Skocz do zawartości

[NAD C326BEE] Jaki DAC / Streamer ? Czy warto zmienić Yamahę RN602


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Wczoraj przeglądałem Amazon i trafiłem bardzo tanio nowy wzmacniacz NAD C326BEE ( ma dotrzeć do mnie w poniedziałek )

Obecnie mam R-N602 z kolumnami JBL Studio 230. Pomieszczenie odsłuchowe ma to prostokąt powiedzmy 4,5 X 4. Źródłem jest streaming i zasoby sieciowe, komputer z bluetooth. Pozbyłem się telewizora ale może kiedyś kupię nowy. I teraz tak:

1. Czy warto w ogóle się bawić w dzielenie systemu z Yamahy na Nad + Dac / streamer. Tzn czy uzyskam poprawę dzwięku czy jakościowo RN-602 jest podobna ? (Po przeczytaniu posta Kraft o 803D vs Marantz PM8005 jestem troche sceptyczny)

2. Czy jest sens rozdzielać bardziej tzn np oddzielny DAC + Chromecast audio czy lepiej all in one jak iEast M20 czy Yamaha WXAD-10

3. Czy ktoś może na tym sprzęcie robił mod od Muda44 i czy rzeczywiście warto ?

4. Czy jeśli dzwięk mi się jednak nie spodoba to jest chętny na taki nowy sprzęt z gwarancją Amazonu za powiedzmy 1400 zł?

5. Stylistycznie te JBL będą pasowały czy warto coś innego wypożyczyć ?

Wiem,że muszę go odsłuchać , ale przed tym muszę zaopatrzyć sie w jakieś źródło a może nawet nie warto wyciągać go z pudełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amplitunera Yamaha R-N602 na NAD C326 to na pewno dźwiękowo krok do przodu. Możliwości rozbudowania nowego zestawu do funkcjonalności sieciowej jest dużo, jednak moim zdaniem najlepszą opcją jest Yamaha WXAD-10. Będziesz miał znaną z Twojego amplitunera platformę MusicCast.

Zapraszam do naszego salonu na prezentacje oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wpadł tylko mam do was kawałek z Warszawy. Póki co w takim razie zostanie C326 + wxad-10 z tymi JBL na próbę. 

Pytanie extra , czy jeżeli dzwięk będzie dobry to zatrzymać się na tym 326 czy C356 jest dużo lepsze i warto do niego dołożyć ? Mam taką chorobę,że co chwilę coś bym zmieniał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

widze że odpowiedzi słabe wiec uzupełniam:

1. Czy warto w ogóle się bawić w dzielenie systemu z Yamahy na Nad + Dac / streamer. Tzn czy uzyskam poprawę dzwięku czy jakościowo RN-602 jest podobna ? (Po przeczytaniu posta Kraft o 803D vs Marantz PM8005 jestem troche sceptyczny)  - znacząca poprawa. NAD 326 to granie geste, dobre sterofoniczne. To wyzsza polka od RN602

2. Czy jest sens rozdzielać bardziej tzn np oddzielny DAC + Chromecast audio czy lepiej all in one jak iEast M20 czy Yamaha WXAD-10 / Lepiej DAC + Malina. To sieć bez żadnych ograniczeń. NA wieki? NA pewno na lata. WXAD10 jest ok. NA pare lat wystarczy

3. Czy ktoś może na tym sprzęcie robił mod od Muda44 i czy rzeczywiście warto ? - Zagadaj czy Ci pożyczy. Możesz się powołać na mnie. Kiedyś robiliśmy razem deala. Powołaj się na Piotrka

4. Czy jeśli dzwięk mi się jednak nie spodoba to jest chętny na taki nowy sprzęt z gwarancją Amazonu za powiedzmy 1400 zł? Na pewno!

5. Stylistycznie te JBL będą pasowały czy warto coś innego wypożyczyć ? Moim zdaniem warto dołożyć do NADa na lepsze kolumny. Ale skoro są to chwile niech zostaną.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek !

O to chodziło. W przyszłości przyda się na pewno wejście optyczne więc za kilka tygodni pewnie zamówię jakiś DAC jak TOPPING DX3 Pro albo D50 a malinę odkopię gdzieś z szafy. Jendak posiadanie takiego all-in-one ma sporo plusów jak właśnie wbudowany DAC i streamer więc i kabli mnie. Bawiłem się nią kiedyś właśnie maliną i volumio ale 4 lata temu to nie działało super stabilnie.

Zobaczymy jak wyjdzie opór WAŻ bo jednak do Yamahy się przyzwyczaiła a NAD piękny nie jest.

 

@S4Homespytałby od razu bo widzę,że jest w sklepie u was Onkyo A-9130. Piotr masz opinię o nim ?

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz,

Wiem, że jestem tu debiutantem i zdecydowanie mam słabszy autorytet jako ekspert od sprzętu, ale jako użytkownik wydający pieniądze na audio, to już mam kawałek drogi za sobą.

Dlatego pozwolę sobie na tę tyradę.

Nie pchaj się w to C326. Nie twierdzę, że to słabe urządzenie, ale na ile się tym najesz? Rok, półtora? A potem zaczniesz klikać znowu w poszukiwaniu kolejnej poprawy brzmienia... Szkoda i czasu i pieniędzy. Jak już zmieniać graty, to na takie, żebyś różnicę czuł po 2 sekundach słuchania i żeby Cię cieszyła bez wątpliwości. Nieuniknione, że za moment będzie temat: lepsze kolumny, sprawniejszy DAC... A potem ktoś wprowadzi jakiś nowy soft albo kodek do plików hi-res w streamerach. O kablach nie piszę, bo jak wyjdziesz z all in one, to się dopiero zacznie. Tym samym szedłbym ze wzmacniaczem "krok", a nie "kroczek". Wiem jak jest - Się chce i już, ale jeśli nie chcesz albo nie możesz w tym momencie zainwestować więcej w ten wzmacniacz, poczekaj parę miesięcy. Lepiej dobrze wydać 2500 niż głupio 1800. Lepiej dużymi susami w tym nałogu :) Na dłużej spokój i więcej czasu dla bliskich.

 

Edytowano przez Bartek NW WAFC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartek, Dzięki za odpowiedź. Postanowiłem, że sprawdzę wszystko na miejscu bo inaczej nikt mi nie odpowie czy warto. Obecnie będę miał  3 klocki na miejscu w tym samym czasie. Będę porównywał

Nad C326 + WXAD-10

Onkyo A-9130 + WXAD-10

Yamaha RN-602 

Każdy zestaw będzie grał z moimi JBL na tych samych kablach w tym samym ustawieniu, pokoju itd. Ponieważ 95% muzyki jest streamowana do testów użyję Tidal HiFi, Spotify, i plików FLAC z udostępnionego zasobu w sieci. Finalnie zostanie jeden klocek a 2 pozostałe sprzedam po taniości tutaj , lub odeślę do sklepu jeżeli nie będzie zainteresowania. 

Yamaha bo jest na miejscu i w sumie to ją lubię. NAD bo był na promocji i jako marka ma tu sporo fanów więc nie może być taka zła. Onkyo bo lubię markę, podoba mi się wygląd, nie znalazłem nigdzie testu tego sprzętu a tu też nikt nie odpowiedział. Rozważam też sprzedanie wszystkiego i zakup Maratz PM6006 + Monitor Audio Bronze 2 bo kiedyś słyszałem to połączenie i bardzo mi się podobało, ale nie mogłem go sprawdzić w domu akurat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię gadżety ale nie lubię przepłacać jeżeli nie słysze różnicy. Z drugiej strony jestem w stanie wydać więcej jeżeli coś mi się wizualnie podoba. Tutaj właśnie obawiam się,że dzwięk NADa mi się spodoba bo jest brzydki jak noc. Najchętniej postawiłbym wielki klocek Jak Marantz PM8005 czy Onkyo 9070 tylko tu znowu mi szkoda pieniędzy jeśli różnica nie będzie duża. I tak w kółko, ogólnie to straszne połączenie cech charakteru. Nie polecam :)

Zaczynam testy dziś. Jak na razie jest NAD i WXAD-10. Pierwsze wrażenie jest takie, że Nad grą "ciepłej". Bas jest taki mniej dynamiczny ale instrumenty brzmią lepiej. Wokal jest mniej oddzielony. Dźwięk bardziej spójny. Na razie nie umiem powiedzieć czy mi się to podoba. Muszę posłuchać więcej. Wzmacniacz nie jest tak brzydki jak mi się wydawało. Te niebieskie ledy drażnią. Bardzo szybko robi się głośno. Nie ma tak dobrego loudness, żeby słuchać po cichu ale głośniej jest czysto i przyjemnie. Jutro będzie jeszcze Onkyo. 

IMG_20190128_213602.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień z Onkyo. Wrażenia na szybko. A-9130 jest super ! Jestem już prawie pewien ,że znalazłem to czego szukałem ale posłucham jeszcze trochę. Dzwiękowo jest dokładnie po środku tzn. Yamaha to żyleta - bardzo dokładna , szybka , dynamiczna. NAD brzmi pięknie , ciężko to opisać ale trochę tak jak gdyby słuchało się "żywego drewnianego instrumentu ", bardzo ciepło i przyjemnie muzyka się tak rozlewa. Onkyo jest po środku tzn nie tak rozlewający jak NAD, nie tak analityczny jak Yamaha. Onkyowego " loudness " czyli phase matching bass polecam nigdy nie dotykać i o nim zapomnieć bo psuje efekt całkowicie. Jest tryb direct, jest DAC, jest optyk, jest super wykonanie. Jak na razie mój faworyt z tych 3 ale każdy ma swoje plusy i minusy. Yamaha ma wszystko wygląd, dac, streamer, tuner, bluetooth, direct i regulowany loudness, który pomimo tego ,ze dziwnie działa to przydaje się wieczorami, taki drobiazg ,że głośność zmienię z aplikacji, uruchomię ją telefonem z sypialni obok rano, brzmi bardzo świeżo ale dźwiękowo nie jest tak przyjemna. NAD można słuchać godzinami i nie zmęczy, dźwięk zawsze będzie ciepły jakby zespół grał sobie dla przyjemności gdzieś obok, ale nie jest idealny. Praktycznie nie można słuchać go cicho, gałki regulacji tonów zdają się prawie nic nie robić, pilot jest jak z lat 90, potrzebny jest oddzielny dac, niebieskie diody walą po oczach. Co gorsza brzmi tak dobrze,że w sumie można mu to wybaczyć. Co prawda to mój pierwszy wieczór z onkyo ale zarówno na direct jak i regulując delikatnie treble w górę dzwięk jest taki jak powinien być. Jest góra,dół i środek. Można słuchać koncertów, gitar, wokali, bębnów ale nie ma wrażenia,że każdy instrument ma swoją ścieżkę i potem ktoś skleił z jedną głośnością  ( Yamaha ) ani,że wszystko jest nagrane razem ( NAD ) Jest po prostu tak jak powinno być. Ciężko trochę z współczynnikiem WAŻ " nie jest moim faworytem bo jest srebrny " ale po puszczeniu koncertowej wersji Pocztówki z kosmosu, Korteza a potem Fkj - Vibin' Out with ((( O ))) stwierdziła,że to jest to. Więcej informacji wkrótce. 

IMG_20190129_211204_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miras23 napisał:

i to może dać do myślenia, że to nie będzie "wzmacniacz do końca życia" :):)

Miłych odsłuchów.

Żaden nie będzie, chyba, że będę wybierał koło 90-tki :) nawet gdybym znalazł super to zawsze będzie coś innego do spróbowania. Samochodu czy motocykla też na całe życie nie kupię. Jeszce sprawdził bym onkyo a-9150 i a-9070

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Klasyczny wzmacniacz. Nic specjalnego. Model 9150 jest znacznie lepszy.

Podobnie jak Pioneer A40.

Zapraszam po wypożyczenie. nie ma sprawy.

Piotr

Teraz to nic specjalnego a jak pytałem o opinię kilka postów wyżej to nikt nie odpowiedział :D zobaczymy jak pójdzie teraz wyprzedaż, może warto rzeczywiście dołożyć do 9150. Póki nie jestem przywiązany do sprzętu specjalne ceny dla śledzących wątek poniżej zanim wystawię na OLX bez targowania:

NAD C326BEE -1350 zł ( nowy - 2 lata gwarancji )

Onkyo A-9130 - 1500 zł ( nowy - 2 lata gwarancji )

Yamaha R-N602 - 1650 zł ( używana, jeszcze ok 1,5 roku gwarancji z audioklan, nie mam pudełka )  

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień z Onkyo. Wrażenia na szybko. A-9130 jest super ! Jestem już prawie pewien ,że znalazłem to czego szukałem ale posłucham jeszcze trochę. Dzwiękowo jest dokładnie po środku tzn. Yamaha to żyleta - bardzo dokładna , szybka , dynamiczna. NAD brzmi pięknie , ciężko to opisać ale trochę tak jak gdyby słuchało się "żywego drewnianego instrumentu ", bardzo ciepło i przyjemnie muzyka się tak rozlewa. Onkyo jest po środku tzn nie tak rozlewający jak NAD, nie tak analityczny jak Yamaha. Onkyowego " loudness " czyli phase matching bass polecam nigdy nie dotykać i o nim zapomnieć bo psuje efekt całkowicie. Jest tryb direct, jest DAC, jest optyk, jest super wykonanie. Jak na razie mój faworyt z tych 3 ale każdy ma swoje plusy i minusy. Yamaha ma wszystko wygląd, dac, streamer, tuner, bluetooth, direct i regulowany loudness, który pomimo tego ,ze dziwnie działa to przydaje się wieczorami, taki drobiazg ,że głośność zmienię z aplikacji, uruchomię ją telefonem z sypialni obok rano, brzmi bardzo świeżo ale dźwiękowo nie jest tak przyjemna. NAD można słuchać godzinami i nie zmęczy, dźwięk zawsze będzie ciepły jakby zespół grał sobie dla przyjemności gdzieś obok, ale nie jest idealny. Praktycznie nie można słuchać go cicho, gałki regulacji tonów zdają się prawie nic nie robić, pilot jest jak z lat 90, potrzebny jest oddzielny dac, niebieskie diody walą po oczach. Co gorsza brzmi tak dobrze,że w sumie można mu to wybaczyć. Co prawda to mój pierwszy wieczór z onkyo ale zarówno na direct jak i regulując delikatnie treble w górę dzwięk jest taki jak powinien być. Jest góra,dół i środek. Można słuchać koncertów, gitar, wokali, bębnów ale nie ma wrażenia,że każdy instrument ma swoją ścieżkę i potem ktoś skleił z jedną głośnością  ( Yamaha ) ani,że wszystko jest nagrane razem ( NAD ) Jest po prostu tak jak powinno być. Ciężko trochę z współczynnikiem WAŻ " nie jest moim faworytem bo jest srebrny " ale po puszczeniu koncertowej wersji Pocztówki z kosmosu, Korteza a potem Fkj - Vibin' Out with ((( O ))) stwierdziła,że to jest to. Więcej informacji wkrótce. 
IMG_20190129_211204_1.thumb.jpg.f6f5bf5f7b4b17eaac94543b69ddef73.jpg
A nie ma żadnej opcji na bardziej koszerne ustawienie kolumn? Np. na standach? Bo można sobie elektronikę wymieniać do końca świata ale komody to w kosmos nie wystrzeli...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to na Onkyo A-9130-S jest promocja na amazon.de

 

image.thumb.png.a0ae5c909db1ea79c4b197848b68a7e6.png

 

po dodaniu do koszyka z podatkami i wysyłką do PL wychodzi EUR 270,81 czyli jakies 1160 zł 

https://www.amazon.de/Onkyo-Integrierter-Stereoverstärker-Hochstromverstärkung-Amplification-Silber/dp/B07GNHYPD9/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1548884634&sr=8-1&keywords=Onkyo+A-9130-S

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radek2272 napisał:

jak coś to na Onkyo A-9130-S jest promocja na amazon.de

 

image.thumb.png.a0ae5c909db1ea79c4b197848b68a7e6.png

 

po dodaniu do koszyka z podatkami i wysyłką do PL wychodzi EUR 270,81 czyli jakies 1160 zł 

https://www.amazon.de/Onkyo-Integrierter-Stereoverstärker-Hochstromverstärkung-Amplification-Silber/dp/B07GNHYPD9/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1548884634&sr=8-1&keywords=Onkyo+A-9130-S

 

trzeba się spieszyć, jeszcze 2 sztuki są w tej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Oczywiście Piotrek pisze z telefonu?bo Onkyo A9070 jest najlepszy z tych co pisałeś?

Szczerze? To nie wiem jak to napisałem :/

Już teraz nie wiem czy miało być "gorszy" czy zamyśliłem się i myślałem o innym modelu. Wybaczcie. Oczywiscie Elizjum ma racje.

9130 to niższy model od 9150 :/

1100 zł. Nie lepiej faktycznie dołożyć do 300 zł i mieć znacznie lepszy A40 od Pioneera? Serio?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem A-9150, resztę sprzedaję . Martwi mnie lekko ta moc na 8 omach ale tragedii nie powinno być. Jamo C-95 pasują ? Jak na razie to słuchałem ich wczoraj przez chwilę z Onkyo 8250 ale to nie to samo bo w sklepie z inną akustyką. Ze względu na wygląd przeszły WAŻ celująco a grają bardzo żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, starałem się jak mogłem. 

Zrobiłem dziś nawet mały test. Koledze puściłem 2 piosenki na zmianę z nad i onkyo, jedna dynamiczna, druga koncertowa akustyczna. Powiedział, od razu ze NAD lepszy do grania instrumentalego, Onkyo lepiej oddaje bas. Chłopak całkowicie nie słuchał nic oprócz głośnika Harman Kardon Aura, który mu pożyczyłem odkąd mam stereo. C365 nie słuchałem, jedyne co słyszałem to dużo dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...