Skocz do zawartości

Piramida prestiżu sprzętu


S-Works

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak z ciekawości 

Mógłby ktoś określić jaką pozycję w tej całej piramidzie może mieć  firma Pioneer?

Mam sprzęt Pioneera i do tej pory uważałem ja za b.dobra firmę przez wiele lat nieosiągalna dla mnie, coś jak kiedyś Technics którego też posiadałem. Tak mnie naszło na napisanie tego posta bo w ostatnich latach przeczesalem różne fora,wątki,opinie i dotarło do mnie że ogólnie Pioneer jest mało popularny i polecany! Kwestia tylko czy z powodu kiepskiej jakości ogólnie(wykonanie,dźwięk,funkcje,awaryjnosc,prestiż) czy z jakiegoś innego powodu!?

Ciągle przewijaja się Denon,Marantz,Onkyo,Yamaha, i czasami coś exclusiv, tutaj nie napiszę firm bo zwyczajnie ich nie znam a nie chciał bym czegoś zaszufladkować nieodpowiednio?

Nie wstydźcie się!

Podzielcie się opiniami!?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer w zasadzie robił tylko dobre odtwarzacze. Podobnie jak wymienione przez Ciebie firmy zajmowalby podobną ale niską pozycję. Kiedyś jeszcze te firmy coś sobą reprezentowały. Od lat 90 tendencja znizkowa. Firmy te od czasu do czasu robiły limitowane serie, ale to raczej margines. Budowały je zeby utrzymać prestiż. 

Zeby pozycjonowac audio trzeba mówic o konkretnych modelach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Pioneer w zasadzie robił tylko dobre odtwarzacze. Podobnie jak wymienione przez Ciebie firmy zajmowalby podobną ale niską pozycję. Kiedyś jeszcze te firmy coś sobą reprezentowały. Od lat 90 tendencja znizkowa. Firmy te od czasu do czasu robiły limitowane serie, ale to raczej margines. Budowały je zeby utrzymać prestiż. 

Zeby pozycjonowac audio trzeba mówic o konkretnych modelach.

robił również bardzo dobre i piękne amplitunery w latach 70-80

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Pioneer w zasadzie robił tylko dobre odtwarzacze.(...)

Takie dobre że mój blu-ray bdp160 padł po odtworzeniu 30 filmów a problemy z nim miałem po wyjęciu z pudełka?

Może to przypadłość konkretnego modelu ale nie zraziłem się i kupiłem A30?

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Wyczytałem tu na forum, że Pioneer zostało wykupione przez Onkyo i praktycznie robią ten sam sprzęt tylko pod inną nazwą, możliwe, ze w innych zakładach.

Tylko to jest chyba tak jak w  moto?

Audi jest premium w porównaniu do VW a VW premium w porównaniu do skody?

Chociaż i tu są  rozbieżności bo Onkyo 686 jest dużo tańszy od lx 303 a to bliźniacze modele! Niby! 

To tak jak by A6 było tańsze od B5 hehe chyba że faktycznie jest tańsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DEMOLKA napisał:

Czy można przyjąć że Denon,Marantz,Onkyo,Yamaha stoją wyżej w hierarhi!?

Bo wydawało mi się że to ta sama półka z tym że Pioneer jest mniej polecany i doceniany!?

Mam rację czy się mylę?

Z tego zestawu, to raczej Onkyo cieszy się mniejszym uznaniem niż reszta (zresztą też niesłusznie). Pioneer ugruntował sobie obecną pozycję wzmacniaczami A50 i A70 oraz odtwarzaczem N70, o których było swego czasu głośno. Droższe wyroby Onkyo przechodzą za to u nas bez echa. Duży wpływ ma na to układ sił w prasie branżowej. Ani Audio, ani AV nie recenzują ich urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robi także HiEndowe odtwarzacze BD. Dlatego mówię nie możemy grupować po firmach a modelach.

Chyba że to o czym mówił Ender. Czyli jake osiągnięcia w audio ma Pioneer jako firma. Ale to co innego.

Teraz moim daniem to firma po prostu HiFi, Tańszy i średni pułap cenowy. Produkty są ok. Należy do Onkyo i wraz z nim teraz rozwija technologie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy  od firmy jakie ma założenia, jedne firmy nastawiaja się na zamożniejszego klienta,inne na baaaaardzo zamożnych i sa  przez to kojarzone tylko z hi-endem tak zwanym, a inne nastawily  się na zwykłego Kowalskiego i robią  w swoim repertuarze, poszczególne  modele wyższej klasy,ale sa  to modele nadal przystępne cenowo dla klasy średniej, widocznie im się to opłaca i taka jest polityka firmy. Onkyo i Pioneer to takie firmy kojarzone  z kinem domowym i strumieniowcami i tanimi wzmacniaczami,  ale mają też w swojej ofercie swietny a 70da i M 5000r i a 9070 i a 9000r i C 7000r i sa to już wyśmienite klocki, które sa nadal w przystępnych cenach, jakby tam był inny znaczek to cena by była dwa razy wyższa, a dzięki temu można potem kupić używany w świetnej cenie, jeżeli oczywiście  pojawi się na rynku wtórnym,  bo wielu z nich się nie uświadczy, ponieważ ludzie nie sprzedają  ich, bo sa  baaardzo dobre ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. A te jak trafnie zauważyłeś zamożniejsze. Często gęsto lądują później w różnych grubach , koncernach. Sonus Faber, Macintosha itp. ci z pasją walczą o bycie solo. Ale rynek jest jaki jest. Marketing zjada całość. Nie ważne co jest lepsze. Tylko kto więcej na reklam i jest bardziej rozpoznawalny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...