Skocz do zawartości

KD 5.0/5.1 na monitorach do 14m2 - prośba o pomoc w wyborze.


johnn

Recommended Posts

Witam, 

to mój pierwszy post, ale przewertowałem już całe forum i nie mam już siły, za dużo tego wszystkiego ?

Co jest: Obecnie mam Yamaha RX-V663 i Jamo S606 5.1, które mi w zupełności wystarcza ale muszę zabudować ścianę z KD w salonie i nie będzie za dużo miejsca

Co potrzebuję:

1.  Ampli - Płytki(warunek konieczny - max głębokości na wszystko z kablami włącznie to 39cm do frontu szafki - ew. pokrętła mogą wystawać) i najlepiej niski.

2. Głośniki: przód - monitory, które dobrze zagrają blisko ścian z tyłu i boku(gł. 39cm), center i tył już ogarnę, to się nie zmienia - mają pasować do frontów.

3. Miejsce: pokój 3,2(ściana z KD) x 4,5. po lewej stronie w połowie długości ścianka 1,2m, reszta otwarta.

Problem polega na tym, że nie będe mógł za szeroko postawić kolumn z przodu - min.120cm, ew. jak pokombinuje to może 150cm, ale tak czy inaczej będą miały mało miejsca.

4. Jeśli chodzi o kasę to chciałbym się zamknąć w max 4000PLN(Głosniki moga być używki).

 

Zestaw na 70% muzyka, 30% film.

To co po przeczytaniu połowy internetu mi wychodzi to:

Ampli: Denon AVR-X2400H / X2500H, ew. Marantz NR1608 / 1609

Głosniki:

1. Whaferdale Diamod 220, 220C, 210 + Sub(nie wiem jaki jeszcze)

2. Magnat Shadow 203, 213C

3. Magnat Quantum 723(673 już niedostępne raczej).

Z góry dzięki za opinie i porady!

 

 

Edytowano przez johnn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy "ciasno"?

i czy wybór determinuje tylko wymiar głębokości ampli, czy również pozostałych rozmiarów? też będzie miał ciasno? musisz mieć świadomość, że elektronika musi mieć zapewnioną odpowiednią wentylację, a kolumny muszą mieć czym "oddychać". Upychanie zarówno jednego, jak i drugiego, to nie jest najrozsądniejszy pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno znaczy:

Dla ampli głębokość całkowita z kablami to 39cm, boki po 5cm, na górze bedzie ok. 15-20cm, myślę ze go raczej nie przegrzeje, w razie czego mogę jeszcze dolem potwierdzić otwory wentylacyjne.

Glosniki wylądują na półce ok. 45cm szerokości i głębokości  też  39cm, więc musze mieć coś, co nie potrzebuje miejsca zeby zagrać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym odświeżyć temat - trochę się sytuacja zmieniła(uda się zrobić meble na 50 cm gł.)

Generalnie nie jestem już ograniczony głębokością amplitunera i zakładając, że rozkład 70% muzyka/30% kino, szukam czegoś co zagra w miarę przyzwoicie w stereo, Patrząc na to  co jest na rynku zastanawiam się nad:

1. Marantz NR1608(1609)

2. Denon AVR-X2400(X2500)

3. Yamaha RX-V685

4. Onkyo TX-NR686

5. Pioneer VSX-LX303 

 

Dodatkowo okazało się, że mam już głośniki - 4x Canton SP 206 (z Amazona w promocji zamówione w grudniu, był brak na stanie nagle wysłali :) za 100EUR za parę)

 

Pytania więc:

1. Co z powyższych Ampli będzie  pasowało do tych głośników i jeszcze kwestia Centralnego(czy z zestawu SP 506?) i Suba do tego.

2. Jeśli te Canton'y się nie nadają do stereo to które z powyższych ampli będą  pasowały do  Whaferdale Diamod 220 ewentualne Magnat Shadow 203

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

zostanę chyba przy Denonie w takim razie - z tego co czytałem Marantz mniej kinowy od Denona.

Tak sobie myślę, że jak będzie nie za bardzo, to Canton'y zostawił bym z tyłu a coś na przód dokupił tak ok. 1000PLN. widzę, że pokazują się czasem jeszcze Magnat Quantum 673, pytanie co ew. jako alternatywę można zastosować?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 70% to muzyka czemu rezygnujesz z marantza? Ja mam model NR1509 a wcześniej miałem denona avr x1400h (zasadniczo to samo co x1500h) i jeśli chodzi o stereo jest moim zdaniem lepiej (albo po prostu trafił bardziej w mój gust :)). W kinie też nie odczułem jakiejś mega straty. Jeżeli nie potrzebujesz atmosa i nie zamierzasz rozbudowywać kina do 7.1 to moim zdaniem ten marantz jest lepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002, dzięki za przydatne info:)... a jakiej muzyki słuchasz? jeśli klasyczny rock typu Queen, Scorpions, Whitesnake to baaaardzo cenne info:)

i tak się właśnie zastanawiałem... w sumie ciężko nie przyznać Ci racji.

 

Generalnie ceny Marantz'a 1608, 1509 i Deona X2500 oscylują w granicach 2100-1800 więc różnica nie za duża. Z tej trójki chyba najrozsądniej wybrać 1608

To zostaje jeszcze temat co do tych canton'ów wziąć na Center(sp 506 praktycznie nie ma) no i kwestia suba do tego... @S4Home masz może Piotrze jakieś propozycje, mogą być również z ceną na PW ;-)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham rocka chociaż może troszkę innych zespołów (metallica, tool, monster magnet a z drugiej strony pink floyd porcupine tree ale tez fajnego popu jak i klimatów lekko jazzujacych - ogólnie szeoko pojeta muzyka popularna :)) i uważam, że jest ok. Z takich może mało znaczących ciekawostek powiem może że funkcja gapless w marantzu działa lepiej niz w denonie - tz przy odtwarzaniu flacków przy utworach, które przechodzą płynnie jeden w drugi słychac czasem było delikatny "trzask" a w marantzu tego praktycznie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002, podobne klimaty. Przekonałeś mnie:)

@S4Home, 673 i 723 da się jeszcze kupić za 1000/para. Po sąsiedzku mam używki na olx, myślę, że za ok. 650-700 je mogę złapać i chyba tak zrobię.

Czyli na ten moment mamy:

Marantz 1608( chyba że 1609 będzie w super cenie, pytanie czy warto dokładać?)

Przód Magnat quantum 673/723

Tył canton sp206

Center i sub do ogarnięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ze względu na brak czasu trochę odpuściłem temat, ale wystarczyły 2 godziny, żeby udało mi się kupić w bardzo dobrych cenach Amazonowych Denona x2400 i Mrantza SR5012 :).

Oba przyjadą do mnie pod koniec tygodnia i zobaczymy jak to zagra z Canton'ami, zwycięzca zostanie na stałe:)

Żeby nie było za kolorowo, to nadal mam otwarty temat Centera i Suba, ale ze względu na inne wydatki muszę zamknąć się w 1000pln, więc zostają już raczej używki/powystawowe.

@S4Home, co w takiej sytuacji mógłbyś zaproponować? może coś wyprzedajecie w dobrych pieniądzach?

Z racji, że będzie też marantz znów zaczynam zastanawiać się nad frontami - Diamond 220 (cantony mogę jeszcze do 13.03 zwrócić) cena w zasadzie taka sama...

 

Dodatkowo, pytanie o Ampli Matantz SR5012 - różne opinie w necie, czy jest Ktoś to z doświadczenia mógłby się wypowiedzieć odnośnie jakości sprzętu i dźwięku? niby klasa wyżej niż x2400...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze z cenami nie trafiłem:). Oba to openboxy bezpośrednio z amazona ale jak mam śledzenie włączone od grudnia, to cena rewelacyjna, zwłaszcza jeśli chodzi o marantza, bo ze zwrotu(w stanie idealnym/bardzo dobrym) z reguły kosztuje ok. 570-600€, ja zapłaciłem 435 za idealny.

Dzięki za centery - polowanie rozpoczęte:), tannoy nowy wychodzi taniej niż canton.

A jeśli chodzi o suba to w co mniej więcej celować...albo czego unikać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home,

znalazłem wątek odnośnie denona i Canton sp206 link , gdzie polecasz do zestawu Suba Magnat Supreme 302A. zakładając, że u mnie zostanie na 90% marantz, czy myślisz, że u mnie będzie ok? obawiam się trochę, że do 14m2 może być za dużo...

Daj mi proszę znać, czy to jest ok i jak coś to podeślij na priv cenę za Tannoy 7C + Magnat Supreme 302A.

Z góry dzięki!

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...