Skocz do zawartości

Tidal vs Spotify a Chromecast - Onkyo TX-8270


micbiels

Recommended Posts

Dzień dobry

W poprzednim moim wątku opisywałem mój dylemat jaki amplituner stereo wybrać. Po odsłuchu wybrałem Onkyo TX-8270, które miałem zakupić w lutym, no ale nie wytrzymałem i wzmacniacz jest już w domu. Po skonfigurowaniu połączenia WiFi zasiadłem do rejestracji w serwisach streamingowych, a dokładnie Spotify i Tidal.

1. Spotify

Na początku skorzystałem z wersji niepłatnej. Wszedłem w aplikację Onkyo Controller --> zakładka NET --> wybrałem Spotify --> ukazuje się szare okno, które w swoim prawym górnym rogu posiada logo Spotify, w które wszedłem następnie i przekierowało mnie do aplikacji Spotify. Tam oczywiście mogłem odszukać utworów, które mnie interesują i ich słuchać. Co ciekawe w aplikacji możliwy jest wybór urządzenia, na które ma być kierowany sygnał, miałem do wyboru telefon lub Onkyo, wybrałem Onkyo, po dłuższym parowaniu urządzenia z aplikacją udało się połączyć (na wyświetlaczu wzmacniacza pojawiał się komunikat "Chromecast built - in"). Jakość muzyki jak i  samego połączenia była niezadawalająca (wolny bufor, często zrywało połączenie) więc skorzystałem z 30dniowej  próbnej wersji Premium. Tutaj nie mam do niczego zastrzeżeń. Bufor, połączenie idealne. Nadal jednak muzyka idzie z aplikacji Spotify a nie Onkyo Controller.

Tutaj rodzi się pytanie czy wszystko jest poprawnie jeśli chodzi, oto że połączenie następuje poprzez aplikację. 

 

2. Tidal

Tutaj od razu skorzystałem z wersji HiFi. Połączenie nastąpiło w taki sposób : aplikacja Onkyo Controller --> zakładka NET --> wybrałem Tidal ---> ukazuję się lista opcji np. wyszukaj muzykę, moja muzyka itp. Po wyszukaniu odpowiedniego utworu dźwięk wychodzi z aplikacji Onkyo Controller i poprzez tą aplikację mogę wybierać co mi się podoba. W przeciwieństwie do Spotify, które od razu przekierowuje mnie do swojej aplikacji (wspomne, że instrukcja obsługi również mówi, o tym aby połączyć się przez aplikację Spotify). Jedynym minusem Tidala w Onkyo Controller jest brak możliwości przewijania utworu do przodu/ tyłu - chyba, że ja czegoś nie wiem?

 

3. Tidal poprzez aplikację tidal na android.

Postanowiłem również skorzystać z aplikacji Tidal na telefonie, po zalogowaniu podobnie jak w Spotify wybieram urządzenie, z którego ma być dźwięk. Po sparowaniu urządzenia z aplikacja (również pojawia się komunikat na wzmacniaczu "chromecast built - in") wszystko pięknie działa, sam interfejs jest o wiele bardziej przyjemny i przyjazny (dla mnie oczywiście) niż poprzez Onkyo Controller, Pojawia się możliwość przewijania utworów przód/ tył. Opis mojego dylematu będzie w punkcie 4.

 

4. Spotify vs Tidal

a) jakość : w tym momencie korzystam z Spotify Premium i Tidal HiFi, gdzie tak na prawdę jakość muzyki jest lepsza - ja mam swojego faworyta, ale chce usłyszeć to od osób, które również porównywały te dwa serwisy.

b) funkcjonalność:

- Onkyo Controller i Spotify --> muzyka idzie poprzez aplikację Spotify na telefon i rozumiem, że idzie to poprzez platformę Chromecast?

- Onkyo Controller i Tidal --> muzyka idzie przez Onkyo Controller, a nie poprzez platformę Chromecast?

- aplikacja Tidal na android --> muzyka idzie poprzez aplikację Tidal w telefonie, połączenie poprzez platformę Chormecast?

 

Przepraszam za tak długi opis w sumie błahego problemu - chciałem tylko ukazać mój tor rozumowania tego całego sieciowego słuchania muzyki, z którym do tej pory nie miałem nic wspólnego oraz chciałem, aby ktoś potwierdził lub obalił moje tezy. 

Przejdźmy do sedna:

Czy istnieje różnica w jakości dźwięku jeśli korzystamy z Tidal Hifi w Onkyo Controller lub Tidal aplikacja na telefon w Chromecast?

Czy istnieje różnica w jakości dźwięku jeśli korzystamy ze Spotify Premium poprzez aplikacje na telefon w Chromecast lub Tidal Hifi w jednej z opcji wyżej opisanej?

Czy Onkyo Controller to po prostu aplikacja do sterowania całym wzmacniaczem z dodatkową opcja korzystania i sterowania Tidalem, i czy wystarczy korzystać z Tidala poprzez aplikację a jakość tu i tu będzie taka sama?

 

Pozdrawiam

Michał

 

Edytowano przez micbiels
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, micbiels napisał:

4. Spotify vs Tidal

a) jakość : w tym momencie korzystam z Spotify Premium i Tidal HiFi, gdzie tak na prawdę jakość muzyki jest lepsza - ja mam swojego faworyta, ale chce usłyszeć to od osób, które również porównywały te dwa serwisy.

b) funkcjonalność: 

A. TIDAL

B. SPOTIFY

To żadne tajemnice. Tematów na internecie z takimi wnioskami jest multum :)

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, micbiels napisał:

Też odczułem, że jakość Tidal jest o wiele lepsza.

+1

Mam dokładnie taki sam ampli i takie same spostrzeżenia po zrobionych praktycznie identycznych testach obu platform.

Tidal jest lepszy jakościowo i też postawiłbym obecnie właśnie na niego. Przy czym, ja jeszcze waham się czy ostatecznie wziąć "rozwód" ze Spotify i przenieść się do Tidala (póki co mam kupiony okres promo 3 miesiące) , bowiem z tego pierwszego korzystam łądnych parę lat i mam potworzone spersonalizowane playlisty, których mi będzie szkoda. Dodatkowo,  zmusiłbym do tego samego innych członków rodziny, korzystających z tej aplikacji, co na pewno nie spotka się z aprobatą.

Poza tym, u mnie w sieci domowej coś szwankuje Chromecast, który jest bardzo chimeryczny i raz portafi działać bez zarzutu, a innego dnia rwie połączenie do tego stopnia, że nie da się nic odsłuchać i muszę najpierw się z tym problemem uporać, zanim zdecyduję się na zmianę.

Ty, jak nie masz nic do stracenia (bo rozumiem, że obie platformy są dla Ciebie w miarę "nowe") to bierz Tidala.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin Stachura napisał:

Ty, jak nie masz nic do stracenia (bo rozumiem, że obie platformy są dla Ciebie w miarę "nowe") to bierz Tidala.    

 

Zgadza się biorę Tidala HiFi, a korzystać będę poprzez androidową aplikację, której interfejs jest przyjemniejszy niż w Onkyo Controller.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin Stachura napisał:

+1

Mam dokładnie taki sam ampli i takie same spostrzeżenia po zrobionych praktycznie identycznych testach obu platform.

Tidal jest lepszy jakościowo i też postawiłbym obecnie właśnie na niego. Przy czym, ja jeszcze waham się czy ostatecznie wziąć "rozwód" ze Spotify i przenieść się do Tidala (póki co mam kupiony okres promo 3 miesiące) , bowiem z tego pierwszego korzystam łądnych parę lat i mam potworzone spersonalizowane playlisty, których mi będzie szkoda. Dodatkowo,  zmusiłbym do tego samego innych członków rodziny, korzystających z tej aplikacji, co na pewno nie spotka się z aprobatą.

Poza tym, u mnie w sieci domowej coś szwankuje Chromecast, który jest bardzo chimeryczny i raz portafi działać bez zarzutu, a innego dnia rwie połączenie do tego stopnia, że nie da się nic odsłuchać i muszę najpierw się z tym problemem uporać, zanim zdecyduję się na zmianę.

Ty, jak nie masz nic do stracenia (bo rozumiem, że obie platformy są dla Ciebie w miarę "nowe") to bierz Tidala.    

Playlisty przeniesiesz za pomocą soundiiz lub STAMP. Jest jeszcze kilka innych rozwiązań i niestety wszystkie płatne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Jeżeli używamy np. Tidal poprzez Chromecats na komórce to czy Tidal jest streamowany z komórki do ampli czy tylko sterowany jest Tidal nastywnie zaistalowany na amplitunerze?

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie powinno. Generalnie to tylko obsługa. Streem powinien lecieć bezpośrednio z sieci.

Piotr

 

S4Home twierdzi, że stream idzie z sieci a teleon/ aplikacja to tylko forma obsługi, to też mnie od początku zastanawiało.

Może jeszcze ktoś rozwieje te wątpliwości jak to jest z tym streamem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
13 godzin temu, pluiepourpre napisał:

Przepraszam za przywrócenie starego wątku, ale jestem ciekaw, czy Twój TX-8270 obsługuje Spotify Connect. Mam problem ze strumieniowaniem Spotify na moim TX-NR585, więc poszedłem do społeczności Spotify i stwierdziłem, że Spotify Connect jest teraz dostępny tylko na TX-NR646.
Nawiasem mówiąc, użyłem MAC Tidal Downloader do zapisywania piosenek MQA do plików FLAC i odtwarzania z moim odbiornikiem Onkyo. Dla mnie to brzmi lepiej.

Tak 8270 obsluguje Connecta.

https://www.onkyo.com/manual/txnr585/en.pdf

Strona 45. Connect jest także dostępny na 585.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...