Skocz do zawartości

Piramida prestiżu sprzętu


S-Works

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

29 minut temu, Fortepiano napisał:

Mcintosh pasuje do takiej piramidy prestiżu ale nie wiązałbym jej z jakością dźwięku. 

W recenzjach pisze co innego???

Właśnie o to chodzi,piramidy dźwięku byśmy nie zrobili - nie ma szans,piramidę prestiżu już tak.

Jak mówiłem wcześniej bardziej ludzie z branży mają w tym temacie więcej do powiedzenia,oni to widzą na sprzedaży,reklamacjach,szkoleniach czy klienteli tych marek.

Już nawet po opakowaniach widać ,że mamy z czymś lepszym do czynienia.

Można zrobić klasę wyższą,średnią i najniższą a potem w poszczególnych klasach podział na lepszych i gorszych i zrobi się 6 grup,to już będzie jakiś obraz.

I jeszcze jedna uwaga ludzie nie kupują Royce-a by im się lepiej,łatwiej czy taniej  jeździło tylko raczej by się pochwalić,nie odstawać od reszty swoich bogatych znajomych.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Fortepiano napisał:

Piramidę sprzętu audio trzeba by podpisać : piramida prestiżu i marketingowej ściemy.  Po to by sprzedawcy tego sprzętu nie powoływali się później na piramidę stworzoną przez audiofili ;) 

Zgadzam się. 

Zatem kto jest na topie? Tego roczny mbl z audioshow? Czy dan dagostino?

Nie mówienia firmach które robią audio ze złota i jakiś wybrykach jak ten wzmacniacz za 7 baniek opera priventa czy jak mu tam

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fortepiano napisał:

Piramidę sprzętu audio trzeba by podpisać : piramida prestiżu i marketingowej ściemy.  Po to by sprzedawcy tego sprzętu nie powoływali się później na piramidę stworzoną przez audiofili ;) 

No tak, salon sprzedający sprzęt Accuphase, McIntosh, Gryphon Audio czy Pass Laboratories będzie się chwalić że ma sprzęt z górnej półki wedle stworzonej przez Audiofili piramidy,..... to co? kupisz?    a, nie kupisz, przecież to ściema, gra tak samo jak inne, ale to tylko Twoje opinia. 

a co z firmą Technics? gdzie ją ustawić? tyle nowinek włożonych do sprzętu, od mini wieży po ...SU-C + SE-A 7000 lub SE-R1  zakres, gdzie Yamaha i tym podobni już dawno odpadli

Można próbować coś ułożyć, ale nie wiem czy to ma sens, nawet dla zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Łatwiej by było ułożyć listę zasług firm. Ich wkładu w rozwój branży audio: patentów, wynalazków, nowych formatów itd. Pogardzana budżetówka chyba zmiażdżyłaby hi-end. 

Dobry pomysł. Można. Ale Kraft proponuję w innym temacie. Bo Twój byłby o osiągnięciach a tu już dyskutujemy że szczyt piramidy audio jest: opłacony, wymarketingowany, sztuczny wręcz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No tak, salon sprzedający sprzęt Accuphase, McIntosh, Gryphon Audio czy Pass Laboratories będzie się chwalić że ma sprzęt z górnej półki wedle stworzonej przez Audiofili piramidy,..... to co? kupisz?    a, nie kupisz, przecież to ściema, gra tak samo jak inne, ale to tylko Twoje opinia. 

 

 

Jeśli o mnie pytasz to przy wyborze sprzętu kieruję się własnym słuchem, najlepszą relacją ceny do jakości oraz zasobnością własnego portfela dlatego ta piramida prestiżu miałaby dla mnie wymiar jedynie rozrywkowy.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S4Home napisał:

jak ten wzmacniacz za 7 baniek opera priventa czy jak mu tam

 

Tylko mi nie mów , że nie macie w podstawowej ofercie ? Jak nie, to normalnie skandal !!! Do wyższych pomieszczeń jak znalazł , a i ekologiczny, bo na święta wieszamy bombki i oszczędzamy drzewka. :) A tak jeszcze, jakie kolumny byś polecił do Opery , Pylony czy Melodika ? :) 

 

IMG_0521.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariuszZ napisał:

To może takie coś do tego (nie za małe?) ;) 

Za małe chyba nie , ale może by im powiedzieć żeby szerzej rozstawili , czy coś ? A to na górze to centralny ? :) 

A co do Pivietty, to słuchałem z tymi Zeta Zero na AVS i ..... chyba bym się nie zamienił :) No może za dopłatą ? :) 

Zobaczę czy gdzieś znajdę testy tego wzmacniacza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 548106863_zestaw-audio1-ea434335d19b226f06060000.jpg.0009804be9bfc4d0b4c9e7026c9bdc96.jpg

Dmitrij: Władimir podoba ci się mój nowy sprzęt audio ?

Władimir: Wygląda słusznie. Ile kosztował?

Dmitrij: No, nie mało więcej niż twój mercedes.

Władimir: Hm.

Po śniadanku Władimir dzwoni do służb: Macie mi sprowadzić opera privieta do salonu i to jak najszybciej.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fortepiano napisał:

Dmitrij: ???

Mój nowy zasilacz do wzmaka ciągnie moc z przenośnego reaktora jądrowego. Radio w samochodzie też ;) 

Emmanuel ? ...

E: A jaka moc ?

W: Jak podkręcę do połowy volume to czujniki sejsmiczne na Kamczatce odnotowują 9 w skali Richtera ;) 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0002EMVC66B3IB2D-C317-F4.jpg.cbfbfab09602739a06a6b8458b687977.jpg

Władimir: Dmitrij bez obawy jesteśmy w bezpiecznej odległości.

Oficer: Panie prezydencie wszystko gotowe do uruchomienia opera privietta , przed panem odbezpieczony czerwony przycisk.

Dmitrij: Władimir wiesz jak ty mnie imponujesz.

Władimir:  No to ładuję płytkę i odpalam sprzęt

„klik”

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...