Skocz do zawartości

Pylon Pearl 27 + Azur 640a czy to zagra ?


Radosław Mioskowski

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem zainteresowany wymianą swojego obecnego stereo (Microlab solo 6C). Po długiej lekturze wpadły mi w oko Pylon Audio model Pearl 27 chciałbym je napędzić wzmacniaczem od Cambridge Audio Azur 640a, i tu mam pytanie czy takie połączenie jest odpowiednie ?. Sprzęt będzie w salonie ok. 20-22 m2 dość sporo miejsca na symetryczne ustawienie kolumn zarówno na szerokość jak i od ściany (jeśli jest taka potrzeba). Chciałbym przeznaczyć na całość do 3 tyś. zł. Co o tym myślicie ? Zagra taki zestaw czysto i wyraźnie ? chciałbym, aby były mocne midbassy lecz bez dudnienia. Rodzaje muzyki to rock, metal, hh, rnb itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

To dobre połączenie, raczej jaśniejszy i analityczny wzmacniacz połączony z Pearl 27 zapewni spójny, dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk z dobrą, solidną podstawą basową. Rekomenduję takie połączenie, chociaż oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doprecyzować bo rozumiem, że "raczej jaśniejszy i analityczny wzmacniacz połączony z Pearl 27 zapewni spójny, dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk z dobrą, solidną podstawą basową." odnosi się do Azur'a 640 ? :). Czy orientuje się Pan czy z chromecast audio będzie to grało bez większej stracie na jakości względem CD ? mam tu na myśli streaming Spotify w wersji premium. Ewentualnie proszę o poradę w kwestii okablowania do tych głośników cudować z okablowaniem warto/nie warto ? jaki przekrój przewodów przy długości 2-2.5m od źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Masz lepszą alternatywę Magnat Shadow 207. To kolumny mocniejsze, lepiej wykonane, solidniejsze i lepiej brzmiące. Pearl 25 zdobył sławę słusznie. Nowy model 27 idzie na jego opinii mimo że po prostu gra inaczej.  Magnat w każdym aspekcie jest lepszy.

Do tego ma nutę ciepła która potrzebna jest do połączenia z jasnym CA640 Chromecast Audio nie gra jak CD bo chromecast Audio z Spotify Premium to MP3 320kbps.

Ale różnicy nie poznasz a jak coś to zawsze zdążysz kupić TIDALA.

Co do kabli to zależy od kolumn. Ale do shadow polecam wydać 100 zł i kupić pare metrów chord clearway. Świetny kabel na lata,.

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...