Skocz do zawartości
degsterr

Kable / przewody do zestawu Marantz PM6006 + CD6006 + Heco Aurora 700

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam,
Jako że w audio rzecz również bardzo ważna potrzebuję Waszej pomocy w doborze...

Jak w temacie poszukuję przewodów pasujących do zestawu:
1. Głośnikowe - do połączenia kolumn ze wzmacniaczem,
2. Interkonekt do połączenia wzmacniacza z odtwarzaczem CD,
3. Koaxialny - do połączenia Raspberry Pi ze wzmacniaczem,
4. Optyczny - do połączenia TV ze wzmacniaczem,
5. RCA-Jack - do połączenia np. telefonu do wzmacniacza.

Odnośnie j.w wybrałem wstępnie konfekcjonowane:
Ad.1 Melodika MDSC25
Ad.2 Qed Profile Audio (RCA) / Qed Performance Audio (RCA) /  Melodika MD2R RCA
Ad.3 Melodika MDCX Coaxial RCA / WireWorld Chroma (CRV)
Ad.4 Qed Profile Toslink
Ad.5 Qed Profile Audio (RCA-Jack)Czy coś z powyższych jest odpowiednie czy się do owego zestawu nadaje mniej lub wcale?

Co polecicie? Nie chcę wydawać majątku, jak również najtańszego marketowego, ale chce mieć przyzwoitą jakość :)
1, 2 i 3 to primo na już ;)
Czy waszym zadaniem kupowanie kabli konfekcjonowanych to nie jest czasem przesadą ze względu na cenę, czy jak najbardziej rzecz powszechna? Mniemam, że można też zrobić dobry przewód samemu (taniej), a równie dobry czy czasami nawet nie lepszy i czy to gra warta "świeczki"
Co polecicie? Nie chcę wydawać majątku, jak również najtańszego marketowego, ale chce mieć przyzwoitą jakość :)
Nie ukrywam, że wolałbym gotowca, ale czy warto?

Edytowano przez degsterr

Zapraszam do nas na rozmowę telefoniczną. Melodika ma dobrze skonstruowane kable. Ale czy odpowiednio dobre dla Twojego systemu?

To kwestia co chcesz zmienić. Czy udało Ci się jakoś podłączyć ten zestaw w domu?

Oprócz Melodiki mamy QEDY, Chordy, Klotz czy Oehlbach w takich niższych cenach które warto rozważyć.

Piotr

Piotrze,
Dziękuję za odpowiedz... Melodika Purple Rain zbiera zewsząd bardzo pozytywne opinie i dlatego się nad nimi zastanawiam, a czy ma coś z zestawie zmienić to nie wiem sam. Chcę wpierw podłączyć system i ewentualnie w przyszłości zmienić przewody jeżeli okażą się najwęższym gardłem. Zestawu jeszcze nie mam i raczej już nie będę zmieniać konfiguracji, choć myślałem o innych kolumnach tj. Magnat Quantum 727 czy Polk audio RTi A5. Swoją drogą Heco Aleva GT 602 są w dobrej cenie ale nie wiem jak wypadają w porównaniu do 700-setek.
Słyszałem też, że głośnikowe Oehlbach CRYSTAL-WIRE-T25/250 (2.5m) to solidne przewody jak na swoją cenę. Podobno zaś Qed Performance Audio jako interkonekt ujmują tonów niskich za to wersja 40 jest świetna.
Zatelefonuję bliżej zamówienia, wtedy na pewno coś się na myśl nasunie i specjalista pomoże wybrać ;)