Skocz do zawartości

Zestaw audio do salonu 20m2


Niklas

Recommended Posts

Witam,

od razu zaznaczam, że w temacie audio jestem zielony.

Potrzebuję porady przy wyborze audio do salonu 20m2. Zależy mi na dźwięku 5.1. 
Zestaw ma być połączony z TV Samsung 65NU8042. Głównie do czego używany będzie tv to granie na ps4 + filmy/seriali na netflix,hbo itd. 
Dobrze by było, żeby tylne głosniki przestrzenne były bezprzewodowe ale nie jest to wymagane jeżeli to nie jest dobre rozwiązanie.
Budżet max 6k.

Byłem ostatnio w salonie Bose i proponowano mi zestaw z Soundbarem Bose 500 + Bose Bass Module 500 + Bose Surround speakers lub jako rozwiązanie budżetowe polk Audio MAGNIFI MAX SR. 

Z opinii wyczytanych w internecie wyczytałem, że Soundbarami nie ma co sobie zawracać głowy bo za tą samą cene z klasycznymi kolumnami i wzmacniaczem jakość dźwięku będzie dużo lepsza. Proszę zatem o poradę czy proponowany zestaw jest dobry, czy w tym budżecie można dobrać coś lepszego?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, żadne Bose ani soundbary nie są dobrym rozwiązaniem. Temat głośników efektowych bezprzewodowych - jedynym sensownych rozwiązaniem jest decyzja na zestaw kina domowego Yamaha, wtedy możemy na tył zastosować głośniki MusicCast 20. Pamiętaj jednak, że głośniki muszą być podłączone do zasilania. Jeśli jednak możesz podłączyć klasyczne głośniki efektowe, będzie to na pewno najlepsze rozwiązanie. Spójrz że w takim przypadku 1/3 budżetu pochłoną właśnie te kolumny bezprzewodowe, moim zdaniem bez sensu.

Moja propozycja - zestaw oparlibyśmy na bazie amplitunera Onkyo TX-NR686, do którego dobralibyśmy kolumny Polk Audio T531 (opcja tańsza) lub Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat, a całość wspomogli subwooferem Klipsch R-100SW. Takie konfiguracje zapewniłyby bardzo dobre kino domowe, efektowny i dynamiczny dźwięk.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! 

W takim razie nie ma co dalej ciągnąć tematu Soundbaru i głośników bezprzewodowych. 

Przeglądałem też starsze tematy na forum i widziałem, że polecałeś również zestaw Onkyo TX-NR686 + Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X . Które z tych głośników będą najlepsze? Tak jak pisałem, głównie konsola + filmy ale również muzyka. Jeżeli chodzi o gatunki muzyki to głównie słucham elektronicznej. 

Kolejne pytanie to kwestia okablowania - czy problem jest jeżeli od ampli szedłby kabel ok. 15m do tylnego głośnika? 
Czy kolumny potrzebują dużo miejsca wokół?
Po kolejne to też przewijane tutaj pytanie - czy taki zestaw da bardzo o sobie znać sąsiadom mieszkającym u dołu w bloku - czy wykorzystam potencjał takiego zestawu nie stawiając na nogi całego bloku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Indiana Line Nota to także bardzo ciekawe rozwiązanie, to system który często polecamy w sytuacjach, gdzie bardzo duże znaczenie ma odsłuch muzyki. To kolumny grające bardziej ciepło, plastycznie, miękko. To dobre połączenie z amplitunerami kina domowego. Natomiast w Twoim przypadku wspomniałeś, że przede wszystkim będzie kino domowe, dlatego moim zdaniem lepiej sprawdzą się Polk Audio lub Pylon Audio. Także potwierdzeniem tego jest muzyka, lubiąca bardziej szybkie, twardsze granie. 

Nie ma problemu z zastosowaniem 15m kabla głośnikowego do kolumn tylnich. Kolumny przednie powinn mieć trochę swobody, wpływa to korzystnie na brzmienie, ale też nie popadajmy w przesadę. Bardziej chodzi tutaj o to, żebyś nie wcisnął na wcisk kolumny pomiędzy regały. Kwestia rozchodzenia się dzwięku - to zależy jaki blok. Jeśli są to starsze bloki z płyty, to rzeczywiście dźwięk rozchodzi się dosyć łatwo, ale też bez przesady. Przy normalnych odsłuchach nie powinno nikomu to przeszkadzać.

W kwestii kabli, dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest Melodika, do kolumn przednich proponuję MDC2250G, do tylnich BWC2150. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłeś w Salonie Bose co innego mogli polecic 

Co racja to racja ^^

Dziękuję Wam za pomoc, już przynajmniej wiem w którym kierunku szukać. Pewnie po odsłuchu wybiorę jeden z proponowanych zestawów.

Chciałbym się dopytać jakby cenowo wyglądały proponowane zestawy w Waszych sklepach (próbowałem kontaktować się PW ale się nie udało ^^).
Czyli takie konfiguracje: 
1. Onkyo TX-NR686 + Polk Audio T531 + Klipsch R-100SW
2. Onkyo TX-NR686 + Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat + Klipsch R-100SW
3. i jeszcze propozycja od S4Home: Yamaha 485 + Polk T50 (tylko w jakiejś konfiguracji 5.0) + Magnat Sub 302A. 

+ okablowanie ok. 15m kabel na tył na przód krótkie max 1m. 

Czy na odsłuchy u Was trzeba by się umawiać? Macie wszystkie przygotowane tak, żeby łatwo można było zmieniać? Do Pabianic mam 200km i nie chciałbym jechać na darmo a i chciałbym wszystko już załatwić na miejscu i być pewnym dobrego wyboru :)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niklas napisał:

Co racja to racja ^^

Dziękuję Wam za pomoc, już przynajmniej wiem w którym kierunku szukać. Pewnie po odsłuchu wybiorę jeden z proponowanych zestawów.

Chciałbym się dopytać jakby cenowo wyglądały proponowane zestawy w Waszych sklepach (próbowałem kontaktować się PW ale się nie udało ^^).
Czyli takie konfiguracje: 
1. Onkyo TX-NR686 + Polk Audio T531 + Klipsch R-100SW
2. Onkyo TX-NR686 + Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat + Klipsch R-100SW
3. i jeszcze propozycja od S4Home: Yamaha 485 + Polk T50 (tylko w jakiejś konfiguracji 5.0) + Magnat Sub 302A. 

+ okablowanie ok. 15m kabel na tył na przód krótkie max 1m. 

Czy na odsłuchy u Was trzeba by się umawiać? Macie wszystkie przygotowane tak, żeby łatwo można było zmieniać? Do Pabianic mam 200km i nie chciałbym jechać na darmo a i chciałbym wszystko już załatwić na miejscu i być pewnym dobrego wyboru :)

Pozdrawiam

 

Zaraz prześlę Ci wyceny na PW. Podane modele mamy w salonie. Na odsłuch niestety trzeba się umówić, mamy dwie sale odsłuchowe, które przez większość czasu są zajęte przez naszych Klientów. Jak mamy zarezerwowany termin, sala jest tylko i wyłącznie dla Ciebie, nikt Ci nie przeszkadza, masz pełen komfort.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...