Skocz do zawartości

Onkyo tx 8250 + Polk Audio t50 lub Magnat Shadow 207


Marecki83

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, chciałem zapytać o opinię na temat jednego z zestawów jak w tytule, mianowicie Onkyo tx 8250 z Polk Audio t50 lub Magnat Shadow 207. Ma to być mój pierwszy poważniejszy zestaw, zagrać ma w pokoju ok 40 mkw, muzyka to głównie rock, trochę popu, okazjonalnie coś typowo instrumentalnego, klasycznego. Lubię raczej ciepłe brzmienie z takim pełnym, głębokim basem. Na zestaw mam zamiar przeznaczyć ok 3000-3500 zł. Pokój jest dość duży przy czym miejsce odsłuchowe nie będzie w całości pokoju. Kolumny od siebie w odległości ok 3 metrów, natomiast kanapa ok 2,5-3m od kolumn. I teraz pytanie, lepiej iść w mocniejsze Shadow 207 czy Polk Audio t50. Jak te kolumny wypadają brzmieniowo w tym Onkyo? Nie mam możliwości odsłuchu niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór kolumn zależy od Twoich preferencji. Magnat w tym przypadku jest trochę bardziej miękki, plastyczny, tak więc w Twoim przypadku może okazać się opcją lepszą. Ze względu jednak na wielkość pomieszczenia namawiałbym na niewiele droższy, a mocniejszy model Shadow 209. Jako alternatywa spójrz jeszcze na Monitor Audio MR6 oraz Pylon Audio Pearl 27.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

Wybór kolumn zależy od Twoich preferencji. Magnat w tym przypadku jest trochę bardziej miękki, plastyczny, tak więc w Twoim przypadku może okazać się opcją lepszą. Ze względu jednak na wielkość pomieszczenia namawiałbym na niewiele droższy, a mocniejszy model Shadow 209. Jako alternatywa spójrz jeszcze na Monitor Audio MR6 oraz Pylon Audio Pearl 27.

 

Zastanawiam się tylko czy w przypadku 209 basu nie będzie aż za dużo i czy nie przykryje średnich tonów

Edytowano przez Marecki83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marecki83 napisał:

Zastanawiam się tylko czy w przypadku 209 basu nie będzie aż za dużo i czy nie przykryje średnich tonów

To akurat zależy najbardziej od akustyki pomieszczenia a w trochę mniejszym stopniu od  kolumn i wzmacniacza. O radach kabelkowych zapomnij bo sprowadzą cię na manowce.

Drugim elementem który współgra NIEROZERWALNIE z tym powyżej to twoje oczekiwania na podstawie twoich dotychczasowych doświadczeń (też mozesz poszukać na forum)

Kupowanie bez odsłuchu, to proszenie się o kłopoty. Poszukaj na forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dotychczasowe doświadczenia są prawie zerowe, wzmacniacz Technics nawet nie pamiętam jaki z kolumnami Tonsila space 86 a później jakiś zestaw komputerowy 5.1, wprawdzie w drewnie ale ciągle to zabawka a nie sprzęt audio. Teraz słucham na soundbarze z subem tak więc pewnie co bym nie kupił to będzie o niebo lepiej. Dzięki za porady, jak coś zakupię to zdam relację.

Edytowano przez Marecki83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...