Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze amplitunera + sub


MrMarcin1984

Recommended Posts

Witam
Wiem  że podobnych tematów jest sporo (jestem osobą która najpierw czyta tematy na forach a dopiero sama pyta o to co nie wie) ale mam 3 prośby o pomoc w doborze sprzętu
Mój salon ma 32m kw i około 2,8metra wysokości.
Posiadam juz zakupione głośniki (zestaw Dali Zensor 7 + 1+ Vocal)
Głównie będę oglądał telewizje i filmy ALE chciałbym też znośnie słuchać muzyki (wiem że to nie idzie w parze ale chciałbym jakiś kompromis)
I ostatnia sprawa: w przyszłości będę chciał podłączyć do amplitunera gramofon

 

1. Amplituner:
Byłem już totalnie i ostatecznie zdecydowany na Denona AVR-X2500H ale po pierwsze po rozmowie ze znajomym (to dzięki niemu trafiłem na to forum) i potem po wypowiedziach ludzi że nie łączy się Dali Z z Denonem ten pomysł upadł
W tej chwili myślę nad 3 pozycjami:

- Yamaha RX-V685
- Onkyo TX-NR686
- Marantz SR5013

Który z nich byłby najlepszy na moje potrzeby i do zestawy Dali ?
Marantz jest (nie dużo ale jednak) najdroższy z całej trójki. Czy warto dopłacić ?

 

2. Przyszłościowo myśle o zakupie Subwoofera.
Tu pytanie czy do bloku to opłacalna opcja (nie chce aby sąsiedzi mnie zabili)
I co można by polecić do tego zestawu ?

 

3. Kable do całego tego zestawu.
Jakie porządne kable kupić aby to wszystko miało przysłowiowe "rece i nogi"
Możecie polecić jakiś sklep (może być wysyłkowy) ?

 

To chyba na razie tyle.
Jeśli ktoś pomoże będę bardzo wdzięczny
Nie ukrywam że przez cały ten temat z doborem sprzętu już spać nie mogę wiec sprawa jest na wage mojego zdrowia :)

 

Za wszystkie cenne rady z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. opinie są takie, że Marantz z nich wszystkich będzie najbardziej "muzykalny". I tak jak w kinie różnice pomiędzy modelami z tej samej "półki" różnych producentów będą trudniejsze do wychwycenia, tak w muzyce może już być inaczej. Wszystko zależy od naszego ucha i naszych preferencji. Skoro kolumny już masz, to wybierz się do jakiegoś salonu na odsłuchy wskazanych przez Ciebie ampli, z zestawem Zensorów i zgraną, dobrze Ci znaną muzyką i sam ocenisz. Znacznie większe zagrożenie widzę w temacie dot. gramofonu. Ampli KD nie do tego zostały stworzone, więc tu będzie słabo. Wręcz nędznie.

2. To już sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, jak bardzo "kochasz" swoich sąsiadów ;) Jedno jest pewne, KD bez sub'a traci dużo. Nawet bardzo. Moje zdanie jest takie, że subwoofer w kinie jest elementem niezbędnym i jednym z dwóch najważniejszych kanałów w KD, wraz z centralnym.

3. Tu bym nie przesadzał. Czysta (prawie) miedź, po kilka/naście złotych za metr w zupełności wystarczy. Ale jeżeli lepiej będziesz się czuł z przewodami z ładnym oplotem i napisem w cenie kilkadziesiąt/set złotych za metr, to nic komu do tego. Ważniejszy tu będzie odpowiedni przekrój 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tylko odsłuch.

2. o subwoofer pytaj s4home on zawsze ma dobre propozycję. 

3.kable ja brałem od tego goscia i porównywałem z innymi droższymi i nie słyszałem różnicy.  Mam yamaha 683, więc myślę ,że przy tych ampli co podałeś też nie usłyszysz różnicy.

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-cu-2x2-5mm-6734380064

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli masz kolumny Dali Zensor, zdecydowanie polecam dwa urządzenia - Onkyo TX-NR686 oraz Marantz SR5013. Onkyo to uniwersalny amplituner, który świetnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym, to optymalne połączenie z kolumnami Dali. Marantz jest droższy, ale lepszy dźwiękowo szczególnie przy odsłuchu muzyki. Tak więc jeśli muzyka będzie dosyć często gościła w Waszym domu, naprawdę warto dopłacić. Przede wszystkim słychać lepsza plastyczność, wypełnienie, dźwięki nie jest tak techniczny.

Subwoofer - jeśli przede wszystkim do kina domowego, zwróciłbym Twoją uwagę na Klipsch R-120SW. To mocny, energicznie grający model. Alternatywą także bardziej do kina domowego jest Polk Audio HTS10 lub potężny HTS12. Rozwiązaniem bezkonkurencyjnym do kina domowego natomiast będzie wersja otwarta SVS PB-1000. Natomiast jeśli subwoofer będziesz wykorzystywał także do odsłuchu muzyki, zdecydowanie polecam wersję zamkniętą SVS SB-1000 lub jeśli budżet pozwoli serię wyżej SB-2000.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich kolumn obstawił bym Yamahe lub Marantza.

Yamaha zagra żywiołowiej, konkretniej mocniej. Marantz natomiast melodyjniej.

Subwoofer jest bezapelacyjnie nieodzownym elementem systemu. Trzeba go mieć. Jaki? Nie musi być do kompletu.

Kable, dobre solidne miedziane kable. Dobrze aby się nie utleniały. Co innego jak połozysz je luźno co innego jak będą w ścianach.

Służę pomocą.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ponownie

Chciałem przede wszystkim bardzo podziękować za pomoc w złożeniu zestawu kina domoweg
Mój obecny zestaw:

Dali zensor 7 + 1 + vocal
Sub Svs SB-2000
Marantz 5013
Gramofon Pioneer PL 30L

 

Właśnie kwestia gramofony sprawia że chcę zmienić elektronikę na Amplituner z podłączonym wzmacniaczem przez pre-amp

Przymierzam się do Onkyo TX-RZ830 
I prosił bym o poradę z jakim to połączyć wzmacniaczem (jednym z kandydatów jest Atoll in 100)

Budżet na amplituner + wzmacniacz to około 10 tys
Na tą chwilę będzie grało to z Zensorami
od razu mówię że w przyszłym roku może mi się zamarzyć kupić lepszy zestaw głośników :)

 

2 sprawa to odtwarzacz sieciowy.
Jestem wielkim fanem winyli (mam tego już całkiem całkiem sporo) ale na co dzień posługuje się Tidalem.
Z wygody.
Chciałbym odtwarzacz który będzie dobry jakościowo - chce kupić raz i mieć z głowy na powiedzmy 5 kolejnych lat

Dobre opinie zbiera CAMBRIDGE Azur 851N  ale może polecicie coś dobrego w cenie tak do 6 tys
 

Bedę wdzięczny za każdą podpowiedź i poradę

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz wymienić obecny amplituner? Nie odpowiada Ci granie marantza? Jeżeli w Twoim przypadku przeważa odsłuch stereo osobiście zostałbym przy tym amplitunerze a kupił wyższy model wzmacniacza. Podniesiesz wtedy zarówno jakość stereo jak i kina domowego bez potrzeby ładowania się w wyższe modele ampa. Za ok 4000 możesz kupić wzmacniacz maranca pm 8005, który ma wejście na końcówkę mocy a za oszczedzone pieniądze dokupić do tego strumieniowiec. Oczywiście jeśli odpowiada Ci brzmienie marantza. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo Marantz mi odpowiada  ale w kinie domowym  nie zawsze "nadąża" za akcją.
Mój tok rozumowania jest taki: kupić amplituner strikte pod kino domowe (mam wstępnie klienta na marantza więc wymiana na wyższy model onkyo w tej chwili nie będzie mnie dużo kosztować) 
Wyższy model wzmacniacza może być - budżet powinien to wytrzymać. Wtedy jednak trzeba zestawić to logicznie z amplitunerem aby był to spójny zestaw

 

Budżet na odtwarzacz strumieniowy mam osobny wiec to nie problem
Na chłopski rozum biorąc "chromecast audio" za 100 zł nie zagra chyba tak samo jak dobry odtwarzacz renomowanej firmy ?
Swoją przygodę z "muzyką z internetu" dopiero zaczynam a nie chce zaczynać jej od marnej jakości aby się nie zrazić
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrMarcin1984 napisał:

Brzmieniowo Marantz mi odpowiada  ale w kinie domowym  nie zawsze "nadąża" za akcją.

Miałem identyczne odczucia testując Marantza w kinie i ostatecznie padł wybór na Onkyo rz830,tu powinieneś poczuć sporą poprawę w kinie, osobiście to na początku wziąłbym sam amplituner i posłuchaj  Onkyo ponieważ rz830 w stereo gra inaczej niż Marantz będziesz miał wtedy porównanie w muzyce,co Ci się podoba,a co nie między nimi i wtedy dodatkowo na tej podstawie można dobierać wzmacniacz stereo. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że "nie nadąża" za akcją - w sensie, ze brakuje Ci dynamiki ? Myslę, że dokupienie wzmacniacza z wejsciem na koncówkę mocy powinno rozwiązać ten problem bez wymiany amplitunera. Ja na Twoim miejscu wypożyczyłbym z s4home marantza pm 8006 (8005 chyba jest juz nie do dostania u nich) i sprawdził czy ta konfiguracja Ci odpowiada. Przy okazji tak jak radzi kolega wypożycz chromecasta i jakis "markowy" strumieniowiec i sprawdz czy czujesz różnice. Zreszta moim skromnym zdanie szkoda wydawać kasy na tak drogi amp jak podawane przez Ciebie onkyo skoro zamierzasz dokupić do tego wzmacniacz, który podłączony do amplitunera i tak podniesie jego walory w kinie domowym :) . Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale faktycznie Marantz taki jest.

Wiele osób uważa go za neutralny wybór do podłączenia kina i stereo a w stereo radzi sobie dobrze na tle amplitunerów AV a i tak słabo na tle tanich wzmacniaczy a za to w kinie brakuje mu przejrzystości.

Też tak uważam.

Szkoda trochę wymiany bo można by iść w lepszy wzmak.

Moim zdaniem zostaw go w sensie marantza a jako wzmak zastosuj Roksana k3. 

No chyba że wymiana amplitunera jednak będzie cię dręczyć. Wówczas także obstawiam rz830/840

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem zostaw go w sensie marantza a jako wzmak zastosuj Roksana k3. 

Okej, a mam pytanie czy po zastosowaniu wzmacniacza na fronty np. wspomnianego Roksana z Marantzem, poprawi się dynamika i przejrzystość w kinie w którym jak wiadomo oprócz frontów jest jeszcze centralny i tylne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już chyba trzeba samemu porównac i spradzic, które rozwiązanie bardziej Ci odpowiada. Ja dokupiłem wzmacniacz stereo (cyrus one) i owszem, w kinie domowym dynamika się poprawila. Niestety nie mam porównania z tym aplitumerem, którego masz Ty, wiec nie potrafię odpowiedzieć jak wypada porównanie systemu opartego o czysty amp onkyo i amp marantza + wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej skierowane do Piotra z S4home, ponieważ ma większe doświadczenie i możliwości przy dostępie do różnorodnego sprzętu audio,chodzi mi o resztę dźwięków tzn. dialogi z centralnego i efekty z kolumn surround,czy tu się pojawi przejrzystość, szybkość itp. w kinie po dołożenie wzmacniacza na fronty, pytanie moim zdaniem bardzo istotne dla autora tematu ponieważ chce uzyskać poprawę w całym odbiorze kina domowego , a tu moim zdaniem sam Marantz wypada słabiej w bezpośrednim starciu z Onkyo. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że pytanie to skierowane było do branży a nie do mnie ;) . Piszę tylko to czego sam doświadczyłem po dorzuceniu wzmacniacza, który pracuje w kinie jako koncówka mocy. Kosnultowałem to z jednym z panów z s4home (bodajże pan Grzegorz). A jak to będzie wyglądało w porównaniu z onkyo to myśle, że tylko bezpośrednie porównanie przez zainteresowaną osobę może dać odpowiedź :) .

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...