Skocz do zawartości

MIcrolab Solo 9C - problem - szumy


tomasz.pietrusiewicz

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

To mój pierwszy post, więc jeśli nie pasuje do tematu to bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Chciałbym prosić o poradę. Mam problem z głośnikami microlab solo 9c. Po kilku godzinach grania pojawia się problem z szumem. I to bardzo mocnym szumem. Początkowo myślałem, że to może kable, ale po wymianie na lepsze jest tak samo...

Głośniki niezależnie od wybrania źródła dźwięku (AUX/PC/HDMI/TOSLINK/COAXIAL) zaczynają bardzo mocno szumieć. Sprawdzane było na TV/Telefonie/Laptopie z konwerterem CA. Odłączyłem konwerter, przez chwile było OK, ale potem znów problem.

Głośniki były wysłane na gwarancję, nie stwierdzono usterki.....

W linkach filmiki YT.

https://www.youtube.com/watch?v=8pnY6hojtIU

https://www.youtube.com/watch?v=r4bpxK3iZEQ

https://www.youtube.com/watch?v=cNVTL1aoDmM

Czy uważacie, że to problem z głośnikami? Nie sądzę żeby nagle wszystkie wyjścia w urządzeniach się popsuły oraz kable. 

Pozdrawiam! :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasz.pietrusiewicz napisał:

Dziękuję za super poradę ;)

 

 

? microlab to dalej Kolumienki do komputera. Daleko im do prawdziwego stereo. 

Dźwięk nijaki... 

Ale w końcu je masz ładnie wyglądają... Będzie ładny mebel. Od czasu do czasu "poszumisz" i git. 

A napis szczerze, słuchałeś ich przed zakupem? I dźwięk Ci odpowiadał wszystko super, tylko w domu nie chcą grać? Czy tak? 

I naprawdę całkiem serio, oddaj to to i jeżeli budżet pozwoli dołóż trochę na stereo. 

Tu kolega @stonas o ile dobrze pamiętam miał mikrolaba. Może napisze Ci roznice w dźwięku i czy jest zadowolony??

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem solo 6C przez 5 lat, tak więc tak - słuchałem sporo na nich ;) nie narzekałem prze te kilka lat, dodatkowo podłączone pod DAC od kompa.  Z racji, że 6C kupiłem za 250 zł, a 9C za 650 zł to raczej ciężko żeby znaleźć coś w tej kategorii cenowej :P Dzięki za porady zakupu "prawdziwego stereo"! 

Okazało się, że to na pewno problem z głośnikami bo odtwarza nawet jednocześnie z dwóch źródeł :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do teraz mam solo 6c i służą mi już ponad 6 lat. Prawdą jest, że jak nie słuchało się niczego innego to te kolumny grają całkiem fajnie (szczególnie na tle innych komputerowych zestawów). W ramach ciekawostki dodam, że można z nich dużo więcej wycisnąć podłączając je do zewnętrznego wzmacniacza - pod warunkiem odpowiedniej modyfikacji kolumny aktywnej.
Niemniej jednak to nadal tylko kolumny komputerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1Ender napisał:

@tomasz.pietrusiewicz

Skoro problem już rozwiązany to nie pozostaje mi nic więcej niż życzyć koledze radości z odsłuchów. ?

Pozdrawiam 

Dzięki za dzisiejszą dawkę sarkazmu audiofilu ;) Szkoda, że nie udzielasz prywatnych porad, skoro tyle masz do powiedzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomasz.pietrusiewicz napisał:

Dzięki za dzisiejszą dawkę sarkazmu audiofilu ;) Szkoda, że nie udzielasz prywatnych porad, skoro tyle masz do powiedzenia. 

Jeszcze raz życzę koledze zadowolenia z odsłuchów. ?

Microlab na pewnym etapie wydaje się świetnym wyborem. W budżecie do 1k można lepiej, ale to w końcu Twoje pieniądze i Twój świadomy wybór. To Ty będziesz słuchał i Ty musisz być zadowolony. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...