Skocz do zawartości

yamaha cd-s700 lub cd-n301


lysy

Recommended Posts

Zgadza się, CD-S700 wypada zdecydowanie najlepiej z tego zestawienia i jeżeli stawiasz na stereo to zdecydowanie warto w niego zainwestować. Jeżeli szukasz funkcji sieciowych to może wystarczy Ci moduł MusicCast Yamaha WXAD-10?

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-S700 to trochę inna klasa i szuflada pracuje ciszej, choć nie jest ona niesłyszalna :) W swoim przedziale cenowym pracuje dobrze.

Jest to dobry CD i raczej nie spodziewał bym się nowej wersji która nie będzie rozbudowana o nowe funkcje - sieciowe typu MusicCast, które zdecydowanie podbiją cenę a do samego odtwarzania CD będą zbędne.

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne modele. Mało tego powiedział bym że wolał bym klasycznego CDS300 i do tego osobno WXAD10. Te modele sieć + CD nie są jakiś dobrymi konstrukcjami. Poprzedni DCN500 miał dużo serwisów. Tutaj jeszcze tego nie wiemy. Ale jednak osobne urządzenia są pewniejsze.

Jeśli będziesz też podłączał CD do wzmaka analogowo to polecam także dołożyć do CDS700.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiedzcie Panowie jak mam rozumiec informacje z testu yamahy as 701, mowiaca o tym ze max. Poziom wejscia CD to 2,2v rms? Inaczej bedzie sie przesterowywac.. 

Nie wszyscy producenci podaja takie dane. Marantz cd ma np 2,2 v poziom wyjsciowy wiec na granicy. Czy to bedzie grac czy beda problemy? Zawsze myslalem ze przesterowac wzmak mozna odkrecajac volume ktore wlasnie dostosowywuje sygnal wejsciowy ktory moze byc przerozny w zaleznosci od zrodla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to że mnie będziesz go mógł rozkręcić bardzo głośno. Albo inaczej , bo głośno to będzie. 

Po prostu producent założył no maksymalnie granie do godziny 12. A przy wyższej czułości osiągniesz to juz na godzinie 11 na przykład. Wyżej będą przestery. 

Raczej się tego nie podaje bo to dane potrzebne ale mało istotne przy klasycznym odsłuchu. Raczej niższe wartości sprawiają problemy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak z CD yamahy, która ma wyjście 2v zacznie sie przesterowywać np. na godz 12, to z "silniejszym" CD zacznie np. na 11 czy 11 30 tak? Nie oznacza to, że przekraczając ten parametr sygnal przesterowywuje się już na samym początku i nie da sie słuchać?

W stosunku do CD S700, Marantz CD 6006 jak gra? 

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie tych CD Yamahy:

Posiadam Ampli onko 8150 + cd 7030. Zamierzam wymienić ampli na yamaha 803 + cd Yamahy. I tu właśnie mam problem z doborem cd. Onkyo obsługuję system jednym pilotem i mogę uśpić /wyłączyć cały system 1 przyciskiem. W yamaha ku mojemu wielkiemu zdziwieniu  w cd s300 i s700 ponoć nie można ich wyłączyć z pilota – trzeba ręcznie wcisnąć guzik  w cd. Dlatego pomyślałem o nowszych modelach n301 i 670 – ale 670 odpadł bo to wersja nie widzieć czemu tylko mini – 314 mm. Więc został chyba  tylko n301 – w którym jest  klawisz wyłączenia na pilocie ?   

Odnośnie dźwięku z CD 7030 który mam podłączony cyfrowo – wielka różnica na + w porównaniu z analogiem  

Wiec pytanie czy jest sens kupować CD S700 i podłączać go analogiem skoro nowszy / lepszy DAC jest w 803  i lepszy dźwięk powinien być po wyj cyfrowym . A jeśli po cyfrowym to wtedy wystarczy S300 /N301. Czy będzie różnica w dźwięku pomiędzy 300 a 700 przy połączeniu cyfrowym – moim zdaniem chyba nie – bo całą robotę odwali Amplituner ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sammael napisał:

Czy będzie różnica w dźwięku pomiędzy 300 a 700 przy połączeniu cyfrowym – moim zdaniem chyba nie – bo całą robotę odwali Amplituner ?

Nie wiem jak S300 ,bo nie słuchałem , ale miałem S700 i moim skromnym zdaniem zostałbym przy S300 podłączonym coaxial do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem jak S300 ,bo nie słuchałem , ale miałem S700 i moim skromnym zdaniem zostałbym przy S300 podłączonym coaxial do amplitunera.

 

no właśnie tez tak to rozumuję , bo jednak zostaje 1K w kieszeni. A jak miałeś S700 to lepiej grał po analogu czy coaxialu ? wiadomo to zależy jaki DAC miałeś w wzmacniaczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak, jeśli masz je podłączać cyfrowo to nie ma znaczenia i wtedy też nie pchał bym się w 700tke.

Nie lubie osobiście jednostki N301 więc tu polecam jednak CDS300 i osobno stimer.

 

Piotr

Dziękuje za odpowiedz.

Z tego co piszecie wyżej to 300 /301 to urządzenia bliźniacze (ta sama konstrukcja + siec) - tylko z tego względu myślę o n301 jak pisałem wyżej - dla wygody - ze można go włączyć / wyłączyć z pilota a 300 nie. Streamer jest w 803 ce - wiec w CD jest mi nie potrzebny. A niestety nie wiadomo kiedy wyjdzie następca modelu S300 ?

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sammael napisał:

A jak miałeś S700 to lepiej grał po analogu czy coaxialu ?

Jak miałem S700 to on w ogóle nie grał :) Ok. może przesadzam , podłączony był po coaxial , po analogu było słabo. 

Moim zdaniem rozważ:

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-750e-odtwarzacz-cd-dobry-i-trwaly-7835603781

lub jak chcesz coś naprawdę fajnie grającego

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-cd-yamaha-cdx-1050-7839455545

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...