Skocz do zawartości

Wykonawcy z "chrypą"


tomeczek

Recommended Posts

Może taki trochę dziwny temat ale poszukuję wykonawców, nazwy ich zespołów którzy posiadają charakterystyczną chrypkę. Kilku wykonawców miałem okazję słyszeć i robią na mnie wielkie wrażenie. Ale to pewnie mała część z tego co jest dostępne do przesłuchania. Więc prosił bym was o wszystko co wam przyjdzie do głowy.

Gatunek muzyki niema znaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może taki trochę dziwny temat ale poszukuję wykonawców, nazwy ich zespołów którzy posiadają charakterystyczną chrypkę. Kilku wykonawców miałem okazję słyszeć i robią na mnie wielkie wrażenie. Ale to pewnie mała część z tego co jest dostępne do przesłuchania. Więc prosił bym was o wszystko co wam przyjdzie do głowy.

Gatunek muzyki niema znaczenia.


Dziiiwny temat icon_wink.gif

Chrypki Joe Cocker'a nikt nie przebije.
Wokalistów AC/DC Bona Scotta i Briana Johnsona znają pewnie wszyscy.
A pamiętacie Jay (Screaming) Hawkinsa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
Nie zapominajmy o Garou - zachrypnięty głos i potęgujący efekt "fhrancuski" icon_smile.gif ; Amy Winehouse i Kurt Cobain - tego dobił styl życia raczej icon_wink.gif

EDIT: Po małym rekonesansie w moich kolekcjach muszę dodać: Bruce Dickinson i Iron Maiden oraz Artura Gradowskiego wokalistę zespołu IRA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
To ja bym jeszcze dorzucił Chrisa Cornella (wcześniej w Soundgarden, Temple of the Dog i Audioslave) i Daniela Gildenlöwa z Pain of Salvation - typowe rockowe, chrypiące głosy. Może to nie jest ten rodzaj chrypy co Joe Cocker, ale zawsze icon_smile.gif. Można jeszcze sięgnąć do delikatniejszej chrypki, którą czarują np. Sting, Bryan Adams i Rod Stewart.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...