Skocz do zawartości

Kolumny do Yamahy RXV 657


Majkel21

Recommended Posts

Witam, okolo 4 lat temu postanowilem ze sam zrobie sobie kolumny, po przeczytaniu paru watkow i tematow na temat kostruowania wlasnych kolumn glosnikowych wybor padl na glosniki STX. Na poczatku graly ze starym wzmakiem unitry. Unitra sie spalila kupilem Yamahe RXV 657, i kolumny graja do dzis. Jednak z dzwieku nie jestem w ogole zadowolony. Jesli chodzi o ogladanie filmow to jest ok, jednak sluchanie muzyki juz nie jest takie przyjemne. Basy sa slabe mimo iz kazda kolumna ma dwa 20cm glosniki, jesli chodzi o bas to porazka, nie schodzi nisko a jakosc do kitu. Po czesci jest to pewnie przyczyna yamahy bo wiekszosc amplitunerow bez suba ma slabe niskie tony, pewnie tez jest to zasluga mojego starego dvd samsunga ktore tez ma z 5 lat. Mimo wszystko najwiecej kaszania kolumny. Czasami mnie szlag trafia jak przechodze obok wiezy za 600zl w sklepie RTV ktora gra duuuzo przyjemniej niz to co mam w domu. Basy mieciutkie, schodza bardzo nisko mimo ze glosniczki 12-17cm. dlatego zdecydowalem ze kupie "nowe". Budzet bardzo mizerny bo tylko 500zl, ale jestem przekonany ze i za te pieniadze kupie kolumny ktore zagraja duzo lepiej niz moje. Nowki raczej odpadaja, a moze jakies by sie znalazly. Poradzcie, ktore modele zgraly by sie z moja yamaha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście - poszukaj na Allegro używanych kolumn KODA 702, model sprawdzony i jednoznacznie bardzo dobre recenzje jak za kolumny w cenie poniżej 1000zł za parę (nowych). Zresztą temat tego właśnie modelu KODY był już parę razy poruszany na naszym Forum, są koledzy (np. Perkoz) którzy aktualnie grają na takich kolumnach. A do tego parę osób miało juz je kiedyś icon_cool.gif A ponieważ nie ma co wyważać otwartych drzwi, więc i odpowiedź jest prosta.
Masz spore szanse kupić parkę w idealnym stanie za kwotę zbliżoną do tego, co chcesz wydać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel21
1. KODA 702 potrafi nisko zejść. Co do "miękkości", to pytanie z jakim sprzętem oprócz RX-V657 to ma grać, bo wszak nie tylko kolumny grają
2. Skorzystaj z wyszukiwarki w dziale STEREO oraz w KINO DOMOWE i wpisz "KODA 702", dostaniesz parę linków - warto poczytać na ten temat
np. tutaj
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry22416
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry23879
3. Poproś na PW Kolegę Perkoz_1 o kilka zdań na temat tych kolumn, podaj nazwy i modele swojego sprzętu (i powierzchnię pokoju) oraz oczekiwania...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z jakims sprzetem, dvd to nieporozumienie wiec i tak wymienie, moze odrazu doradzicie jakies uzywane cd, na allegro jest ich troche ale nie wiem ktore by bylo odpowiednie, chyba sie jednak skusze na te kody, czytam o nich caly czas i kazdy chwali. Wydaje mi sie ze najlepiej bedzie jak odwiedze w najblizszym czasie saturna i ich poslucham na jakims apli yamahy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o CD, to proponuję coś używanego - np. z Soniaków. Koszt między 100 a 200zł, a w dodatku nie ma problemu z tanimi laserami, jeżeli "padnie". Najtańsze i najłatwiej dostępne są modele laserów: KSS-213 oraz KS-240 (rzędu 30zł).
No i jeżeli masz 500zł, to skup się pierw na kolumnach, a potem jak uzbierasz kolejne parę złotych - na odtwarzaczu. icon_cool.gif
Dlatego na razie nie było mowy o konieczności uzupełnienia DVD o CD (co jest oczywistością).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle nie chce suba co mnie nie stac, jakies pol roku temu mialem kase i juz chcialem brac sony sa-wx900, jednak kasa sie szybko rozplynela, obecnie mam jakiegos suba za 300zl z gieldy w krk, wzialem go od starszego bo wogole nie sluchal muzy, jest spieprzony wzmak, nawet jak cicho leci nutka to slychac buczenie ktore wraz z podkrecaniem glosnosci sie wzmacnia. Dokucza ,i to bardzo, dlatego go odlaczylem.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no masz 500zł. to zamiast nowych kolumn kup subwoofer. Będziesz miał lepszy bas niż w tych kodach

Bas będzie mocniejszy - ale czy lepszy? Trudno jest kupić dobry i szybki sub do stereo za 500zł (zapomnijmy na chwilę, że te 500zł są na kolumny, a nie na sub).
W kinie domowym może się sprawdzi, ale w stereo będzie trochę odstawał od kolumn. Porządne i szybkie subwoofery pod stereo zazwyczaj zaczynają się koło 3-5 tysięcy (i kosztują niewiele mniej, niż fronty).
Więc wciskanie na siłę suba nie jest chyba dobrym pomysłem icon_wink.gif

Majkel21
Tak więc zakup lepszych kolumn niż te, które masz obecnie będzie najlepszym wyjściem w Twojej sytuacji i Twoim budżecie icon_cool.gif
No i lepiej będzie z neutralnością dźwięku - przyda się na przyszłość...

A jeżeli chodzi o Twój nowy CD - niezłe wyjście, na pewno będzie lepiej grał niż odtwarzacz DVD. Cena też rozsądna, więc powinieneś być zadowolony icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi tak tez zrobie, najpierw kolumny, martwi mnie tylko ten bas, nie chcialbym kupic kolumn z ktorych bede slyszal jedynie wysokie tony, zalezy mi na dobrym miekkim basie, jakis czas temu slychalem JBL l890 i to byl moj ideal jesli chodzi o bas, byl poprostu super, no ale to pare klas wyzej i nie ten budzet, musze zagladnac do saturna i odsluchac koda AV 702 chyba ze w tym przedziale polecacie cos innego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel21
Nie martw się basem!
Posłuchaj po prostu tego modelu KODY, bas (i całe pasmo) jest rzeczywiście dobry. Będą lepszym rozwiązaniem niż np. Magnat Monitor 880 czy 990.
A z rozwiazań basowych najbliższe rozsądne to JBL E90 (2x20cm) i kwoty powyżej 1500zł za parę, lub E100 i już jesteś w 2 tysiącach

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie ze kiedy zrobilem swoje pierwsze kolumny na tych stx to poszedlem do wujka i je przetestowalem na jakims wzmaku technicsa. cd tez technics. U wujka gralo to z kolumnami Altus 110 ktore mialy wyraznie glebszy bas, byly bardziej dynamiczne i szczegółowe, u mnie cale pasmo jest jakies takie przytlumione. Jak sie maja kolumny kody AV 702 do takich altusow? Jesli gralyby lepiej to mysle ze bym byl w pelni zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...