Skocz do zawartości

Uniwersalny zestaw stereo do salonu


Łukasz K

Recommended Posts

Witam,

chciałem zakupić zestaw stereo do swojego salonu 20m^2 w bloku. Będzie on wykorzystywany do muzyki (death core, metal, rock, jazz, pop), filmów z TV oraz do konsoli.
Muzyki głównie słucham z Spotify  dlatego poszukuję urządzenia które będzie współpracować z tą aplikacją i miało gniazdo Eth (Wi-Fi nie potrzebuje), może obsługiwać AirPlay ale nie jest niezbędne.
Nie zaszkodziło by wbudowane radio internetowe.
Filmy to z Netflixa albo dekodera telewizyjnego.

Pierwotnie myślałem o amplitunerze Yamaha R-N303D (z tego co czytam to są dwojakie opinie). Skłaniał bym się ku temu producentowi.
Na oddzielny subwoofera ciężko by było zorganizować przestrzeń. Dlatego myślę o zestawie 2.0.

W załączniku przesyłam szkic salonu. Miejsce na kolumny zostało zaplanowane tam gdzie znajduję się 30(cm).
Nie chciał bym przekroczyć całkowitego budżetu 4 tys.

 

 

salon.png.3b151e7404c5bad727263f0e492cef0c.png
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, jeśli chcesz pozostać przy marce Yamaha, zwróć uwagę na model wyższy R-N602. Model R-N303D to bardzo podstawowy, budżetowy amplituner, duże kompromisy jakościowe. Ewentualnie spójrz na Onkyo TX-8250. Onkyo nie ma MusicCast, ale stawia na systemy otwarte. 

Kolumny - jeśli lubisz szybkie, mocne, energiczne i dynamiczne granie, dobrą opcją będzie Melodika BL40 MK3. Ciekawą opcją jest także Polk Audio S50E oraz Klipsch R-620F. W przypadku Klipsch proponuję połączenie z elektroniką Onkyo.

Zapraszam serdcznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To się nie uda. Yamaha czy to model RN303 o już w ogóle ale nawet RN602 będą za jasne do muzyki typu Metal czy Core.

Lepiej zabrzmi zestawienie Pioneer SXN30AE lub Onkyo 8250 + Melodika BL40MKIIII albo naturalniejsze STX Electrino 250.

Klipsch do Metal i death core to uznam że koledzy się zapomnieli :D:P

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że Yamaha będzie słabo wypadała przy tym typie muzyki. Od lat byłem za tą firmą i to był główny powód wyboru jej.
Pewnie skłaniał bym się ku Onkyo TX-8250.
Natomiast jeśli chodzi o kolumny, to tutaj już ciężej. Melodika BL40MKIII w tym przypadku będą bardzo dobrym wyborem? Ta firma dopiero od kilku lat zajmuje się produkcją kolumn. Nie chciał bym, żeby po okresie gwarancji odmówiły współpracy.

PS. zapomniałem wspomnieć jeszcze o jednej kategorii muzycznej która u mnie dosyć często się pojawia mianowicie Trap.

Edytowano przez Łukasz K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łukasz K napisał:

Natomiast jeśli chodzi o kolumny, to tutaj już ciężej. Melodika BL40MKIII w tym przypadku będą bardzo dobrym wyborem? Ta firma dopiero od kilku lat zajmuje się produkcją kolumn. Nie chciał bym, żeby po okresie gwarancji odmówiły współpracy.

Ja mogę Ci zestawienie Onkyo + Melodika polecić z czystym sumieniem. U mnie gra od kilku tygodni (po wcześniej zrobionych intensywnych porównaniach i odsłuchach sprzętu różnych marek) zestaw Onkyo-8270 właśnie z tymi Melodikami i brzmieniowo jest bardzo dobrze ?

Odnośnie samej firmy, to z tego co się orientowałem jak decydowałem się na ich kolumny, to faktycznie jest dość młodą w tej branży, ale z "przęjętą" wiedzą i produktami brytyjskiej firmy Roth Audio istniejącej ponad dekadę. Aby trochę Cię uspokoić w temacie jakości/gwarancji, to wiedz, że Melodika daje możliwość przedłużenia ochrony do 3-ech lat (wystarczy zarejestrować nr seryjne kupionych kolumn na ich stronie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniejsze studio 230 i mogę polecić  chociaż nie wiem czy do Yamahy, mi się podoba ale warto posłuchać. Są bardzo duże jak na podstawki i chyba z 8 kg waży jedna. Granie mocne, bardzo przyjemny bas. Masz recenzję poniżej. Kupiłbym 280 do większego pomieszczenia. U mnie 230 grają na ok 18 metrach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ostatnio byłem na odsłuchu Onkyo - 8250 oraz Yamaha R-N602. Przy bardziej agresywnej muzyce lepiej sprawdzał się 602 i dlatego na niego się zdecydowałem. Niestety nie mieli tych kolumn o których wcześniej rozmawialiśmy. W punkcie zaproponowano mi odsłuch z Polk Audio s50e (bardziej przydały mi do gusty) oraz q acoustics 3050i.
Kolejnym razem jak poszedłem sprawdzić jak R-M602 pracuje z Yamaha NS-555 oraz Indiana 561.
Z tych wszystkich 4 zestawów kolumn to najbardziej Indiany przypadły mi do gustu jeśli chodzi o dźwięk.
Mieliście racje co do R-N303, od razu słychać różnicę i to na gorsze jak dla mnie.

Dziękuję za pomoc w doborze amplitunera. :)

Zastanawiam się w jaki sposób połączyć TV LG65SK7900PLA z tą Yamahą, przez Toslinka czy Cinch. Przewód o długości 3m.
Lepiej użyć jakiś starych RCA, chyba jego długość wynosi 5m. Czy kupić jakiś przewód optyczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej pierwszej dwójki to bardziej Polk Audio przypadł mi do gustu, ale niestety nie byłem aż tak tymi kolumnami zachwycony. Przy kolejnym odsłuchu miałem okazje sprawdzić Indiany i to raczej ku nim bym się skłaniał. Chyba, że w przyszłości coś jeszcze fajnego będę miał okazje przetestować.
Zastanawiałem, się która metodą łączenia będzie najkorzystniejsza.

6 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Optyczny najlepiej. W R-N602 akurat masz gniazd cyfrowych pod dostatkiem.

Dzięki za odp. Jeśli chodzi o Optyka to na którego producenta warto zwrócić uwagę i przy okazji nie zbankrutować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...