Skocz do zawartości

Piramida prestiżu sprzętu


S-Works

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, S-Works napisał:

Czy któryś z forumowych kolegów pokusiłby się zbudowania piramidy prestiżu marek audio na przykładzie takiej piramidy zegarków.

To proste Yamaha 803D ...... potem długo , długo nic :) 

To żart oczywiście i nie chciałem nikogo obrazić , po prostu 803D była chyba najczęściej w ostatnich czasach wymienianym klockiem. A z tą piramidą to będzie kłopot, bo w odróżnieniu od posiadaczy zegarków jako drogiej biżuterii, to MY Audiofile snobami nie jesteśmy :) 

Musisz podać jakieś kryteria : cena , design, dźwięk / albo nie , nie dźwięk, nie, bo się zacznie wojna :) /, bezawaryjność , popularność, dostępność / małe serie/.........

Wg. mnie ten projekt nie wypali ale pomysł fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np ja widzę to tak:

Accuphase,Audio Research,McIntosh - klasa najwyższa,luksusowa

Luxman,Rotel,B&O -klasa średnia itd

Marantz,Denon-klasa budżetowa

Technics,Fonica,,Medion-klasa najniższa

Sorry za takie przykłady(nie chcę by Marantz był w klasie niższej ;) ) ale daję to jako przykład.

choć z drugiej strony np.taki Marantz robi sprzęt budżetowy i hi end więc trudno go gdzieś tam zaliczyć więc może ranking RENOMY FIRMY ?

Potraktujmy to raczej jako zabawę z przymrużeniem oka,bo inaczej skończy się na ostrej kłótni a tego nie chciałem.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Mógł bym to zrobić ale jako ja. S4 by tego nie pochwaliło 

Piotrze jak będziesz miał chwilkę to zrób to proszę jako TY,w końcu to zabawa i informacja dla nas.Wydaje mi się ,ze właśnie branża wie na ten temat najwięcej,jeździcie na różne szkolenia,widzicie ten prestiż od drugiej strony,my mamy tylko sprzęt i recenzję,które jak wiadomo są nie miarodajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co chodzić do roboty skoro kupując np. takiego Patka  Grand Complications Sky Moon Tourbillon możemy zaoszczędzić (zarobić) ponad 73 tyś!

I to jest pierwsze miejsce wg. popularności!

Wychodzi niezła obniżka (Cena Rynkowa 5 006 810,00 zł Po rabacie 4 933 589,00 zł Oszczędzasz 73 221,00 zł)

Na niezłą brykę wystarczy ???

Przy okazji gdyby ktoś pytał czemu tyle kosztuje to dodam,że czasem zegarek ma 2,8k części

 

Vacheron-Constantin_Calibre3750_front.jpg

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to jeśli mierzymy kwestia ceny to bez sensu. Bo to zrobisz wchodząc na byle jaki sklep filtroj po cenie od najtańszego i masz piramidę. Koniec. Chyba nie o to chodziło. 

Audiowit zgadzam się. Duża szansa że czas pokaże taki sam na Omega jak i na Casio. 

Ale znowu marka decyduje o piramidzie? Hmmm ciężki orzech co dać na samo dno?:)

Voice Kraft, prism te sprawy?

Łatwiej było by modelami. 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

Łatwiej było by modelami. 

Właśnie nie modelami bo to by było wielkie zamieszanie,myślę,że bardziej tak jak odbieramy np. samochody.

Royce-royce,Bentley,Maybach

Ferrari,Lotus

Mercedes,Lexus

Fiat,Renault

Wiadomo,że nas osobiście royce nie kręci ale swój prestiż ma i każdy o nim słyszał.

Dla mnie takim royce-m wśród sprzętu jest Accuphase,Audio Research,McIntosh

To,że fiat zrobi drogi samochód nie pozwoli mu stanąć obok Royce-Rolls-a zawsze będzie fiatem czyli masówką.

 

 

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że audiofilom trudno będzie stworzyć piramidę prestiżu gdyż podejrzewam w większości kierują się w swoich dążeniach do jakości brzmienia bardziej niż do posiadania  sprzętu którym można się chwalić ze względu na markę i cenę jaką za niego zapłacili. Prestiż produktów związany jest głównie z ich wysoką ceną , odpowiednią reklamą,  rzadziej jednak z jakością dźwięku jaki oferują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fortepiano napisał:

Sądzę, że audiofilom trudno będzie stworzyć piramidę prestiżu gdyż podejrzewam w większości kierują się w swoich dążeniach do jakości brzmienia bardziej niż do posiadania  sprzętu którym można się chwalić ze względu na markę i cenę jaką za niego zapłacili. Prestiż produktów związany jest głównie z ich wysoką ceną , odpowiednią reklamą,  rzadziej jednak z jakością dźwięku jaki oferują. 

Masz całkowicie rację z tym,że nie chodzi nam o to czy lepiej grają czy nie tylko o ich cenę,snobizm,tradycję,doświadczenie,markę,pozycje na giełdzie,stratę wartości itp.

Dźwięku jak pewnie wiesz nie da się za bardzo zaszufladkować bo to jest zbyt indywidualna sprawa,sprzęt już tak.Jak wchodzisz do gościa,który ma najtańszą lampową tagę a inny np. mcintosh-a to już wiesz z kim masz do czynienia.Chodzi mi bardziej o taką typową opinię audiofilską sprzętu.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...