Skocz do zawartości

zakup ampli i (ponownie ;-) wybór kolumn


m3iaz

Recommended Posts

Witam

Mój 1szy post na tym forum więc upraszam o cierpliwość i wyrozumiałość (z dopiskiem tylko poważne odpowiedzi ?

Trochę przejrzałem forum ale jestem zielony jako audiofil. Lubię muzykę za to "złotouchym" nie jestem.

Noszę się z chęcią nabycia Yamaha RX-A2070. Zależy mi głównie na multiroomie dlatego wybór padł na Musiccast.

Ampli ma stać pod TV. kable po salonie i jadalni pociągnięte (strzałki do czerwonych kwadratów).

Kominek wyleciał z środka pokoju i jest w prawym dolnym rogu.

Pozostały układ mebli (prawie) jak na załączonym rzucie.

Pomieszczenie ok 32 m2.

TV oczywiście wisi.

 

Oryginalny pomysł to zestaw 2 +sub w górnym rogu+centralny w okolicach TV + 4 satelity tak jak rozrysowałem.

 

Na codzień głównym źródłem dźwięku ma być TV + DAB + USB a z czasem BD (skróty zawsze wyglądają inteligętnie ? ).

Rano jakieś radyjko w jadalni.

Z wieczora tylko TV. 

Oczywiście imprezy też będą, a że znajomych i rodziny sporo to parapetówek na pół roku mamy.

 

Zacząłem się wgryzać w temat odpowiednich głośników na tym forum i wymiękłem.

Niektórzy się rozpisują o zestawach 3+1 i koniec (stereo) inni, że sub + tylko satelity....

Głupi jestem a liczę, że mój oryginalny pomysł w życie się uda jakoś wdrożyć.

 

No i... pokornie proszę o pomoc mądrych na tym forum co by się w mojej konkretnej sprawie wypowiedzieli :)

 

 

PS. sufit jest paskiem dookoła całego pomieszczenia opuszczony to na upartego jakaś mała korekta położenia satelit jest możliwa.

rzut.jpg

Edytowano przez m3iaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, m3iaz napisał:

Noszę się z chęcią nabycia Yamaha RX-A2070.

Amplituner wybrałeś jest dobry, o ile chcesz zamontować dziewięć kolumn i dwa subwoofery / też mam 9.2 a wykorzystuje 5.1/. Jednak przy takim rozstawie kolumn jaki narysowałeś, to żaden system nawet 5.1 nie zagra tj. nie będziesz miał spójnego dźwięku przestrzennego. Zacząłbym od prawidłowego planowania rozstawu kolumn.

Przeczytaj to :

http://kinoplay.pl/instalacja_urzadzen_kina_domowego,0,408.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe kolumny (max na lewo) miały docelowo służyć jako multiroom kablowy do jadalni/śniadania. Nie wgryzałem się za bardzo w instrukcję od tego ampli a jedynie polegam na materiałach reklamowych a z tym może być...

nie jestem pewien jak ze strefami przy fizycznym podpięciu. na głośnikach WiFi od yamahy podobno można zrobić już wszystko.

oryginalnie wybór padł na RX-A1080 jako aktualny model ale jest dostępny 2070 prawie za te same pieniądze a w stosunku do nowego modelu brak mu tylko jakiejś pierdoły. tak na prawdę 9.2 mi nie trzeba a głównie chodziło o strumieniowanie i zarządzanie dźwiękiem na inne pomieszczenia w domu.

 

nowe pomysły

1. zestaw 2 podłogowe + centralny + woofer na tej samej ścianie co tv + 2 satelity pod sufitem a reszta już jako multiroom. centr wyżej mogę przenieść bliżej sofy, cent niżej już nie specjalnie...

coś jak tu (przykład bez sprawdzania parametrów):

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_GLOSNIKOWE/EL-8___EL-4___RAPTOR_VOCAL___SUB-10

2. podobnie jak wyżej, też z fizycznym przyłączeniem tylko kolejne 2 za sofą (7.2). będzie coś a'la barek przyklejona do sofy więc tam można coś postawić za uszami a przewody mogę puścić pod oknem i za sofami

3. podobnie jak no 1 , bez sub ale lepsze kolumny przednie

4. jakiś zestaw z soundbarem (nie jestem do nich przekonany ale od tego jest forum żeby rozwiać moje uprzedzenia)

5. każde inne zaproponowanie ustawienie lub zmiana ampli na np stereo ale też z multiroomem

 

Wiem, że temat łatwy nie jest ale jak by było łatwo to by było nudno ?

 

PS. za ścianą z tv jest pomieszczenie gdzie mogę się dostać z kablami i też zrobić strefę multiroom. 

20190125_105737.jpg

20190125_105808.jpg

20190125_105814.jpg

20190125_105837.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...