Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze wzmacniacza stereo


Lukasz88wro

Recommended Posts

Witam wszystkich :)  

Piszę tutaj ponieważ liczę na konkretną pomoc. 
Mieszkam w małym mieszkaniu bo około 40 metrów jest to w sumie jeden wielki pokój z kuchnią. W pokoju przeznaczone jest miejsce na TV, NC+, laptop, do tej pory miałem wzmacniacz denon PMA 520 oraz kolumny Audio Pylon Peral 20 podpięte pod PC poprzez DAC firmy Fiio Olympus. Grało to jakoś tak sobie. Wymieniłem już kolumny na Cantony GLE 476, podłączone są nadal do Denona 520 i Daca. Mam teraz około 2000 zł na nowy " chyba " wzmacniacz. Słucham głównie muzyki, która leci ze spotyfy od czasu do czasu obejrzę jakiś film i przy kolumnach brakuje tego efektu niskich tonów :). Proszę mi powiedzieć czy wybór wzmacniacza jakim jest Denon PMA800 to dobry wybór ? chciałbym podłączyć go optykiem do komputera i w późniejszym etapie kupić subwoofer. 
Chyba, że macie inne ciekawe propozycje, łącznie na wzmacniacz i subwoofer mam 4000 zł. Wiem, że nie każdy wzmacniacz ma możliwość podpięcia subwoofera dlatego tez myślałem o amplitunerze. 
Proszę o jakoś pomoc jak sporzytkować te pieniążki abym był zadowolony :) z góry dzięki za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Do Cantona GLE nie możesz dobrać Denona 720 czy tego samego z DAciem 800. To granie buczące. Pełne masowego przytłaczającego basu. Stosunkowo mało kontrolowanego. Do tych kolumn potrzebny jest wzmacniacz ciepły. Ale kontrolowany.

Jeśli używany to myśle o wyższych Pioneerach od 676 w górę.

Marantx PM80 w górę.

Jeśli z kolei nowy to stawiał bym na lepszy MArantz PM6006 czy Magnat MA600 jeśli gdzies znajdziesz jeszcze.

 

Sub do stereo też chcesz?

Pozostaje do dyspozycji

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też myślałem o Marantzie 6006 w grę wchodzi tylko nowy sprzęt. I owszem w przyszłości chciałem dokupić subwoofer używany on będzie tylko przy filmach lub sporadycznie w jakieś grze. Max do 2200 zł. 

Rozumiem że gdy kupię marantza wystarczy kabel optyczny lub coaxialny i zadnych dacow juz nie potrzebuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukasz88wro napisał:

Witam. Też myślałem o Marantzie 6006 w grę wchodzi tylko nowy sprzęt. I owszem w przyszłości chciałem dokupić subwoofer używany on będzie tylko przy filmach lub sporadycznie w jakieś grze. Max do 2200 zł. 

Rozumiem że gdy kupię marantza wystarczy kabel optyczny lub coaxialny i zadnych dacow juz nie potrzebuje ?

Ten Marantz ma wbudowany  i dobrze zainplementowany DAC Cirrus Logic CS4398 więc tylko podpinać optyka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super. To jeden problem już mam z głowy wybór padł na Marantza 6006 do tego teraz subwoofer co polecacie ? bo z tego co widzę marantz nie ma wejścia na subwoofer. Więc co będzie dobrego do filmów i gier aby uzupełnić cantony dobrym nisko schodzącym basem ?

Znalazłem też dwa takie subwoofery 

Canton AS 84.2 SC

Rel T-Zero 


Jak mówiłem basu potrzebuję tylko do filmów i od czasu do czasu do jakieś gry. Metraż to całe otwarte pomieszczenie około 18 metrów plus kuchnia około 8 metrów 
Najbardziej mnie ciekawi połączenie do wzmacniacza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...