Skocz do zawartości

Zestaw stereo, kilka możliwości.


stonas

Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam na testach missiony m73 wraz z denonem PMA-725R od Pumpurka. Jest to mój pierwszy zestaw stereo (prędzej Creative 2+1 :p) więc jako, że nie jestem osłuchany w tej dziedzinie dźwięk wydaje się być zadowalający nawet przy tak słabym źródle jakim jest obecnie laptop i przejściu z marnego 2+1. Na tą chwilę ciężko mi powiedzieć czego miałoby być więcej a czego mniej. Fajnie jakby w każdym aspekcie przewyższały missiony, wtedy na pewno będę zadowolony. Przy oglądaniu filmów fajnie by było gdyby dźwięk był w miarę możliwości przestrzenny. Muszą grać czysto, z fajnym głębokim bassem, nie dudniacym. Źródłem dźwięku będzie telewizor, do oglądania tv i seriali podpięty za pomocą daca filo d03. Do muzyki spotify, youtube, telefon, laptop po wifi (planuje zakup chromecast 2). Muzyka która głównie będzie puszczana to muzyka klubowa, rap, pop, trochę jazzu i inne gatunki sporadycznie. :) pokój ok. 20m2. Kolumny rozstawione od siebie ok 2m, prawie 3m do słuchacza. Missiony by pewnie u mnie zostały lecz z pewnych względów muszę je odesłać i wybrać inne, więc postanowiłem dorzucić max 500zl na kolumny (zakładając, że wzmak zostaje).

Poszukałem na allegro u Pumpurka alternatywy i chciałbym poznać wasza opinie o tych kolumnach i czy ewentualnie mogłyby grać z obecnym denonem czy też wzmak przydałoby się wymienić. 

Propozycje:

1. Elac FS 57

2. Stereo Jamo Classic 8 

3. Tannoy Eclipse Three

4. Dali Blue 5005

5. JBL ES80

6. Acoustic Energy Aegis THREE

7. Acoustic Energy AE109 

8. Monitor Audio Monitor 3 

Trochę tego jest, pewnie większość odpadnie na starcie, ale chyba coś sensownego można z tego wybrać? Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam. 

Edytowano przez stonas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ja muszę odpowiedzieć :)

No to jedziemy. W porównaniu do M73:

1. Elac FS 57 - bardziej spojne, swobodne, z neco bardziej zaokraglonym basem

2. Stereo Jamo Classic 8  - mocniejsze, jasniejsze, bardziej swobodne. Totalnie do innych pomieszczen niz obecne M73. Wiec albo jedne albo drugie sa tu nie trafione

3. Tannoy Eclipse Three - nadwyraz naturalne. Takie do sluchania bezpiecznego bez emocji. Mercury znacznie lepiej.

4. Dali Blue 5005 - jasniejsze, z nieco twardszym basem

5. JBL ES80 - znacznie mocniejsze, basowe, z przytlumiona nienaturalna gora

6. Acoustic Energy Aegis THREE - nie pamietam ich

7. Acoustic Energy AE109 dobre kolumny blizej im do jamo tylko że s,ą slabsze.

8. Monitor Audio Monitor 3 - nie znam. Jesli to pierwzowzór serii MR to będą takie sobie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Dzięki za odpowiedź jedyną jak na razie :)

Myślę nad Acoustic Energy AE109, gdzieś już ktoś mi o nich wspominał, że są wporzadku. Wiadomo, że każdy musi wiedzieć czego oczekuje, ale czy z tej listy biorąc pod uwagę pomieszczenie też byś je wybrał? 

Jak je widzisz w połączeniu z moim obecnym wzmakiem denonem? Pozdrawiam. 

Pumpurek ma dwa modele AE109, ale jedne są w kiepskim stanie wizualnym, a drugie te jasne nie pasują do wnętrza pokoju ?

Więc pomożesz mi podjąć jakąś słuszną decyzję? Jest jeszcze jedna propozycja oprócz tych które wymieniłem wcześniej. Monitor Audio Bronze BX5 . Co myślicie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Wiem, że to tak nie działa, ale od czegoś muszę zacząć, nie mając możliwości odsłuchu oraz nie będąc sprecyzowanym co do tego jakiej jakości dźwięku oczekuje, musze coś wybrać, nie będę miał Ci za zle przecież, że mi poleciles coś w swoim guście :)

myślę, że i tak będę zadowolony, a następny zakup będzie już bardziej pod moje ucho :)

czyli mówisz że wybrałbys Tannoy Eclipse Three, Elac FS 57, a te stare klipsche to co to?

Jeśli zdecydowalbym się na któreś z tej trójki, denon PMA-725R który posiadam będzie odpowiedni do napedzenia kolumn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Tannoy mx3, kopułką wysokotonowy lekko wgnieciona??  600 zł. M4/F4 nie ma    https://allegro.pl/oferta/super-kolumny-stereo-tannoy-mx3-komis-myslenice-7164939359

TDL RTL 2, Rega El8, Wharfedale Diamond 8.3, Celestion F2, Kef Coda 90, Gale 3040, Eltax Liberty 5+, 

Może spójrz na listę i wytypuj 2 pary do danonka. Ja kompletnie nie znam wzmacniacza. 

@stonas

Spróbuj wziąć 2 pary kolumn na odsłuch. Jedną odeślesz. Uzgodnij to z p. Mariuszem z komisu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Spójrz na listę @Pumpurek. Stąd wybieramy. Nie dawaj z czapy tylko z podanego linka.

 Liberty 5+, do tego jeszcze jedna para do testów. Wzmacniacz to denon 725.

Szukamy kolumn: Mocna podstawa basowa, bogata i szczegółowa średnica, nie nachalna góra, dociążony dźwięk. Raczej gęste soczyste aczkolwiek szczegółowe. 

Proszę. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kolumny-glosnikowe-stereo-8995?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_DSA_Elektronika_RTV_AGD&ev_adgr=11 - Sprzęt audio dla domu&gclid=Cj0KCQiA7briBRD7ARIsABhX8aCMcVHcJF4-8ibkq8qnG-Dl3EKwvXeyk3EG951mf1Sav8GQBZIX2GcaAu8qEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&order=pd&bmatch=baseline-n-ele-1-5-1130&price_to=2000

 

@stonas

Do muzyki lepszy jest Chromecast audio zamiast Chromecast 2, 3. Sprawdziłem ?

Może ktoś jeszcze włączy się do dyskusji? 

Miło by było gdyby Kolega @Pumpurek też coś zaproponował ? od siebie. ?

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie, jeśli coś jest wgniecione to nie.  M3 można w idealnym stanie dostać w takiej cenie.

A R3? O dziwo Eltax Liberty też były by ok. To jeszcze z tych czasów kiedy Eltax był dobrym producentem

Piotr

Tannoy R3 nie ma u pumpurka.. Ech!! To ma być zakup z możliwością zamiany. A nie w ciemno.. 

Dzięki Piotrek ??

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zakupiłem niemieckie kolumny marki Phonar zachwalane przez @1Endermodel p-3. Kolumny dość ciężkie, ładnie i solidnie wykończone. Do tego wzmacniacz Luxman lv 102. Poprzednio przez krótki czas miałem mission m73 i tannoy mercury m5. Te drugie były piękne, lecz od strony muzycznej już gorzej, dźwięk mi nie podszedł. Mało dynamiki i dość ciemne kolumny. Grały z denonem PMA-725R.

Phonary zostają (chyba?) ze mną na dłużej. Grają dużo jaśniej od poprzedników, mają fajny basik i grają dość dynamicznie. Wszystkiego dobrego w nich po trochu :)

Kolumny mam drugi dzień, więc za dużo powiedzieć nie mogę, poza tym nie jestem (jeszcze) znawcą w tym temacie. 

20190217_153256.thumb.jpg.bb4e9f37dc34a86e3c06e46a495b20d7.jpg

 

Edytowano przez stonas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam. Odświeżę trochę temat. Dla przypomnienia zestaw, który u mnie gra to kolumny Phonar P-3 i wzmak Luxman Lv - 102. 

Do tej pory byłem dość zadowolony z jakości dźwięku. Na dzień dzisiejszy brakuje mi troszkę dynamiki, przy słuchaniu na skręconym volumie, nie czuć mocy dźwięku, tak jak jest to przy głośniejszym słuchaniu, niby logiczne aczkolwiek wiem, że można to poprawić. 

Wzmacniacz ostatnio też trochę szwankuje, nie chce go reanimować, postanowiłem wymienić na nowszy model 😀 budżet nie jest duży bo ok 600zl, ale myślę że coś fajnego polecicie. 

Chciałbym uzyskać tak jak wyżej więcej dynamiki, bardziej detalicznej góry, głębszego, mocniejszego, basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonar P3, kolumny 4 omowe, ale mogą schodzić niżej. Efektywność 90 dB. Pytanie do branży @Q21  i  @S4Home  oraz @MobyDick  czy maluchy smsl q5 pro i topping mx3 udźwigną te kolumny? Dodam, że autorowi zależy na mocnym basie, szczegółowości i szybkości przy cichym słuchaniu. Ewentualnie jakaś alternatywna w tym budżecie? 

Q21, wy kiedyś mieliście Phonara więc kolumny powinny być wam znane. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...