Skocz do zawartości

Amplituner Pioneer vsx-d510 - problem z podłączeniem?


Demon

Recommended Posts

Witam

Jestem od niedawna w posiadaniu amplitunera Pioneer vsx-d510 i mam mały problem z podłączeniem.

Będzie do niego podłączony zwykły odtwarzacz mp3, a chciałbym do amplitunera podpiąć 4 kolumny (2 przednie i 2 jako surround) i subwoofer aktywny (centralny też brałem pod uwagę ale nie jest to aż tak konieczne). I tu pojawia się problem ponieważ po podłączeniu sygnału z odtwarzacza mp3 przez cinche z dodatkowymi rozdzielaczami sytuacja wygląda następująco:

gdy podłącze cinche pod wejście "front" to gra ok, potem podłączam rozdzielacz z cincha pod wejście sygnału "sub" i wtedy odcina mi jeden front. Nie próbowałem jeszcze podłączać rozdzielaczy pod "surround" bo nie mogę dojść do ładu z frontami i subem. Czy jest w ogóle możliwe podłączenie sygnału stereo tak, żeby grały wszystkie głośniki? A może to po prostu kwestia ustawień amplitunera? Od razu mówię, że nie zależy mi na dosłownej jakości dźwięku 5,1 a chodzi mi tylko o to, żeby z sygnału stereo z odtwarzacza mp3 amplituner napędzał 4/5 kolumn i suba aktywnego.

Będę wdzięczny za każdą poradę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, że nie potrafię sobie wyobrazić tego podłączenia, które powyżej opisujesz. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Jakie rozdzielacze? jakie podłączanie odtwarzacza mp3 pod front, sub, surround? Czy ty przypadkiem nie próbujesz wpiąć sygnału analog stereo, w wejścia analogowe dźwięku wielokanałowego? 

Rozumiem, że ze wspomnianego odtwarzacza mp3 wychodzisz dwoma RCA?! Więc podpinasz je pod analogowe wejście RCA (dwa wtyki, dwa gniazda) i tyle.

Pomijam już fakt, jaki był cel pójścia w ampli KD, do zastosowania tylko muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był cel pójścia w ampli KD? Żaden - po prostu taki mam i wcześniej był tylko do stereo używany właśnie z odtwarzaczem mp3 (podpięty przez 2xRCA) i teraz chciałbym go wykorzystać do zasilania 4 kolumn (ewentualnie dodatkowo z centralną ale to akurat niekoniecznie jest mi potrzebne) i suba dlatego chciałem wiedzieć czy da się to jakoś podłączyć w prosty sposób? I TAK - próbowałem wpiąć sygnał analog stereo w wejścia analogowe dźwięku wielokanałowego i w tym celu właśnie próbowałem użyć rozgałęźników RCA ale trochę to nie wychodzi  - nie znam się dobrze na tym bo po prostu to nie moja dziedzina :)

Czytałem, że są jakieś konwertery z sygnału analogowego na cyfrowy ale nie wiem czy to warte zachodu. Na jakości dźwięku aż tak bardzo mi nie zależy - chcę po prostu, żeby to wszystko grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia analogowe dźwięku wielokanałowego do czego innego służą.

15 minut temu, Demon napisał:

podpięty przez 2xRCA

Więc tego nie zmieniaj. Żeby wymóc puszczenie dźwięku na pozostałe kolumny, to musisz pobawić się samymi ustawieniami w ampli. Nie wiem, jaka terminologia jest zastosowana w Twoim ampli, ale musisz zmienić granie ze "stereo" na np. stereo 5CH, multichanel, czy coś w podobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...