yamaha po takiej częstotliwości się połączy z nim.

@Tomasz SytaZ tego co piszesz to wnioskuję, że może Twój router obsługuje 5 ghz ale yamaha i tak łączy się z nim po paśmie 2,4 ghz, choć nie znallazłem jeszcze info. czy aby na pewno nie obsługuje standardu Wifi AC.

Na stronie yamahy nie ma user guide do tego modelu :/

No i dobra, wyjaśniło się. Niestety tylko 2.4 ghz, a więc b/g może n ;)

obraz.png.5cf87557b672c3664565e75b7192e85e.png

Info z rzeczonej 58 str. manual'a.

 

 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mariusz Sanecki napisał:

No nie Cisco epc3925 działa tylko w zakresie 2,4 ghz (b/g/n), ale na paśmie 5ghz (ac) już nie, więc dlatego planuję kupić takie ustrojstwo tp link router archer c2 - cisco połącze kabel rj-45 z tp linkiem do portu wan i puszcze wifi 5ghz z niego, tylko czy yamaha po takiej częstotliwości się połączy z nim.

 @Tomasz SytaZ tego co piszesz to wnioskuję, że może Twój router obsługuje 5 ghz ale yamaha i tak łączy się z nim po paśmie 2,4 ghz, choć nie znallazłem jeszcze info. czy aby na pewno nie obsługuje standardu Wifi AC.

 

Mam podobny setup. Do Routetera z Vectry połączony jest TP Link Archer C50 ( kupiłem go ,żeby ustawić na nim VPN ) Ten TP link robi 2 sieci wifi w różnych pasmach więc nazwałem je różnie.

Yamahę połączyłem po WPS więc nie jestem pewiem do , której wifi się włączyła ale telefon mam połączony do szybszej sieci 5GHz i z niego obsługuję MusicCast więc pomimo,że wifi są różne to jest to dalej jedna sieć.  Pytanie dlaczego akurat potrzebujesz wifi AC do strumieniowania samego audio ? Chodzi o same zakłócenia z innych sieci ? Ja bym się nie obawiał, ale przetestuj w mieszkaniu i daj znać co wyszło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Pytanie dlaczego akurat potrzebujesz wifi AC do strumieniowania samego audio ? Chodzi o same zakłócenia z innych sieci ? Ja bym się nie obawiał, ale przetestuj w mieszkaniu i daj znać co wyszło :)

Tak dokładnie z takiego powodu :) zakłócenia innych sieci 2.4 ghz jest tego całe mnóstwo, mieszkam w bloku na Bemowie, ale również żeby internetowe radio z Yamaha pięknie śmigało. Apropos to vTuner czy TuneIn?

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje tylko w 2,4 ale ale może się okazać że nie będzie to wielki problem. Ściągnij sobie darmową apkę Wifi Analyzer i sprawdź na jakich kanałach "grają" sąsiedzi.

Może się oakzać żę masz 30 sąsiadów a 6 z nich gra na 2ce, 3 na 4ce i tak dalej. Ja w ten sposób znalazłem sobie kanał 11 na którym jestem sam i nic nie szarpie :)

Te AUTO zmiany kanałów to fikcja. Działa to źle. Trzeba umieć to wykorzystywać.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zakresy wszyscy sąsiedzi siedzą na 2.4 głównie n kilka b i g, a nikogo na 5ghz ?stąd moje pytanie o standard ac. Aczkolwiek S4Home dobrze prawi zmienię kanał na ten, na którym najmniej jest urządzeń. Obecnie mam ustawiony auto i jakoś nie zaobserwowałem jego zmian w przypadku przeciążenia i zapchania sieci. 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3 kanały w 2,4Ghz nie nakładają się na siebie.To 1;6;11.Sprawdzasz jak nadają sąsiedzi i wybierasz najmniej popularny kanał,taki który najmniej zakłóci docelowe ustawienie.Żadne auto ustawienie,bo to się nie sprawdza.

Co do pasma 5Ghz,to też powinieneś odseparować się od innych bez problemu.Masz więcej dostępnych kanałów.

Najpewniej będzie po kablu i tak jak wspomniałem wcześniej podłączysz w prosty sposób dzięki adapterom powerline.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...