Skocz do zawartości

[NAD C326BEE] Jaki DAC / Streamer ? Czy warto zmienić Yamahę RN602


Tomasz S.

Recommended Posts

@michal40 była. 9150 gra lepiej moim zdaniem i jest lepiej wykonany. Natomiast  9130 też jest świetny i moim zdaniem niedoceniany. Nie umiem tego fajnie opisać ale 9130 jest bardziej uniwersalny i "żywy" no i fajnie,że ma też wyjście na subwoofer. Można go polubić od razu. 9150 jest dźwiękowo 15-20% lepszy pod każdym względem ale doceniłem go dopiero z czasem.  Gdybym miał kupować jeszcze raz  nowy wzmacniacz w tej cenie to kupiłbym go ponownie. Gdybym miał do wydania wtedy 4 tys zamiast 2 to pewnie kupiłbym Maganta mr780 chociaż to zupełne inne granie. Duże znaczenie ma muzyka , której słuchasz, jakoś Bastille czy J. Cole na taki NAD C326 nie ma dla mnie takiego uderzenia i odbiera mi całą przyjemność a na Onkyo jest całkiem inaczej i o ile NAD sprawdziłby się pewnie lepiej przy spokojnych wokalach czy gitarach to jakoś mniej tego słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 24.01.2019 o 11:02, Tomasz S. napisał:

Cześć wszystkim,

Wczoraj przeglądałem Amazon i trafiłem bardzo tanio nowy wzmacniacz NAD C326BEE ( ma dotrzeć do mnie w poniedziałek )

Obecnie mam R-N602 z kolumnami JBL Studio 230. Pomieszczenie odsłuchowe ma to prostokąt powiedzmy 4,5 X 4. Źródłem jest streaming i zasoby sieciowe, komputer z bluetooth. Pozbyłem się telewizora ale może kiedyś kupię nowy. I teraz tak:

1. Czy warto w ogóle się bawić w dzielenie systemu z Yamahy na Nad + Dac / streamer. Tzn czy uzyskam poprawę dzwięku czy jakościowo RN-602 jest podobna ? (Po przeczytaniu posta Kraft o 803D vs Marantz PM8005 jestem troche sceptyczny)

2. Czy jest sens rozdzielać bardziej tzn np oddzielny DAC + Chromecast audio czy lepiej all in one jak iEast M20 czy Yamaha WXAD-10

3. Czy ktoś może na tym sprzęcie robił mod od Muda44 i czy rzeczywiście warto ?

4. Czy jeśli dzwięk mi się jednak nie spodoba to jest chętny na taki nowy sprzęt z gwarancją Amazonu za powiedzmy 1400 zł?

5. Stylistycznie te JBL będą pasowały czy warto coś innego wypożyczyć ?

Wiem,że muszę go odsłuchać , ale przed tym muszę zaopatrzyć sie w jakieś źródło a może nawet nie warto wyciągać go z pudełka.

Witaj Tomasz. Mam coś ciekawego o NAD 326. Trochę go przerobiłem jest piękny jak dla mnie. Gra super i cieszy oko. Jakoś nie moglem zaakceptować oryginalnego wyglądu.

20200225_161557.jpg

Przed chwilą, Audio disease napisał:

Witaj Tomasz. Mam coś ciekawego o NAD 326. Trochę go przerobiłem jest piękny jak dla mnie. Gra super i cieszy oko. Jakoś nie moglem zaakceptować oryginalnego wyglądu.

20200225_161557.jpg

Oczywiście model jeszcze w projekcie. Zamiast czarnych gałek właśnie zamówiłem mosiężne oraz nóżki wymiana. Panel teraz jak dla mnie i moich znajomych bajka. Napisy mają być na specjalnej folii. Teraz są szablony poglądowe.

6 minut temu, Audio disease napisał:

Witaj Tomasz. Mam coś ciekawego o NAD 326. Trochę go przerobiłem jest piękny jak dla mnie. Gra super i cieszy oko. Jakoś nie moglem zaakceptować oryginalnego wyglądu.

20200225_161557.jpg

Oczywiście model jeszcze w projekcie. Zamiast czarnych gałek właśnie zamówiłem mosiężne oraz nóżki wymiana. Panel teraz jak dla mnie i moich znajomych bajka. Napisy mają być na specjalnej folii. Teraz są szablony poglądowe.

Panel, czarne grube szkło. Dzisiaj zakładam również panele boczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Audio disease napisał:

Witaj Tomasz. Mam coś ciekawego o NAD 326. Trochę go przerobiłem jest piękny jak dla mnie. Gra super i cieszy oko. Jakoś nie moglem zaakceptować oryginalnego wyglądu.

20200225_161557.jpg

Oczywiście model jeszcze w projekcie. Zamiast czarnych gałek właśnie zamówiłem mosiężne oraz nóżki wymiana. Panel teraz jak dla mnie i moich znajomych bajka. Napisy mają być na specjalnej folii. Teraz są szablony poglądowe.

Panel, czarne grube szkło. Dzisiaj zakładam również panele boczne.

 

20200226_083524.jpg

Przed chwilą, Audio disease napisał:

 

20200226_083524.jpg

 

Przed chwilą, Audio disease napisał:

 

20200226_083524.jpg

 

Jeszcze kilka rzeczy sprawdzam wyglądowo i modyfikuje. Zrobilem wiele pięknych podświetleń gałek volume już techniką światłowodową 1mm. Założyłem sporo paneli bocznych na komponenty stereo ale panel przedni z czarnego szkła black piano to mój pierwszy kozacki skok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 01:53, Tomasz S. napisał:

Dzięki, starałem się jak mogłem. 

Zrobiłem dziś nawet mały test. Koledze puściłem 2 piosenki na zmianę z nad i onkyo, jedna dynamiczna, druga koncertowa akustyczna. Powiedział, od razu ze NAD lepszy do grania instrumentalego, Onkyo lepiej oddaje bas. Chłopak całkowicie nie słuchał nic oprócz głośnika Harman Kardon Aura, który mu pożyczyłem odkąd mam stereo. C365 nie słuchałem, jedyne co słyszałem to dużo dobrego. 

Testowałem już 26 różnych wzmacniaczy. Ostatnio miałem Pioneer, Onkyo testowałem Hegel, Roksan, Cambridge, Vincent inne lampy i wreszcie Yamaha AS-1100 jako własny ale kilka mcy. Sprzedałem. 6222zł a porażka. Jednak ze względu na wygląd nigdy nie odważyłem się na zakup NADa. I co? Teraz kupiłem. Rozjechał wzmacnaiacze 3xdroższe. Nie wierzyłem. Zapraszałem ludzi na odsłuchy. Zamykaliśmy oczy szalikami aby nie sugerować się, że wiemy co gra. I co? Dalej NAD. Jestem w szoku i dalej niedowierzam. 20 lat psioczyłem na tą firmę. Wreszcie się przełamałem, zmieniam wygląd bo faktycznie tego nie da się zaakceptować i gram. Ciepło, mocno, energetycznie... dla mnie Bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio disease wooooo. Na prawdę super to zrobiłeś. Ja dawno już tego NADa nie mam. 

Gdybyś kiedyś szukał inspiracji na projekt to poczytaj o module ICEPower 1200as2. Sam jestem noga z takich robót ale kusi mnie ,żeby włąśnie końcówkę mocy opartą o to złożyć. Można ją kupić za ok 300 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

@Audio disease wooooo. Na prawdę super to zrobiłeś. Ja dawno już tego NADa nie mam. 

Gdybyś kiedyś szukał inspiracji na projekt to poczytaj o module ICEPower 1200as2. Sam jestem noga z takich robót ale kusi mnie ,żeby włąśnie końcówkę mocy opartą o to złożyć. Można ją kupić za ok 300 euro.

Ok sprawdzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy może mi ktoś napisać, jak wygląda sytuacja z jakością użytych podzespołów w Nad c326? Pewny serwis elektroniki na Facebooku podał, że Nady mają bardzo marne i tanie elementy na których są zbudowane, co wiąże się z dużą zawartością dość nowych wzmacniaczy.  W takim przypadku muszę szybko pogonić mojego póki jeszcze działa 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekcja końcowki mocy jest ok. Przedwzmacniacz jest przeciętny co nie zmienia faktu że to jest to za co płacisz. To nie są drogie wzmacniacze a dobrze brzmiące.

Serwisy teraz nie biorą za to duzo bo wymiana takich elementów jest raczej standardowa. Dostajesz wówczas wzmacniacz na lata znakomicie brzmiący i trwały.

Dnia 24.06.2020 o 08:53, Rafał 73 napisał:

Tak, czytałem, że po modyfikacji NAD gra dużo lepiej ale wtedy nie ma możliwości regulacji barwy dźwięku co przy złych realizacjach jest konieczne i czasem niskie trzeba podbić. Natomiast Audio disease nic nie pisze że coś zmieniał wewnątrz

A jakie masz źródło? Tam nie ma możliwości edycji dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...