Skocz do zawartości

Marantz PM6006 + Deli Oberon 7 + słuchawki?


m00rgy

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Planuję zakup wzmacniacza stereo Marantz PM6006. Za jakiś czas będę miał do nich kolumny Deli Oberon 7 (na chwilę obecną w ogóle nie posiadam kolumn). Chciałbym ten zestaw uzupełnić o słuchawki (nocne odsłuchy). Jak ten Marantz sprawdza się jako źródło dla słuchawek? W tej chwili posiadam Beyery customer one pro, ale rozważam przesiadkę na DT990 pro. Muzyka, jaką słucham, to rock/metal/rap. Czy w mojej sytuacji jest sens kupna wzmacniacza stereo teraz? Czy może lepiej kupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy (500-1000PLN) i dopiero, jak już będę miał kolumny, rozejrzeć się za wzmacniaczem stereo?

 

Edytowano przez m00rgy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, m00rgy napisał:

Jak ten Marantz sprawdza się jako źródło dla słuchawek?

Doskonale,mam do niego ciągle podłączone Sennheiser-y 660S i jest bajka.

Nie baw się w żadne wzmacniacze słuchawkowe,choć będą Ci proponowali,mi swego czasu na forum doradzali nawet kupno dac-a, a przecież PM6006 ma doskonały dac na pokładzie,więc myślę,że będziesz zadowolony.Nie wiem jak te Bayery ale Senki (150ohm) nie mają najmniejszych problemów z głośnym i szczegółowym odsłuchem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Marantz PM6006 ma wyjątkowo dobry wzmacniacz słuchawkowy jak na klasyczne wzmacniacze szczególnie w danym budżecie, jednak jest to tylko dodatek. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał Twoich słuchawek, dedykowany wzmacniacz słuchawkowy będzie lepszym rozwiązaniem.

Powracajac do tematu słuchawek, spójrz na domowej wersje słuchawek Beyerdynamic DT 990 Edition - masz tutaj do wyboru trzy wersje impedancji - 32, 250 i 600 omów, najlepsze są 250 i 600 omów.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM6006 ma dobrej jakości wyjście słuchawkowe (w swoim przedziale cenowym) i jeżeli nastawiasz się na okazjonalne korzystanie ze słuchawek to raczej wystarczy Ci to co daje producent. Ewentualnie przyszłości zawsze możesz rozbudować swój zestaw.

Może najlepiej będzie jak odwiedzisz nas i sam przekonasz się o jakości takiego zestawienia w różnych konfiguracjach?? Chętnie pomożemy i przedstawimy kilka opcji.

Jeżeli będziesz zainteresowany odsłuchem lub prezentacją to serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia się w naszym salonie. Prosimy o powołanie się na forum, to przyspieszy całość :)

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

biuro@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Okazało się, że kolumny będę miał dużo później, niż zakładałem. W związku z tym zdecydowałem się na DAC: Aune X1S anniversary edition (zamówiłem je na massdrop, wyszło mi 730 PLN wraz z przesyłką - można je zamówić jeszcze przez 3 dni). I teraz pytanie odnośnie słuchawek - dobrać do nich DT990 Pro, czy może dorzucić trochę grosza, i zdecydować się np. na Hifimany HE-400i lub HE-400s? Jaka jest faktyczna różnica między tymi Hifimanami?

Pozdrawiam,

Dominik

Edytowano przez m00rgy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...